PDA

View Full Version : Orion net



Byakuya
05-06-2013, 20:29
Da li neko ima iskustva sa njima?

bbrks
05-06-2013, 20:35
Ja sam na orionu vec 5 godina.....ti si covek ozbiljan, pitao bih sta te konkretno zanima?
Opsta ocena, prosecna, placam ADSL 7 megabita 1800 dindzi mesecno, veza 95 % ok.
Desava se da se nicim izazvano prekine na par minuta, narocito kad se priblizi ponoc, ali u poslednje vreme sve redje.
Brzina je konstantna, rekao bih da je to OK.

Byakuya
05-06-2013, 20:45
Generalno su me zanimala iskustva vezana za njih..ali evo i malo preciznije...imam izbor Telekom Srbija ili Orion...

Orion ima prolecnu akciju 20Mb i IPTV za 2350dinara...sto je realno super ponuda...

Telekom ima Box paket koji je ok ali je net 6Mb sto nije ok sa njihove strane ali sta je tu je...


Interesuje me net i tv...

bbrks
05-06-2013, 20:52
Sa TV nemam iskustva, ali ova ponuda mi se izgleda dosta ozbiljno

didlika
05-06-2013, 20:53
Bio skoro neki seminar baš u vezi Oriona, čovek je popljuvao sve ostale (najviše telekom), ali činjenica je da nisu još uvek tako dobri kao konkurenti. To je čak i on rekao, ali planiraju da budu najjači u Srbiji. E sada koliko je to izvodljivo i njima stvarno bitno, to je pitanje.

Byakuya
05-06-2013, 20:58
Evo da izlozim problem...20Mb bi bilo i vise nego dovoljno medjutim neko Ali uvek mora da postoji...kazu da to zavisi od kvaliteta zice(citaj veze) od centrale do mene...nazalost neka provera pre sklapanja ugovora nije moguca...znaci obave oni proveru "tehnicke izvodljivosti"(cak sam i dobio zeleno svetlo i za to i za Box paket od telekoma) medjutim ne mogu da garantuju za tu brzinu...moze da se desi da bude i npr 6Mb...

bbrks
05-06-2013, 21:06
Pa koliko ja razumem, to zavisi od centrale na koju si povezan. Kod mene je prilicno nova i zato i imam konstantnu brzinu. Ako je Telekom rekao da moze, onda cenim da ima smisla. Opet, moj drugar je platio kod Oriona 12 MBita, ali mu se stalno prekidala veza, kad je smanjio brzinu na 6, veza je bila konstantna. Rekose mu da je to do centrale. Pa ajde budi pametan.

zabrljanje
05-06-2013, 21:20
To sam cuo da se desilo jednom decku koji stanuje na obodu Beograda.
Net je, kako god okrenes, na strani Orion-a (kod njih sam bio 10 godina i retko su znali da me nerviraju, citaj desetak puta za deset godina nisam imao net kada mi je bilo bitno ali ne njihovom krivicom vec zato sto je negde neko cackao ili je bila poplava kod vec nekih kablova - pricam o Nbg-u oko Fontane).
Ako te zanima TV i sport, ne znam da li mogu da pariraju Telekom-u ali ni oni nisu nista kolosalno.
Telekomova prednosti je ako uzmes u obzir i varijantu 500 min za sve mreze na vec nekom od brojeva koji izaberes - jeste da to nisi naveo da te zanima ali mozda nije lose i to uzeti u obzir.
Inace, centrale vise ne bi trebale da budu problem vec veza od njih do tebe (kao sto si i napisao). Sve i da znamo koji deo Zemuna je u pitanju, tesko da moze neko da garantuje sta mogu da postignu od brzine.
Da li neko u tvojoj blizini ima Orion ili nekog drugog provajdera sa nekim vecim brzinama?
Ne znam da li Orion i dalje nudi, uz te flat pakete, i internet za poneti za 5000 dinara na godisnjem nivou za neogranicenu kolicinu podataka.

ZaksiHD
05-06-2013, 21:20
Evo nesto da ti kazem ti box paketi su cista prevara koliko sam ja saznao kao i net paketi pise ti do lupam sad 6 mb ili 10mb sto znaci da moze da bude i 1mb a moze da bude i 6 ili 10 tako da nije kontantan

milan64586
05-06-2013, 21:23
Da li ova akcija vazi i dalje, posto pise da je do kraja maja? I da li u ponudi koliko vidim imaju samo jedan HD kanal RTS HD, ili ima jos nesto u ponudi?

