PDA

View Full Version : iPhone 5 proximity sensor



ivanboy2000
29-05-2013, 16:15
Cao ljudi,

E ovako, imam jedan cudan problem sa telefonom. Provalio sam da kada zovem nekog ili kada mene neko zove da se ekran uopste ne zatamnjuje, tj ostaje ukljucen i aktivan i dalje.
Upravo zbog toga, cesto se desava da uvetom slucajno pritisnem mute ili aktiviram keypad dok razgovaram. Takodje provalio sam i da mu automatic brigthness uopste ne radi, kao da je senzor iskljucen. Ne znam sta se desava i jel imao neko slican problem?
Pokusao sam da restartujem i iskljucim telefon, ali nista nisam resio, pa se plasim da je problem hardverske prirode :brickwall:...

illusion
29-05-2013, 16:41
da nemas mozda neku foliju preko ekrana koja mozda nije lepo zalepljena pa smeta senzoru?probaj restore da bi bio siguran da li je softver ili hardver...

ivanboy2000
29-05-2013, 16:42
Ne, nemam nikakvu foliju. Da, probacu kad dodjem kuci restore...

3gs
29-05-2013, 17:22
Ovaj senzor za blizinu lepo funkcionise kod mene
Ali ovaj za osvetljenje ja skontam da on promeni osvetljenje tek kada zakljucam tel i onda pritisnem power dugme i priblizim svetlu on se kao promeni
A ovako ne reaguje... Baguje 6.1.4 ja kontam da je do softwera... Zato sto ili radi ili ne nema treceg....

Jedva cekam ios7
Isto offtopic desava mi se da nekad nece da ukljuci e kada ukljucim celular network
Nego tek proradi kada upalim 3g i ugasim
Posle radi edge

Desavalo mi se ovo sa netom i na 4s 6.1.2

Bugova ima u svakom softweru...

.stefan
29-05-2013, 18:57
Vrlo je malo verovatno da mu oba senzora softverski baguju...Ne bih voleo da sam u pravu ali mislim da ce taj telefon morati na zamenu ili na servis

milan64586
25-09-2013, 15:12
Da ne otvaram novu temu. Imam isti problem sa proximity sensor-om. Ali zanimljivo je to da on radi kako kada. Dakle desava mi se recimo da kada zapocnem poziv, iskljuci ekran, ali tokom razgovora provalim da sam pritisnuo mute ili tako nesto, a kada pogledam vidim da se ekraj u medjuvremenu ukljucio. Nekada nece uospte da iskljuci ekran. A nekada opet iskljuci, a zatim ubrzo ukljuci, ali onako zatamnjen ekran po kome opet moze da se pritiska prstima.

Telefon je od pocetka sa iOS7, pa ne znam da li bi se taj problem ispoljavao i sa iOS6. Sad ne znam da li da saljem telefon na zamenu (posto mi je to dosta komplikovano da organizujem) ili da cekam neki update?

.stefan
25-09-2013, 15:57
ako ti ne istice garancija uskoro sacekaj do sledeceg update-a...ako ti se zuri menjaj to dok je vreme obavezno

Silence
25-09-2013, 17:13
Do iosa 7 je.. Imao sam i ja to u betama a sada mi se vrlo retko desi ali se desi.. Na 6 nije bilo prob..


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
25-09-2013, 17:50
Ali meni nije problem tipa radi/ne radi. Nego nekad pocne da radi, pa prekine tokom razgovora. Nekad nece uopste. Nekad smanji samo osvetljenje. Znaci bas luduje samo tako. Najradije bih ga poslao da mi ga zamene, samo se strah da se ne iscimam da to saljem, pa da mi salju nazad, pa da maltretiram i sebe i jos petoro ljudi oko sebe, a da mi onda vrate telefon.

Silence
25-09-2013, 21:09
Upravo tako.. U toku razgovora obrazom upalim interfon... Ko bi ga znao.. Posalji ako mozes..


Tapatalk.

milan64586
25-09-2013, 21:50
Ali cekaj, je l' pratis sta se desava od pocetka? Da li se uopste ne ugasi, ili se ugasi ekran, pa se tokom razgovora ukljuci?

zlaja011
25-09-2013, 23:13
Isti problem, cini mi se da je dosao sa ios7! Kao da je senzor dosta osetljiviji tj ako bas pribijem tel uz glavu nema problema ali ako i malo svetla vidi odmah pali ekran! Cini mi se da to na ios6 nije bilo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Silence
25-09-2013, 23:15
Kao sto kaze zlaja.. Pratio sam, ugasi se on kako treba ali kao da je smanjena distanca, cim malo odmaknem on se pali.. I to samo u ios 7..


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
26-09-2013, 09:34
Probao sam sinoc, ali me mrzelo da snimam. Pokusacu veceras opet, ali da snimim. Par puta prinesem ruku i on se ugasi. Onda recimo posle desetak sekundi pocne da se ukljucuje, pa iskljucuje na par sekundi. Onda sam probao i da diretkno stavim prst na senzor, tako da nema nikakvog svetla ali ista stvar. Nekad hoce, nekad nece, nekad hoce, pa posle nece.

