PDA

View Full Version : iPod - identifikacija generacije i saveti



GoodToGo
03-06-2013, 14:17
Imam iPod touch 8GB negde iz 2008-2010., nema kameru, ne znam koja je generacija i koji update/jailbreak je za njega.
Šta savetujete, koji update da uradim, da li se isplati jailbreak, ako da onda koji i kako?
Koristio bi ga uglavnom za internet, čitanje Office (Word, Excel), PDF dokumenata, a naravno voleo bih da na njega instaliram i najbolje i najpopularnije aplikacije. Šta mi predlažete (početnik sam što se tiče Apple uređaja)?

illusion
03-06-2013, 14:48
imas ipod touch 2G,dosts stari model...mislim da je poslednja verzija za njega 4.2.1,uradi update preko itunesa za pocetak...

GoodToGo
03-06-2013, 14:51
Hvala. Pretpostavljam da ide ovako: instaliram iTunes, povežem iPod USB-om sa PC-jem, odradim update.

illusion
03-06-2013, 14:56
tako je,pogledaj u settingsu pa info ili about mozda vec imas verziju 4.2.1...

GoodToGo
03-06-2013, 15:03
Evo ušao sam u settings/general/about i tu mi stoji Version 4.2.1 (8C148), Model MB528BT, Serial Number 1A9095M9201.

Edit
Da li to znači da ne moram da odradim update?

illusion
03-06-2013, 15:17
ne moras,to je poslednji...

GoodToGo
03-06-2013, 15:24
Da li da uradim jailbreak, voleo bih da na njega instaliram i najbolje i najpopularnije aplikacije. Ako da onda koji i kako?
Kako se prebacuju Office (Word, Excel) i PDF dokumenta i šta je potrebno da instaliram na njega (i kako da instaliram), da bi ih čitao?

dekimaks
03-06-2013, 15:27
Bojim se neces moci da instaliras te popularne aplikacije jer je to mnogo star ios i vecina aplikacija nece da ti radi... Jbg...

GoodToGo
03-06-2013, 15:33
E jbg.
A šta mi predlažeš za office i pdf?

dekimaks
03-06-2013, 17:52
Pa idi na appstore izaberi neku app koju smatras da ti treba i pogledaj dal podrzava ios 4.2.1(imas dole minimum sta zahteva app). Pa kad nadjes posle skini,dal preko appstorea ili jb!

MajX
03-06-2013, 21:10
A zar ne moze za taj ipod whiteDoor?


Sent from S noge na nogu..

GoodToGo
03-06-2013, 21:24
Pa idi na appstore izaberi neku app koju smatras da ti treba i pogledaj dal podrzava ios 4.2.1(imas dole minimum sta zahteva app). Pa kad nadjes posle skini,dal preko appstorea ili jb!

Jel može neka pomoć? Evo me na appstoreu, ali ne znam da nađem to što mi treba (aplikacija koja podržava office i pdf).

Edit

A zar ne moze za taj ipod whiteDoor?
..

Pretpostavljam da je ovo jailbreak. Da li je to rešenje za instaliranje ovih apps-a koji mi trebaju?

Edit2
Evo našao sam Free app Flashlight, čisto da probam kako se instalira app na iPod. Kliknem na Free ispod velike slike app-a sa leve strane, gore se za trenutak pojavi "Downloading Flashlight", ali mi onda iskoči pop-up gde se traži "Sign In to the iTunes Store". Otkucam moj Apple ID i password i gore se za trenutak pojavi "Accessing iTunes Store...", a onda opet iskoči pop-up i nikako da uspem da instaliram?!

dekimaks
03-06-2013, 21:44
Whitedoor je ios 3.1.3,

illusion
03-06-2013, 23:03
kucaj pdf reader na appstore,i nadam se da vec imas napravljen nalog da bi mogao da skines nesto sa appstore...

GoodToGo
03-06-2013, 23:12
Evo otkucao sam pdf reader na appstore i ponudio mi je ipad apps i iphone apps, pretpostavljam da treba da idem na ovo drugo i izabraću neki free, npr Adobe reader. Ipak neću jer piše "Requires iOS 5.0 or later".

Edit
Evo konačno nađoh free book reader "Stanza", koji ima "Requires iOS 3.0 or later". Valjda ovo može.

Neće ni ovo... Uf kako ovo frustrira, pa nije mi jasno kako neće, kliknem na Free, iskoči mi pop-up za Apple ID i password, kada i to otkucam, za trenutak krene, a onda opet pop-up i tako u krug. Iznervirao sam se i završavam za večeras.

GoodToGo
08-09-2013, 14:13
Samo da javim, možda nekome pomogne da sam konačno uspeo instalirati app koji radi pod 421 updateom. To je neki, valjda nemački app Ebooks reader, instalirao sam ga, a onda sam se još dodatno mučio oko dodavanja novih knjiga, ali mi je ovo pomoglo.




http://ebooksbridge.com/www/ebb/index.php?main_page=page&id=23

GoodToGo
01-10-2013, 14:48
Sem eBooks readera, uspeo sam i da instaliram iBooks (samo ne znam kako mi to ranije nije uspelo).
Kada sam odradio restore kompletnog iPoda i kada sam se vratio na default podešavanja, pri prvom kačenju na internet je prepoznao da nemam iBooks i ponudio da ga instalira. Mislio sam da ni ovoga puta neće biti ništa od svega, a na moje veliko iznenađenje, posle već milion puta viđene poruke da "nemate potrebnu verziju iOS", ponuđeno mi je da instaliram kompatibilnu staru verziju iBooksa.

BiTrAtE
19-03-2015, 13:43
Nadjoh u ladici davno zaboravljeni 2G iPod Touch :D Instaliran 4.2.1 i jailbreakovan. Dao bih ga jednom klincu a prije toga sam mislio da mu ubacim po koju igricu, da li je to vise moguce?