Byakuya
05-06-2013, 21:35
Ni telekom ni orion nemaju u ponudi HD kanale...bitno mi je da bude lepa slika...HD sadrzaj mogu skinuti i sa neta...

Tu gde sam sada imam izbor orion i telekom adsl i vrhunac svega PTT KDS...

milan64586
05-06-2013, 22:03
Pa zar nije IPTV u okviru Telekoma? Drugar je gledao da uzme onaj BOX i tu je valjda IPTV, Telekom ADSL, fiksni i mobilni. A za IPTV znam da imaju HD paket i to izmedju ostalog bas Arenasport paket, koji je meni recimo jako vazan.

Byakuya
05-06-2013, 22:07
IPTV ili Internet Protocol television nude i Orion i Telekom...Sta znam...fora sa Box paketom je sto je net max 6Mb...

zabrljanje
05-06-2013, 22:17
I ja sam u toj dilemi i jedino sto me nervira kod Telekoma je ta brzina neta posto sam sad trenutno na 10 Mb kod SBB-a.
Ufff:brickwall:
Ne znam sta je pametno savetovati. Mozda da saberes koliki je minimum za potpisivanje ugovora i da li za to vreme moze da te iznervira da je net nesto sporiji ili da ne dobijes tu ponudjenu brzinu od 20 Mb.
Ako saberes da u Box-u za tri hiljadarke dobijas i telefon i 500 min mobilnog i net i TV aminus je jedino 6 Mb (uslovno receno).
Orion - mnogo brzi net (ako moze da bude takav? - iskreno sumnjam) i TV kanali ali bez dodataka (minuti za mob i telefonska linija).

bbrks
05-06-2013, 22:31
Sta god da je u pitanju, mislim da ona ponuda vredi, bilo bi lepo kad bi moglo da se isproba, na recimo par meseci, pa onda da se potpise ugovor dugorocniji, ali dzabac, znamo svi gde zivimo.

Byakuya
05-06-2013, 22:36
Pa to....potpisujes ugovor za uslugu koju ne mozes ni da probas...24meseca ni manje ni vise...


Edit: sada su mi odgovorili...
" Akcija Orion prolece je produzena do kraja juna. Malo cemo zagaziti u leto :-) . Hvala na interesovanju."

Filipp
05-06-2013, 22:41
Ja sam presao sa telekoma na orion, imao sam box paket sa televizijom, mobilnim i internetom, i pre sam imao problema sa gotovo svim uslugama, kod mene mts ima jako los signal, internet se prekidao, a samim tim i televizija, u poslednje vreme su nesto popravili pa je internet bio bolji, a samim tim i televizija... Mada sam idalje imao problema, internet modem je stalno nesto zezao oko wifi-ja... Pre mesec ili dva sam presao na orion, internet je brzi i do sada nije ni jednom nestao, televizija ima osetno bolju sliku, mada manji izbor kanala... I video na zahtev imas valjda samo onaj koji se placa dok kod telekoma imas i besplatno, bar HBO. I da jos ovo, telekom ti kao modem za televiziju da neko *****, a kod oriona dobijes motorolin modem sa kvalitetnim daljinskim i boljim interfejsom. :)

Byakuya
05-06-2013, 23:09
Orion mi je definitivno favorit za sada...

dechak
05-06-2013, 23:41
Koristim Orion malo preko 1 god, imam upravo taj paket koji je na akciji, samo tada nije bio na akciji tako da placam 2800 rsd. Sto se tice neta dobar je, retko puca i lepo radi (kontantno), protok koji nude 20mb/sec je ujedno i protok za IPTV tako da ces imati nekih 16mbps ali kad meris na speedtestu neces nikad prelaziti 15mbps :), svakako jako lepo radi.
ZAmerke su te da se za tih 1 god gubio net ne vise od 5x i uglavnom oko 00h i tada ga u proseku nema narednih 1h.
Sto se tice TV-a, tu nemam nekih vecih zamerki

Byakuya
06-06-2013, 00:12
Slika na tvu je znaci ok?

