PDA

View Full Version : Posle 3 dana Safe Mode-a ostao na Jabuci



Go®aN™
01-06-2013, 13:02
Postovani, iPhone 5, sim free, JB, ios 6.1.2 ... Tweakovi: (Zephyr (narodna), BDP, Activator, WiFi Booster (narodna), RespringCasheFix). Poslednjih nekoliko dana telefon je poceo sam od sebe da ide u safe mode sto mi se nikad ranije nije desavalo izuzev kad sam instalirao Velox koji je sam po sebi bio bagovit pa je ubrzo i izbrisan. Elem, malo pre mi se desilo da je telefon iz cista mira ostao na jabuci. Ni jedan od tweakova nisam instalirao skoro. Neko vreme je to radilo savrseno i odjednom down. Nakon jabuke uradio sam hard reset i uspio da ga podignem. Nakon podizanja primetio sam da Zephyr ne reaguje, isto vazi i za BDP (ne postoji u Notification) kao i Activator. Da li ima neko ideju zasto se to dogodilo iz cista mira? Hvala

zabrljanje
01-06-2013, 13:10
Uradi jos jednom samo respring ili udji u Cydia-u i instaliraj ponovo BDP i respring i ima da radi (isto se sinoc desilo na zeninom telefonu - nista iz Cydia-e nije htelo da radi a uzela je da cita mail i on zaglavio na jabuci a posle hard reset-a nije nista iz Cydia-e radilo).

Go®aN™
01-06-2013, 13:13
Prvo da izbrisem BDP, pa da instaliram? Ili reinstal postojeceg? Posto sam na Kineskoj verziji mozda da instaliram Englesku verziju?

zabrljanje
01-06-2013, 13:16
Mozes i reinstal (njoj je inace stajao update pa sam isao na to a ako nece skini pa instaliraj ponovo ali Englesku).

Go®aN™
01-06-2013, 13:26
Pazi sad sta mi se desilo, izbrisao sam BDP ... restartovao telefon ... cim se podigao izadjem iz aplikacije pomocu Zephry i ode u safe mod ... Sve mi se cini da Zephry pravi problem.

zabrljanje
01-06-2013, 13:28
Skini i njega i respring pa ponovo stavi, nema razloga da ne radi. Kazem ti, sonoc se desila identicna stvar i reseno je na ovaj nacin. Samo probaj.
Razmisljam da ti nije ostalo nesto od onog Velox-a pa da zeza (ovo je samo nagadjanje).

Go®aN™
01-06-2013, 14:05
Odradio sam sve ponovo ... Videcemo kako ce se ponasati ... Ziv bio najbolji administratoru ;)

zabrljanje
01-06-2013, 14:11
Nemoj samo da unapredjujes "zvanja" :D.
Nadam se da ce da radi normalno.

Go®aN™
01-06-2013, 14:18
Uradice to onaj koji to najbolje vidi ... pa i sloziti se sa mnom. Radice, radice ... mora da radi ;)

Go®aN™
13-06-2013, 15:27
Izinjavam se sto pisem post ispod posta ali i dalje imam problem ... Zephry kad uninstaliram telefon ne ide u safe mode i radi solidno ... sto ce reci da on pravi probleme ... Sta da radim ... Navikao sam se na Zephry i kako se sad odvici ... Da li bi kupljena verzija promenila stvari?

zabrljanje
13-06-2013, 15:34
Nije to problem posto je proslo toliko vremena a i zelis ponovo da ovo pokrenes da bi nasao resenje.
Niko ne moze da garantuje ovo sto pitas posto se mozda "sudara" sa necim.
Ne mogu da se setim tacno koliko kosta (mislim 3-5 dolara) ali nije neka prevelika cena za nesto sto volis i koristis. Drugo je pitanje koliko ce biti neophodan uz neke najavljene stvari u novom iOS-u i da li se onda isplati da ga kupujes. Ja sam drugacije razmisljao i resio da sve ono sto volim i sto mi znaci lepo kupim (mozda se to kosi sa razmisljanjem drugih ljudi ali meni je to bilo normalno) pa, ako ne radi, znam da nije do loseg kreka (pricamo o manjim ciframa, ne verujem da bi se tako igrao sa necim skupim:)).

Go®aN™
13-06-2013, 19:13
Slazem se sa tobom. Na isti nacin i ja posmatram na te stvari. Pokusao sam da otkrijem u cemu je tacno problem. Izbrisao sa Wi Fi Booster krekovani i ponovo se to desava. Za sad imam BDP, Activator i RespringCasheFix. Jedino sto mogu za sad jeste, da pokusam da eliminisem jedan po jedan pa da vidim sta ce se desavati. Jako mi je sumnjiv BDP (new version). To kazem iz prostog razloga jer sam juce koleginici JB-kovao iPhone 4S i instalirao joj BDP i Activator i to je sve. Malo pre me zvala da mi se zali kako joj je telefon ukocio i morala je cekati da se baterija istrosi da bi mogla ponovo da ga startuje. Taj telefon je skoro nov i nikad nije bagovao do sad. Jako mi je to cudno jer mi je ranije sve funkcionisalo sasvim ok.

