PDA

View Full Version : iPhone 4 appcrash,no sevice,no sim



dildo
05-06-2013, 20:24
Pozdrav pre svega. Nisam dugo otvarao temu u ovom delu foruma,jer nisam imao potrebe. Medjutim sada imam. iphone 4 32 gb kupljen u appstore pre godinu i 7,8 meseci. Cuvan,mazen pazen. Za svo to vreme sam jednom mi je ispao pre par meseci. Medjutim u zadnje vreme imam velikih problema sa njim. 6.1 jb. Problemi su sledeci. Pojedine aplikacije mi crasuju (fb,youtube) . Baterija traje svega 7,8 sati(inace tel najvise koristim za viber i whatsapp). U zadnje vreme domet mi je uzasan,skoro pa na svakih par min bude no sevice kada ga drzim u rukama(nikada pre nisam imao taj problem). I desilo mi se do sada dva puta da mi samo izbaci no sim pa moram da vadim karticu i da je vracam. Twekova nemam mnogo,svega par standarnih. Zna li neko gde je problem i kako ga resiti? Hvala unapred. Ako treba jos neka info samo pitajte.

bbrks
05-06-2013, 21:09
Cenim da je jos pod garancijom, onda lepo cist restore na 6.1.3 i pravac radnja da se dobije novi :)

zabrljanje
05-06-2013, 22:46
Nisam bas siguran za tu garanciju ako nema protection plan :confused:.

http://www.apple.com/uk/legal/statutory-warranty/.
Mislim da jedino moze to sto si napisao da bi proverio da nije hardver u pitanju :)

...ili,eventualno, pre toga, da proba ovo...
http://www.isrbija.net/showthread.php/40764-TUTORIAL-iLEX-RAT-(restore-uredjaja-sacuvan-JB)?highlight=ilex

dildo
05-06-2013, 23:55
Pa i ja mislim da nema garanciju. Posto sam ga kupio normalno,bez nekih dodataka. Odlucio sam da za sada uradim cist update na 6.1.3 posto meni jb nije potreban na njemu. Samo imam jedno pitanje,posto sam skoro digao komp na win 8 i od tada nisam kacio tel na komp. Sta treba da uradim da bih samo sacuvao slike i kontakte da mogu posle da ih vratim u tel. Posto cu ici cist restore i onda ono start new(ili kako vec ide). Znaci da samo to mogu da vratim posle.

zabrljanje
06-06-2013, 00:00
Ukljuci da ti uradi transfer purchases i backup u iTunes-u a potom i Sync (oznaci da ti prebaci podatke u outlook) a slike prebaci ovako na komp (mozes i njih da sinhronizujes, ako bas hoces, preko iTunes-a; cisto zbog vracanja).
Onda ukljuci i iCloud da ti sacuva kontakte. Skines 6.1.3 i shift plus restore.

dildo
06-06-2013, 13:00
Danke. Javljam kako je proslo.


Sent from my iPad using Tapatalk HD