djmarijan
06-06-2013, 00:21
Orion veliki prevaranti...nula od firme,neazurni,ne salju racune,iskljucili me zbog 150 din iako sam dan pre toga uplatio navodni dug oko 4.000 din a svaki mesec po uplati lepo dobijem na mobilni zahvalnice da sam redovno izmirio mesecna dugovanja....ma opsta ludnica sa njima,svaki put se javi neki drugi operater i moram iz pocetka da pricam da mi puca internet iz cista mira,proverena mi je parica u telekomu,menjao sam rutere....ma imam puno toga jos da kazem o Orionu i jedva sam cekao da raskinem ugovor sa njima..ma dve godine pakla sa njima,....sad sam uzeo "do 10 megabita" u telekomu i odlicno radi ne puca mi konekcija,ruter solidan i dobijam racune redovno.....eto to je to ....da naglasim da sam pre Orinona koristio SezamPro 2-3 godine i nikakvih problema nije bilo a otkad su spojili sa Orionom ludnica...ugovor im je zesca nebuloza...jaci je od ugovora kad uzimas stambeni kredit u banci.......ma lopova vecih nema

didlika
06-06-2013, 00:23
A sbb ne dolazi u obzir? Predpostavljam da nemaš mogućnost čim nije pominjano,

Byakuya
06-06-2013, 00:37
Haha da dolazi ova tema ne bi ni postojala...izbor su nazalost mts,orion, kds ptt...

dechak
06-06-2013, 02:01
Eto sto se tice racuna, meni su redovni bar do sada. I ne znam koliko je bitno da se napomene da moze da se kasni jedan ceo mesec sa placanje, sledeceg meseca iskljucuju negde malo posle 20-og u mesecu i tada ako je na paketu i IPTV treba im 2-3 dana da puste sve da opet radi :).
Sto se tice slike, ona je ok

keske
06-06-2013, 03:37
Ja imam orion wifi 3 mb, a na speed test mi izadje i na 4.. Super sam zadovoljan.. A i Sloba mi je drug, dakle samo reci hvale :) :P


iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

ZaksiHD
07-06-2013, 22:13
Pazite ovako ovo za telekom sam vec rekao,a za orion imam jos nesto da kazem znam drugare koji koriste orion i prezadovoljni su rade u najpoznatijoj nasoj gaming organizaciji i preko oriona i streamuju samo je mana sto u srbiji nijedan provajder nedaje vise od 1mb upload inace oni kazu da je internet ovako dobar da nepuca itd.
Da moram reci i ovo za telekom imam vec 3,4 godine vise se i nesecam koliko dugo imam net ali znam da je za tih 4 godine otprilike net nestajao mozda svega 10 puta mozda max 15 od toga su 2 puta bili zbog kvara modema sto zbog udara groma sto ovako inace cim im javite u roku od par sati su dolazili kod mene ako javite pred kraj radnog vremena dodju vam sledeci dan i odma menjaju modem tako da sto se tice usluge za mene su dobri.
Racune dobijam na vreme,nikad nisu bili visi od navedenih u ugovoru,nikad nije bilo tih kao "prevara" za dugovanja itd.Tako da za telekom imam sve reci hvale,dok za orion mogu samo da prenesem tudje reci ako su mene slagali ja lazem vas to je to :D

Byakuya
05-08-2013, 00:21
Presekao uzeo orion i za sada prezadovoljan...imam oko 15Mb net sto je sasvim ok...slika je pristojna na TV...videcemo kako ce biti na duze staze...ali za sada vrh:)

bbrks
08-04-2014, 09:12
Matora tema, al da je malo ozivim.

Danas se umalo nisan slogiro.......istekao mi je ugovor pre neki dan sa Orionom i ja lepo zovnem da vidim kako cemo dalje, a oni mi odma ponudise da ga obnovim i to sa popustom od 15 %. Dakle rec popust do danas nisam cuo kod Oriona, pa sam sa zadovoljstvom prihvatio :vb_kez:.
Sad u aprilu imaju kao akciju, pa koga zanima, moze da proba :)