Edit: Skinuo sam Activator i isto se desava.

zabrljanje
15-06-2013, 13:54
Imas malo tweak-ova da bi imao takve probleme (broj ne znaci da nemas nesto sto pravi krs i lom) ali nesto ne ide sa necim. Activator volim i uvek je koristan ali, mislim, da je neko na forumu imao problem nakon najnovijeg update-a. Stvarno je tesko reci sta je u pitanju - jedino, standardni, sistem eliminacije.

Go®aN™
16-06-2013, 18:18
Napokon sam dosao do zakljucka! Isao sam sistemom eliminacije. Jos juce sam izbrisao BDP i ostao mi je Zephyr jedini tweak u telefonu koji koristim. Od samog brisanja BDP-a do ovog trenutka 2x mi je telefon sam od sebe isao u safe mode. Na osnovu toga mogu zakljuciti da je Zephyr sam po sebi bagovit ili u krajnjoj liniji mu nesto iz same Cydie smeta jer svakako nemam ni jedan Tweak osim njega. Radi se o narodnoj verziji Zephyr-a. Ako neko jos nesto iz iskustva moze da doda bio bih mu zahvalan. Nadam se da ce mi kupljena vezija raditi kako treba, jer je jedino to sto mogu jos učiniti.

zabrljanje
16-06-2013, 18:26
Tesko je nesto dodati. Mozes samo da probas sa kupljenom verzijom ali ni tu nema garanta da nece krenuti da baguje.
Nije logicno da, sam po sebi, kao jedini tweak, Zephyr pravi problem (uglavnom nema takvih iskustava) ali moze da se desi.
U toj varijanti mozes samo da ides na iLEX RAT ako ti nastavi da baguje i nervira te.

Go®aN™
16-06-2013, 18:34
Da, evo dok citam tvoj komentar phone je 3x isao u safe mode. Da li postoji nesto u cydiji sto je ona instalirala prilikom JB da moze da smeta Zephyr-u a da to nije tweak? Sumnjam da to moze biti neka aplikacija sa appstorea

bbrks
16-06-2013, 18:41
Krekovani Zephyr, ako bas ne mozes da kupis probaj isti sa nekog drugog repoa, ....ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffff:brick wall:

.stefan
16-06-2013, 18:43
meni zephyr aa ihacksrepo-a radi bez ikakvih problema...mozes probati taj...

nije se desavalo da nekom telefon upada u safe mod samo zbog cina jailbreaka...verovatnoca za to je 1%

Go®aN™
16-06-2013, 18:56
Nije problem kupiti, nego nisam siguran da li ce kupljena varijanta pomoci. Pokusao sam sa repoa hackyouriphone, biteyourapple i banned iphone. Sve tri varijante daju safe mode. Primetio sam da repo banned iphone ima malo stariju verziju (1.6.1-1) ali nista to nije pomoglo. Na kraju je safe mode neizbezan. Pokusacu jos neki repo mada ... cisto sumnjam.

Edit: Upravo sam instalirao sa ihackrepo-a. Javljam, sta ce se desiti ... U suprotnom idem na kupljenu varijantu.

Babakaj
16-06-2013, 22:22
Pre ce da bude da su ti ostali 'repovi' od nekog tweaka pa se kolje s Zephyrom. Meni je to nekako logicnije

Go®aN™
16-06-2013, 22:24
Razmisljao sam i o tome. Jel ima neki nacin da se uklone repovi?

Babakaj
16-06-2013, 22:55
Ako ti nije cimanje restore ti je najbolje resenje. Ja bih to uradio...

Go®aN™
16-06-2013, 22:57
Ne mogu restore jer imam JB na 6.1.2.

zabrljanje
16-06-2013, 23:03
Imas iLEX RAT varijantu.
http://www.isrbija.net/showthread.php/40764-TUTORIAL-iLEX-RAT-(restore-uredjaja-sacuvan-JB)?highlight=Ilex

Babakaj
16-06-2013, 23:04
Izvini, nisam gledao koji je telefon.
Onda probaj rucno preko kompa, da vidis u folderima od Cydie, sta je visak pa da obrises.

Go®aN™
16-06-2013, 23:11
Da, ali nisam te razumeo da je to clean restore varijanta. Ako je to svrsishodno onda je i to resenje. Za sad koristim Zephyr sa ihackrepo-a i nisam imao problema. Da ne prejudiciram stvari, javicu ako budem posecivao safe mod bez moje odluke :)

Edit: Koje fajlove iz cydie treba obrisati rucno i preko kojeg softvera?

