PDA

View Full Version : 3gs otkljucan ili nije ? pogledajte sliku



somazvanica
04-06-2013, 19:35
imam iphone 3gs 32 gb ja sam ga kupio nimsa nista dirao ali vidim da ide preko ultrasnowa ...ima bb 5.13.... ja proverim preko onog sajta za proveru statusa on izbaci
contract : out of con...
lock : unlocked ...

pa sad neznam koliko je to pouzdano dali bi smeo da ga updejtujem da to proverim i sta da radim ? inace mi malo gusi pa sam hteo da ga "osvezim " malo pa molim za savet dali smem da ga updejtujem i aktiviram i kako da ga aktiviram imam problem sa push notifikacijama i koji je softwer sad najbolji za njega.
pozdrav i evo slika
20343

Chuckie
04-06-2013, 19:48
Nemoj ti njega updejtovat da mu ne dignes taj fini 5.13 baseband. :)

Eventualno skini TinyUmbrellu pa klikni save shsh i reci koje shsh fajlove imas, pa cemo dalje.

zmajcek
04-06-2013, 20:01
pa moze ga spustati i ako zezne nije tolika drama :) al cim ima ultrasnow to sumnjivo... da ga izbrise pa vidi ?

somazvanica
04-06-2013, 20:03
Nemoj ti njega updejtovat da mu ne dignes taj fini 5.13 baseband. :)

Eventualno skini TinyUmbrellu pa klikni save shsh i reci koje shsh fajlove imas, pa cemo dalje.


evo sta sam dobio od shsh .... 20344

Chuckie
04-06-2013, 20:08
Moja preporuka je da uradis restore + jailbreak na 5.1.1, ali ces prethodno uraditi custom fw da sacuvas baseband i prisiti 5.1.1 shsh fajl na taj firmware.

U sekciji tutorials imas moj tutorial kako prisiti shsh za custom firmware, pisem sa telefona pa ne mogu sada duze. U tom uputstvu imas sve sto te zanima.

somazvanica
04-06-2013, 20:16
druze meni telefon radi ok na 6.1 zadovoljan sam sve mi je ok samo me nervira push totifikacije jer mi neradi to a treba mi , pa bi zbo toga ga malo osvezio i ako je moguce da to namestim a cudno mi ovo sto pise da je otkljucan ... neznam u cemu je fora ? i zasto na 5.1.1 ?

dechak
04-06-2013, 20:42
Kao sto rece Zmajcek, neka deinstalira ultrasn0w pa hard reset ako ne nadje mrezu neka i dodatno deaktivira tel preko redsn0w-a ako i tada ne nadje mrezu onda nije sim free. A aktivirace ga ako ponovo odradi JB :).
Nema razloga da se cima sa custom sw

Chuckie
04-06-2013, 20:47
druze meni telefon radi ok na 6.1 zadovoljan sam sve mi je ok samo me nervira push totifikacije jer mi neradi to a treba mi , pa bi zbo toga ga malo osvezio i ako je moguce da to namestim a cudno mi ovo sto pise da je otkljucan ... neznam u cemu je fora ? i zasto na 5.1.1 ?

5.1.1 zato sto ponajbolje radi na 3Gsu.

A zasto custom fw, nije ovaj 5.13bb i Ultrasnow dzaba na telefonu.

somazvanica
04-06-2013, 20:48
Kao sto rece Zmajcek, neka deinstalira ultrasn0w pa hard reset ako ne nadje mrezu neka i dodatno deaktivira tel preko redsn0w-a ako i tada ne nadje mrezu onda nije sim free. A aktivirace ga ako ponovo odradi JB :).
Nema razloga da se cima sa custom sw


pazi sta ja mislim da je telefon uzet na ugovor ali da je ugovor uredno istekao pa je u medju vremenu otkljucan, inace je bio zakljucan sigurno cim je koriscen ultrasnow , ali sad mi je ovo sumljivo , pa neznam sta bi pre uradio , u pm .. ima li unterter jailbrake za 6.1.3? i dali je dobro dizati 3gs na 6.13... ima li neko iskustva sa tim ?

igor11
04-06-2013, 20:58
Nemoj puno da mislis, manje stete.. Lepo su ti ljudi objasnili a ti i dalje nastavljas da mislis..