milan64586
08-04-2014, 10:16
Ajde i ja da se nadovezem, ali da ih malo iskritikujem. Dakle, zakupljivao sam hosting paket godinama kod njih (negde od 2007.). Pored hostinga i domen sam placao kod njih. Imao sam instaliran phpbb forum za fakultet, koji nisam zeleo vise da vodim, odnosno placam hosting i domen, pa sam preneo na fakultetski server i dao njima da ga dalje vode. Napravio sam gresku u smislu da sam uradio backup baze, misleci da je dovoljno, medjutim ispostavilo se da je novom vlasniku bilo potrebno i nesto od samih fajlova foruma i da je imao problem sa postavljanjem foruma. I sad, posto mi je hosting istekao, ja nemam vise pristup svom nalogu, a potreban mi je samo backup foruma, pozovem ja njih i objasnim situaciju i zamolim ih da mi izadju u susret kao visegodisnjem korisniku i nekome od koga su dobili dosta novca. Medjutim ljubazno mi oni objasne kako je to moguce, ali samo ako platim 2538 dinara, ili produzim hosting na jos godinu dana, sto kosta, gle cuda, isto 2538 dinara. :) Dakle po mom misljenju ovo je tipican primer srpskog smisla za poslovanje. U svakoj drugoj zemlji bi kao visegodisnji korisnik imao makar tu privilegiju, ako se ovako nesto moze tako uopste nazvati, da dobijem backup svojih podataka za dzabe. Medjutim u Srbiji ne moze ni to. Moraju da otmu jos para i da iskoriste svaku priliku koja im se za to pruzi, bez obzira na okolnosti. Ako je za utehu, makar su mi to saopstili na veoma ljubazan nacin.

Sve u svemu, iako nisam imao nikakva prevelika ocekivanja od njih, opet su uspeli da me razocaraju.

.stefan
08-04-2014, 12:17
Klasika,to ti je i za ocekivati ovde...
Nego da pitam ovde nesto vezano za ove provajdere mozda ce neko znati da mi odgovori...
Naime,hocemo firmu da prebacimo sa eunet-a na orion,jer su bolji uslovi,ali imamo mail kod eunet-a koji se intenzivno koristi...
Koje su opcije?
Da li orion daje svoj mejl?
Da li neko zna da li moze da se nastavi da se koristi ovaj eunet-ov mejl bar neko izvesno vreme dok se ne prebaci sve kompletno na neki drugi mejl...?
Nadam se da razumete sta je problem :)

bbrks
08-04-2014, 12:22
Jedino sto umem da ti kazem je da Orion daje svoj mail, odnosno dobijas njihovu mail adresu....ali da mozes posle promene da koristis eunet adresu, hmmmmm, neam pojma, ne verujem, osim eventualno da napravis da se eunet mailovi preusmeravaju na novi Orion mail. Koliko znam to je moguce.

milan64586
08-04-2014, 13:22
99% ne mozes. Evo ja sam bas sada vezano za ovu pricu oko hosting-a, imao nekoliko e-mail adresa, koje su prestale sa radom kad i sam hosting. Mislim da ti je jedina opcija da nastavis sa zakupom njihovog hostinga, ali da uzmes neki najeftiniji paket, da bi sto manje placao jer ti za mail i tako ne treba previse protoka ni prostora. Onda eventualno da postavis neko preusmeravanje, sa servera, ili jos bolje neki automatski odgovor sa mail-om u kome ce pisati nova adresa. Koliko se secam postojale su te opcije u okviru phpmyadmin-a.

.stefan
08-04-2014, 13:33
Preskupi su,mislim na eunet,sugavih 4mbps placamo 1.900 dinara...dosta je bilo...u orionu ima povoljan neki paket i sa fiksnom telefonijom i besplatnim minutima ka inostranstvu,tako da cemo najverovatnije to uzeti...
Najvece je cimanje sad srediti banke da salju izvode na nov mejl i 100 djavola jos nekih...zato je u principu i lose biti ogranicen sa provajderovim mejlom...
Videcu sta mi je najbolje...
Aj posto se vi razumete u to vise od mene,ima li (tj znam da ima ali gde :) ) negde na netu,tj gde je najbolje ono zakupljivanje svog domena za email...tipa: [email protected] s tim sto umesto ovog isrbija stavim naziv svoje firme i imam jedno 3,4,5 ovakvih email adresa?
I gde je to najpovoljnije? Mogu li se bez problema ovakve adrese ubaciti u iphone,android i sl?
Fala na odgovorima :)

mmilos82
08-04-2014, 13:41
Microsoft i Google nude tu opciju... Google Apps probaj, ranije je bilo besplatno do 10 korisnika, i ko je tad otvorio nalog dobijeo je tu mogucnos. Google server, odrzavanje, koristis web-client Googla, a koristis npr... [email protected] i ono sto je veoma bitno je da funkcionise exchange server. Usluga se sad placa, mislis godisnje oko 30EUR po useru :).

