PDA

View Full Version : iPhone 4 puni samo kad je ugasen



munze
01-06-2013, 15:28
dakle...
kao sto naslov kaze... iphone mi se puni samo kad je off... jedno vreme se punio i ukljucen, ali mu je za 100% trebalo recimo 24h na zidnom punjacu ili cak i duze... sad mislim da vise i ne puni uopste kad je ukljucen... kako god, kad ga stavim na punjac i ugasim, cini mi se da puni normalnom brzinom... kad se prikljuci na racunar preko usb-a nista, nema bi-bip... isto je i u dfu modu, mrtav... probao sam reset, ciscenje konektora, safe mode, nekoliko usb kablova, punjaca (kako originalnih tako i "third party"), cak i drugu bateriju - uvek isti rezultat. pretpostavljam da bi moglo da bude do porta ali mi nije jasno zasto onda puni kad je off, kao ni zasto ako ga ugasenog prikljucim bilo na punjac bilo na pc odmah se pali ali i dalje ne puni...

izuzev odlaska u servis gde ce verovatno da me osisaju (cuveno: "popravka prevazilazi cenu uredjaja"), jel ima neko jos neki predlog?

pengo
01-06-2013, 22:41
A da probaš restore ili noviji iOS. Meni je jednom bilo dok sam bio na 5.1.1 (i nisam hteo da ga menjam) odjednom je baterija počela da se nenormalno brzo troši. Bukvalno gledaš procente kako padaju. Podignem ga na 6 i baterija super. Pa eto možda da raisliš i toj opciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
01-06-2013, 23:11
nece to kod iphone-a 4 da predje cenu uredjaja.....odnesi u neki bolji servis i resice ti to....mi ovako samo mozemo da nagadjamo i nista ti ne mozemo pomoci....jedno mislim da nije sigurno, a to je softver....znaci neki hw problem...mozda dock, mozda cak i nesto na ploci

munze
04-06-2013, 17:56
@pengo: s obzirom da imam 6.1, iskreno sumnjam da bi neki noviji to resio... no, sigurno bih to i probao da mogu da restore-ujem bilo sta s obzirom da ne reaguje na usb :)

@.stefan: ma naravno da nece, samo, uvek se setim kako su "neki bolji servisi" naplacivali gevey 4500rsd u vreme kada si preko mogao da ga kupis za 15$... ali, to ce, kako stvari stoje, biti nuzna krajnja instanca...