Milan3gs
04-06-2013, 21:03
Meni je 3gs na 6.1.3 i sve radi super,za sada nikakavih problema nisam imao.

dechak
04-06-2013, 21:06
Ako je tel bio na ugovor i sada je ugovor istekao, ako nisi kontaktirao operatera za koga je bio zakljucan onda nije sim free, nijedan operater ne otkljucava sam bez prethodnog kontakta.
Na kraju krajeva ako ti sada radi tel onda ga i koristi tako bez da komplikujes :), a untethered jb za 6.1.3 postoji ali samo ako ti je old boot ako je new onda ti je teth jb (palis preko racunara)

petarpan
04-06-2013, 21:29
T mobile austrija je meni otkljucao ip4 bez da sam im trazio. Pozz

dechak
04-06-2013, 21:35
SA istim tim T mobile AT sam imao problem preko 2 meseca za otkljucavanje posle isteka ugovora. Nisu mi samo trazili DNK analizu da mogu da utvrde identitet da ih je kontaktirao vlasnik ugovora.
Svakako praska operatera je da se bez zahteva telefon ne otkljucava, mada izgleda da ima i izuzetaka...

zabrljanje
04-06-2013, 22:06
Ajde da se vratimo temi "ove emisije".
Nema sta vise da se puno filozofira. Sve ti je lepo objasnjeno.
Za pocetak, uzmi 5.1.1 i sacuvaj baseband i onda, bez instaliranja ultrasn0w-a, stavis svoju karticu i vidis da li radi. Ako to uspe, nema sta dalje da razmislja. 5.1.1 super radi na 3GS-u (Ne znaci da ne trebas da ga posle stavis na 6.1.3).
Tvoje drugo pitanje je bilo da li ima unterter jailbrake za 6.1.3. - ima za old bootrom, za ostale je tethered.
Evo ti uputstvo za restore na 5.1.1 sa cuvanjem baseband-a i uradi ovo sto ti svi pricamo.


http://www.iphoneheat.com/2012/10/update-iphone-4-3gs-without-updating-baseband/
http://www.iclarified.com/entry/comments.php?enid=20516
http://www.iclarified.com/25144/how-to-upgrade-your-iphone-4-3gs-without-updating-the-baseband-windows.

Sve je ista prica a ti samo koristis 5.1.1.

lowzyyy
04-06-2013, 23:12
Ne znam sta ga terate na 5.1.1 kad ios 6+ odlicno radi na 3gs. I nema veze da li imas tethered ili untethered meni se telefon gasi 1 u 5 meseci.

Edit: Ako hoces da ga osvezis, uradi restore preko iLexa. On radi restore na isti ios i zadrzava jb i nunlock

Iphone 3gs via Tapatalk 2

dekimaks
04-06-2013, 23:48
1.Izbrisi ultrasnow
2.Deaktiviraj telefon sa redsnowom
3. Ubaci karticu u njega i zakaci na itunes
Ako dobijes mrezu onda je simfree. Nemas potrebe za restorom!

zmajcek
05-06-2013, 08:04
upravo tako, to sam prvo preporucio. čisto da otpetljaš dali je simfree ili nije, posle ćeš znati šta trebaš raditi kada hoćeš restore bez obzira da li ćeš ga raditi sada ili kasnije...

.stefan
05-06-2013, 12:54
kakav bre crni ios6 na 3gs?? on i na ip4 pa ne radi kako treba i vuce bateriju ko besan...na 3gs-u je jos gore

ne mozes da savetujes ljudima tethered jb, koji je sam po sebi nuzno zlo...ne znas kad ti se telefon moze ugasiti i kad moze zaglupeti nesto pa se mora reboot odraditi...u najvecem broju slucajeva to bude uvek kada ti telefon najvise treba,a nisi pri racunaru

ios5 je za 3gs neki realni maksimum

somazvanica
05-06-2013, 17:34
druze ja vec neko vreme na svom 3gs tacnije od kako sam ga uzeo furam 6.1 i ogu ti reci da sam prezadovoljan kako radi sve sto meni treba i kako meni treba radi stavio sam mu i aktivni wallpaper .. i sve to radi plica nikakvih problema nema sem sto push notifikacije nemogu da naemstim nista drugo , i sad sam video ovo unlocked pa me "zagolicalo " sta je fora

dechak
05-06-2013, 17:38
Zmajcek, Dekimaks i ja smo ti napisali sta da radis bez restore-a. Probaj i znaces

somazvanica
05-06-2013, 19:27
brate upravo probavam to ali ubi me greska na Redsn0w u ... Faild to decrypt karnel ... nece pa nece ! kad odem na jailbrake .. da bi otisao deactivate iphone... sta da mu radim kako da zaobidjem tu gresku neki kazu da skinem ios 6.0 pa da ga selektujem u meniju tamo .. ali meni je 6.1 ima li to veze sta i kako ? molim pomoc !
Mod edit: Ne citiraj post iznad!

lowzyyy
05-06-2013, 20:43
Uvek se ide sa 6.0 kad ides select ipsw bez obzira da li je 6.1 ili 6.1.3
@stefan zanimljivo sto jedno 3 meseca sam na 6.1.2 i baterija tera bolje jedno 20 min. u odnosu na 5.1.1, a takodje ne vidim nikakvu razliku u radu