milan64586
08-04-2014, 14:15
Proveri sa njima (Orion) da li nude neku vrstu zakupa servera samo za e-mail usluge. Najeftiniji hosting koji ukljucuje i besplatne e-mail adrese je ovaj sto sam ja koristio, MIKRO i koji kosta nesto ispod 2500 godisnje. E sad, to ti je zakup servera. Treba ti mislim i domen, da bi mogao da koristis e-mail adrese sa nastavkom tog domena. Mislim da je domen godisnje kod njih oko 1500 dinara. Sad, da li ti se isplati da dajes 4000 dinara godisnje za ovako nesto, ne znam. Plus ovako bi dobio i hosting paket koji ti realno ne treba, osim ako ne zelis da nesto drzis na njemu, ili da podizes neki sajt. Zato proveri sa njima, da li daju neku vrstu usluge samo za mail. Mislim da su neki provajderi nudili tako nesto, po nekim nizim cenama od ovih za hosting pakete.

.stefan
08-04-2014, 14:21
Nista nastavicemo ovo na PM veceras kad budem seo za komp :) da ne spamujemo vise temu,mada i nije toliki off pretpostavljam da ima dosta ljudi koje ovo interesuje...
Ja sam planirao da podizem sajt...tako da mi je ovo primamljivo,ali ne znam detalje sta sve treba da kupim i terminologiju mesam :)

milan64586
08-04-2014, 14:28
U sustini je jednostavno. Domen ti je ime sajta www.sajt.com recimo. Hosting ti je prostor na nekom serveru koji ti godisnje zakupljujes, a koji je vezan za ovaj domen koji si izabrao. E sad zavisno od provajdera u okviru hosting paketa dobijes pored prostora na serveru i neki maksimalni protok koji mozes mesecno da ostvaris (bandwidth), dobijem mogucnost odredjenog broja e-mail adresa sa nastavkom domena da kreiras i tako jos neke pogodnosti. Konkretno ja sam kod oriona zakupljivao godinama ovaj Mikro paket. On je negde oko 2500 dinara godisnje i dobijas ovo. To ti je po meni za neki manji ili srednji sajt, sasvim dovoljno. Ja sam recimo vodio forum fakulteta godinama i uvek je bilo vise nego dovoljno. Doduse nisam dozvoljavao da se deponuju fajlovi, ali za sve ostalo je bilo vise nego dovoljno. Evo ovo ti je recimo to sto dobijas uz Mikro paket.

http://www.dodaj.rs/f/3s/FL/udKWRjt/untitled-1.jpg

mmilos82
08-04-2014, 14:31
Ako dize sat, onda kupujes domen - tad dobijas i mail server za nekih 50€ godisnje (toliko ja placam za moju organizaciju), ono sto meni smetanje sto nemam exchange server, a treba mi... Moracu da poradim na tome


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
08-04-2014, 14:33
.stefan has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space. :)

.stefan
08-04-2014, 14:35
A sta mu dodju broj poddomena,parkiranje domena i email kvota?
A ovaj deo sa linux platformom? Kapiram da su to alati koji su ti na raspolaganju

Probaj sad Milane ;)

@mmilos82 Milose, ti placas 50e,ok...gledam sad ovo sto mi je Milan okacio od Oriona za 2 i kusur hiljade...sta mislis o tome?

milan64586
08-04-2014, 14:40
Linux je os na serveru na kome ti je hosting paket. To je ok. Poddomeni iskreno ne znam sta su. Prepotstavljam da je to ono ako ti je domes www.sajt.com, pa da mozes da koristis www.sajt.com/nesto www.sajt.com/nesto1 i tako dalje. Mada iskreno to ne znam sta je, tako da nagadjam. E-mail kvota ti je valjda deo na disku koji je rezervisan za mail-ove. Ako ces da ih iz nekog razloga cuvas na serveru. Parkiranje domena je to vezivanje domena, imena sajta, za hosting paket koji koristis.

.stefan
08-04-2014, 14:42
Aha,ok hvala...
A sto se tice kreiranja sajta da li sam ogranicen time koji program moram da koristim ako kupim ovo na primer?

milan64586
08-04-2014, 14:44
Ja sam vodio phpbb forum i sve je sljakalo odlicno. Sa sajtovima nemam previse iskustva. Koliko znam mozes da pravis u bilo kom programu. Kasnije samo to upload-ujes na server i to radi.

Inace ovo je cena hostinga, sto sam ti ja okacio. Na to racunaj jos domen koji je oko 1500 dinara. Znaci ukupno godisnje oko 4000 dinara.