.stefan
17-06-2013, 00:10
znas sta ces da uradis, sto ce obrisati sve sa cydie...instaliraj icleaner sa cydie i u opcijama cekiraj i one dve stvari koje se odnose na cydiu...

znaci bukvalno brise svo ****** sa telefona i sve sa cydie sto je ostalo...

posle toga kad udjes u cydiu i ides refresh packages ima da cekas bogami jer je svu istoriju koju je ucitavao izbrisao...to ce pomoci sigurno....javi

Go®aN™
17-06-2013, 00:54
Instalirao sam icleaner sa bigbosa. Da li ce mi sve obrisati? Hteo bih da znam na vreme da napravim backup ako je potrebno. Da li brise sve sto je vezano za cydiu? Ovo applications cemu sluzi?

.stefan
17-06-2013, 01:50
Ukljuci sve i ne brini...nece ti obrisati instalirane pakete nego samo ****** i tako to

Go®aN™
19-06-2013, 11:42
Skinuo icleaner sa bigbosa. Nekoliko puta uradio clean sa njim. Ukljucio opciju "Cydia souces" i "Unused dependencies" nekoliko puta clean. Instalirao Zephyr i BDP. Koristio pola dana ... rezultat ... SAFE MODE! Jedina opcija koja mi je ostala jeste sugestija koju mi je predlozio zabrljanje. Ovo postaje iritirajuce, kad ni razgovor ne mogu obaviti sto necu ugledati safe mode.

.stefan
19-06-2013, 13:07
Pa skloni na kraju krajeva jednostavno zephyr...koji ce ti djavo...realno nije da se ne moze bez njega

bbrks
19-06-2013, 13:42
Sad bez veze sto upadam, a dal si probao slucajno bez BDPa, isti je mnogima pravio problem?

Go®aN™
19-06-2013, 14:45
Pisao sam gore Mr.bbrks ... Citaj ... uozbilji se :D ... Elem, koristio sam samo Zephyr kao jedini tweak i Safe Mod je neizbezan.



Pa skloni na kraju krajeva jednostavno zephyr...koji ce ti djavo...realno nije da se ne moze bez njega

Ne mogu bez njega ... jednostavno me telefon poceo nervirati ako nemam Zephyr ... Toliko o tome :)

bbrks
19-06-2013, 14:49
Blah, ne verujem, izgleda da jednostavno ne moze drugacije. Sto oce oce, sto nece nece. Meny Zephyr radi kako oces, ali zato Auxo sanse nema. Tako da, pomiri se, nema druge :)

Go®aN™
19-06-2013, 15:03
Nadam se da ce mi bar ovo pomoci (iLEX RAT) mada me malo strah da to odradim da ne izgubim JB ako ode po zlu.

bbrks
19-06-2013, 15:07
Evo ja sam juce odradio iLex Rat na iPod 4G, odradio ga je bez greske, bio na 6.1. JB i ostao, cist kao suza.
Ovo cisto, malo moralne podrske :D

.stefan
19-06-2013, 19:03
e ako ne mozes bez zephyra ti ga kupi onda pa ako i dalje kresuje onda je*es ga i da propadne kinta nije strasno...:)

NikolaSRB
19-06-2013, 21:08
Mene u safe baca battery doctor pro.

Go®aN™
20-06-2013, 11:59
Nije to BDP! Resio sam problem sa iLEX RAT ... Full restore je resio problem. Zivi mi bili dobri ljudi sa dobrim namerama.

Edit: Definitivno mi se nece! Trajalo je samo 3 dana. Ni iLEX RAT nije pomogao ... Imam isti problem ... Sve sto sam uradio jeste update BDP-a.

Go®aN™
08-07-2013, 01:20
Izvini, nisam gledao koji je telefon.
Onda probaj rucno preko kompa, da vidis u folderima od Cydie, sta je visak pa da obrises.

Postovani, vratio sam se na tvoj post kojeg sam se setio a koji mi je ostao kao eventualno resenje mog problema. Elem, napravio sam restore sa ILEX RAT i to mi nista nije pomoglo sto ce reci da tel. i dalje ide u safe mode. Nakon toga sam kupio Zephyr instalirao BDP. Nazalost i dalje ide u safe mode ali ne toliko cesto (1x u dva dana). Setio sam se tvog posta kao moguce resenje pa me zanima sta bi mogao rucno da izbrisem obzirom da koristim samo BDP i Zephyr? Kako mogu znati sta su repovi a sta ne? Jel imas neku ideju? Thanks

Babakaj
08-07-2013, 19:35
Nadjes od nekog ko ima jbovan iPhone5 i radi mu sve. ono sto imas vise od njega obrises. Simple as that

Go®aN™
08-07-2013, 19:57
Ex, kad bi imao nekoga dobro bi bilo. Oko mene su svi uglavnom na 6.1.4 i nemaju JB telefon. P.S. To kod nas nije popularno.

Babakaj
08-07-2013, 23:36
Bilo bi lepo kad bi se neko sa foruma javio :)

Go®aN™
08-07-2013, 23:42
Jedan screenshot bi tako dobro dosao :) Ima li zainteresovanih :)