Iphone 3gs via Tapatalk 2

somazvanica
05-06-2013, 22:01
Uvek se ide sa 6.0 kad ides select ipsw bez obzira da li je 6.1 ili 6.1.3
@stefan zanimljivo sto jedno 3 meseca sam na 6.1.2 i baterija tera bolje jedno 20 min. u odnosu na 5.1.1, a takodje ne vidim nikakvu razliku u radu


Iphone 3gs via Tapatalk 2

probo sam sa uninstaliranje ultra... i deaktiviranje i sjebo sam nesto izbacio mi gresku posle operacije .. i posle mi telefon u recovery modu ! a dugme me zeza za paljenje pa jako tesko ulazim u DFU mod morao sam da odem restore preko itunsa .. sad samo molim boga da je otkljcan kao sto kaze kad proverim preko imei broja

zmajcek
05-06-2013, 22:07
baš te poterao maler :) aj pa javi šta je bilo.. i ne očajavaj, može se srediti i ako nije simfree, imaćeš malo posla oko dizanja pa spuštanja bb ali se može napraviti ne trebaš da brineš

somazvanica
05-06-2013, 22:14
mogu vam reic da je telefon zaista otkljucan i da sam ga uspesno aktivirao sa novima ios 6.1.3 sa itunsa .. bas kao sto je pisalo na sajtu

aa sad imam krajnje ne ocekivam problem a to je sto nemogu da zakljucam telefon :P jer sam na proslom korstio Quick lock aplikaciju i nije bilo problema a sad mi ono nije jailbrekovn telefon i nemogu da istanliram to ... ima li resenje za to ? da moze telefon da se zakljuca !

zabrljanje
05-06-2013, 22:22
Prvo: Zamenis dugme - sto i sam znas da je opcija.
Drugo: Uradis jailbreak i instaliras activator i sa njim ces ga zakljucavati - tethered.
Trece: Mozda da probas da ga vratis na 5.1.1 i imas untethered (ako nista drugo a ono zbog activatora) mada mozes da podesis da se sam zakljuca na najkrace vreme.

somazvanica
05-06-2013, 22:29
dal da cekam neki jailbrake sa kojim bi mogao da ga sredim pa da ponovo instaliram qucklock to mi je naj laksa i najbolja aplikacija

zabrljanje
05-06-2013, 23:04
Nacekaces se do novog jailbreak-a ono sto je nezgodno je da ne znas da li ce 3GS biti podrzan sa iOS7 (verovatno nece), tako da, ili radi tethered na 6.1.3 i stavis activator ili se vrati na 5.1.1 i untethered jailbreak i isto activator.
Ja bih proverio koliko kosta popravka dugmeta i sredio to ako je u razumnim okvirima.

somazvanica
05-06-2013, 23:43
pa videcu sta cu da radim, neznam ni sam, i imam jos jedan problem zapravo sve ovo sam radoo da namestim push notifikacie i sad rade ali ne za sve aplikacije recimo viber radi super dok facebook nece!!! e sad kad sam zavrsip restore ja sam povukao backup sa iclouda .. neznam dali je to moglo da zezne stvari? jer sad najvaznie notifikacike sa facebooka mi nerade opet.. sta mogu povodom toga da uradim ?

Chuckie
06-06-2013, 00:54
Fejsbuk notifikacije nikom ne rade kako treba. To je do ***** aplikacije.

zabrljanje
06-06-2013, 06:27
Na iCloud si smestao kontakte, slike i to nema veze sa ovim sto navodis. Mogo ljudi se zali na fbi notifikacije (i celu aplikaciju).

somazvanica
06-06-2013, 10:24
sto se tice samog rada telefoa na 6.13 nema nikakvu zamerku stvarno radi super bez problema i cak mi se cini i brze nego sto je radio na 6.1, sve je ok sem notifikaicja za facebook :P

zapravo nije samo to ... jer kad sam vratio backp sa iclouda .. on mi je cak vratio i history sa safari brozera ... zapamcene sifre i sve ... sve je ot vratio nije samo contact .. i to .

zabrljanje
06-06-2013, 13:57
Vratio ti je ono sto je bilo ukljuceno da radi backup. Nadam se da si kontakte sacuvao u outlook-u ili negde drugde.
Fb zaboravi, to nem veze sa tvojim telefonom.

ZaksiHD
06-06-2013, 20:41
Ja sam od sinoc ponosan vlasnik iOS 6.1.3 na iphone 3gs i prezadovoljan sam cackao sam ga danas ceo dan i sve radi perfektno i notifikacije za fb itd meni je bas full jedino sto sam primetio je da naprimer kada hocu da brisem neku applikaciju kada stisnem onaj iks prodje mozda oko 3,4 sec pa tek onda me pita da li stvarno hocu da brisem itd.Ali dobro to je sitnica uglavnom sve je super :D

bbrks
06-06-2013, 20:44
To je sasvim normalno, ne treba da te brine.