I najbolje da proveris sa njima ovo oko e-mail kvote, odnosno da li se to racuna posebno ili zajedno sa prostorom za sajt. Ovde je malo dvosmisleno napisano, a ja nisam toliko koristio te mail-ove preko njih da bi mi to bilo bitno.

.stefan
08-04-2014, 15:28
Hvala puno na ovome,provericu sve detaljno kada dodje vreme za sve ;)

mmilos82
08-04-2014, 21:34
Opusteno, ja moj sajt sam uredjujem koriscenjem wordpress-a i veoma je jednostavno, ima nekoliko sema i posle samo editujes :). Ko se malo bavio pripremom za stampu i uredjenjem word fajlova onda je bas lako i udje se u stos.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

bbrks
16-05-2016, 18:37
Stara tema, pa malo da je ozivim :)
Daklem, cenim da vecina ovde zna da pljujem po Orionu vec duze vreme......kad sam im javio da raskidam ugovor, zvali su me 5 puta, molili, predlagali, svakakve kombinacije....u medjuvremenu sam trazio drugo resenje za sebe, ali na zalost bez uspeha,. Pored moje kuce nikad nije prosao kabl, tako da mi je jedina mogucnost ADSL ili ona bezicna varijanta, ali obrni okreni vise od 20 Mbita ne mogu da dobijem ni da dubim na trepavicama...Posto sam umalo bacio peglu na pomisao da moram da trazim migracioni kod, pa prebacivajne, pa cekanje, itd....nemam taj luksuz da cekam zbog posla, resih ja da se nagodim opet sa Orionom.
Danas sam potisao novi ugovor, ali samo na godinu dana, s tim sto su morali da prihvate klauzulu da mogu da ga raskinem i pre isteka i to bez kinte nadoknade.
Dakle, 20 MBita i kako one rekose, najbolji i najsavremeniji ruter koji imaju, za 1.499 dindzi/mesecno. Odem ja danas da uzmem ruter, TP-Link TD-W8901N.
Kako sam dosao kuci, bacim se na komp da vidim kakva je to saklamocija....kad ono, sve sto ima na netu o istom je Indija, Pakistan, Egipat i sl. ::lol::
Cenim da cu brzo da ih konacno otkacim, ali sam ipak resio da im dam poslednju sansu, uostalom, nisam ni imao nekog izbora. Momak u radnji mi je rekao da su dobili nalog da konstantno rade monitoring mog naloga i tel. broja, cim prikacim novi ruter, kako bi, ako bude trebalo, odmah napali Telekom da se proveri parica ili sta vec.
Da skratim tuznu pricu, za sada imam samo jedno pitanje....ima li neko iskustva sa ovim ruterom i kakva? Hvala unapred na odgovorima.

rikee
16-05-2016, 20:20
Tp link ti je komercijalna zlatna sredina... Kod nas basbas zastupljen i radi super koliko kosta... Obicni ruteri su korektni... Adsl proveri da nisi drugi korisnik :) mozda ga je neko pre tebe testirao :) salim se... To prijatelj imao egzibiciju sa eunetom :)
Lupi mu test i probaj... Verovatno imas odnekle da ga napadnes :)

bbrks
16-05-2016, 21:00
Dzabac, navikao samo odavno na Cisco rutere, ali dacu im priliku da se dokazu....bude li mi jednom pukla veza, a da nije major general outage, dovidjenja su.....a onda moram da predjem na Telekom, ali ne zna se sta je crnje i gore :one:

rikee
16-05-2016, 21:04
Nasao si gde ces lestvicu da postavis jadnom TPLinku :)
Bolje odmah gledaj telekom, ili kupi svoj adsl modem

bbrks
16-05-2016, 21:25
Nisi ukapirao :)....imam ja i dalje zlo od Cisco rutera, nego banda iz Oriona hoce da stavim njihov, da bi mogli da ga proveravaju....kao da shvate u cemu je probem, tj. zasto mi se konstantno predvece prekida net...

.stefan
17-05-2016, 04:15
Uzmi ako ne bude radio ok flešni dd-wrt na taj ruter, preporodices ga...
Ne znam, mozda je srednja klasa rutera ali ja sam zaista zadovoljan tp linkom... malko da jos ima jaci signal bio bi savršen mada ionako je dobar pokriva prilicno veliki prostor... ne taj sto ti imas... drugi model