PDA

View Full Version : Problem sa kontaktima nakon update-a na 6.1.3



drjackyll
02-06-2013, 13:13
Odradio sam update iP4 sa 4.3 na 6.1.3 i nakon toga uradio restore i sync. Od tada kad udjem u kontakte i probam da pozovem neki broj ekran se zacrni i vidi se samo jabukica i ispod nje vodoravna linija koja se popunjava. Kad se popuni, ekran se vrati na normalu i krene da zove odabrani broj. Isto se desava kad treba da primim poziv. Takodje kad udjem u Viber i krenem da nesto radim dogadja se ista stvar. Sve ostalo radi normalno, sve funkcije i sve aplikacije.

Ukoliko me neko zove sa broja koji nemam u imeniku sve radi normalno. Takodje kad ne uradim restore telefona iz backup-a i sve podesim rucno, sve radi normalno. Moj zakljucak je da je nesto lose sa backup-om koji sam napravio pre nego sto sam radio update.

Da li je neko imao slicnog iskustva i/ili ima ideju kako ovo da resim jer imam gomilu kontakata, SMS poruka i notes-a koje cu izgubiti ako ne uradim restore iz backup-a?

Telefon je simfree i nema JB.

Hvala

zabrljanje
02-06-2013, 14:12
Ukljuci da ti, to sto je bitno, sinhronizuje na iCloud-om i onda restore i vrati kontakte i ostalo sa iCloud-a a ne restore from backup.

drjackyll
02-06-2013, 16:32
Ok, ali ako uradim sinhronizaciju na Cloud vec problematicnih kontakata zar to onda nece jednostavno da vrati isti problem?

zabrljanje
02-06-2013, 16:37
Ne verujem da ti problem prave kontakti (ne znam sta ima kod njih da bude problematicno) vec nesto drugo sto povuce iz backup-a i, po meni, je uvek bolje setup as new.
Probaj ovo sto sam ti napisao i proveri.