Sinoc sam jos nesto provalio (slucajno). Probao sam ovaj test u mraku (jer sam hteo da vidim da li su i kako povezani proximity sezor i light sensor). Dok sam u mraku brightenss je na minimumu. Probam ovaj test za proximity. On radi, kako sam vec opisao, dakle promenjivo. Onda ukljucim stonu lampu koja je iznad telefona. Telefon znacajno pojaca brightenss. Posle toga probam opet, uz taj pojacan brightness, ovaj test sa proximity i od tog trenutka proximity vise uopste ne radi. Ovo sam ponovio 2-3 puta i uvek se isto desava.

komsa
26-09-2013, 10:03
nazalost,verovatno ces morati da ga reklamiras.......jos uradi "cist" restore,ponovi ove eksperimente koje si uradio pa ako se ponovo desava,Apple store :(

milan64586
26-09-2013, 10:13
To bih najradije i uradio. Nego razmisljam da mi ga ne vrate, pa da dzabe oragnizujem transport do Svajcarske i nazad i jos u medjuvremenu da budem bez telefona. Restore sam vec uradio, jos juce i ista stvar. Imam sansu pocetkom oktobra da ga posaljem u CH, pa cu to verovatno i uraditi, a do tada, taman jos malo da vidim kako ce ponasati. Mada mnogo je nezgodna stvar. Juce pricam sa covekom i odjednom on pocne da govori "ej, jel me cujes". Ja ga cujem, on mene ne. I posle 10-ak sekundi, pomislim, verovatno nesto na mrezi, krenem da prekinem vezu, kad ono ukljucen ekran i pritisnuto mute dugme. Pre neki dan mi se isto desilo, alis am pritiskao nekoliko puta speakerphone.

zlaja011
26-09-2013, 11:35
Pa i ja cu bas probati tako da ga testiram, ako se bude pokazao isto, poslao bih i ja moj, ako bismo mogli i zajedno bilo bi odlicno pa da podelimo troskove?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Go®aN™
26-09-2013, 13:57
Otisao ti je proxy sensor. Na fletu je i power buton. Mislim da to nema veze sa softverom. Ja sam ga skoro zamenio i sad je sve ok. Ako ti je phone pod garancijom menjaj dok jos mozes i nemoj da se backes sa tim. Novi i tacka!

milan64586
26-09-2013, 14:46
Pa i ja cu bas probati tako da ga testiram, ako se bude pokazao isto, poslao bih i ja moj, ako bismo mogli i zajedno bilo bi odlicno pa da podelimo troskove?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam jos kako cu ga i kada poslati. Veliki mi je to problem. Ako se ukaze neka prilika da ukljucim i tebe, sto da ne.


Otisao ti je proxy sensor. Na fletu je i power buton. Mislim da to nema veze sa softverom. Ja sam ga skoro zamenio i sad je sve ok. Ako ti je phone pod garancijom menjaj dok jos mozes i nemoj da se backes sa tim. Novi i tacka!

Ok, hvala. Najverovatnije cu tako i da uradim.

zlaja011
29-09-2013, 22:39
Milane jesi digao na 7.0.2? Da li tripujem ili se ovaj problem sada ne desava, nisam pametan❓


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
29-09-2013, 22:56
Nisam ga digao. Poslao sam ga juče baš na put, pa ću videti šta će se desiti. Nisam te kontaktirao pošto sam ga poslao po sistemu možda će stići za par dana ili za par nedelja, pa je nezgodno da upetljavam još nekoga.

Послато са C1505 користећи Тапаталк 4

michael clayton
01-10-2013, 02:03
Ja da prijavim da od kad sam digao na 7.0.2 proximetry senzor je malo poblesavio bar meni..meni se problem manifestuje u tome da kad se javim i prislonim telefon on mi ne iskljuci odmah nego posle nekog vremena,kao da zablokira nekako,a kada ja zovem ili u svakim drugim situacija je ok i ne pali se u toku razgovora,ali definitivno od kada sam stavio ovaj 7.0.2.. uradio sam malopre reset pa cemo videti.

zlaja011
01-10-2013, 09:31
Mislim da je ipak do IOSa evo i kod caleta na petici isti problem od kad je uradio update... Ajde bas javljaj sta ce reci geniusi pa da znamo i mi sta nam je ciniti ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

michael clayton
02-10-2013, 00:08
Evo danas sam malo ispitivao iphone pri javljanju..ovakav je problem,telefon zvoni,javljam se prislonim i sad telefon se ugasi na pola sekunde i odmah se upali i ostaje tako upaljen.. e treba samo udaljiti ga na par cm i ponovo prisloniti i sve onda radi normalno..mislim glupo je to raditi na ovakvom telefonu,ali je jednostavno tako..i to je pocelo od kad sam stavio ios 7.0.2,a kad ja zovem nemam nikakvih problema..cekam novi ios pa da vidim dal je ispravljeno.

Ripper
03-11-2013, 00:44
Na mom 5S je izgleda rikavela proximity... :( Fabrički je došao sa 7.02, čim sam ga raspakovao odradio update na 7.03 i tek onda sve ispodešavao... Uključio Siri, video da se ne aktivira pri "Raise to speak", onda provalio da pri razgovoru slučajno pritiskam obrazom dugmiće pošto ekran neće da zatamni. Na staroj 4ci je 3god radio proximity ali je prestao posle update-a na 7, 7.01, 7.02 i 7.03... mrtav pa mrtav.
Jel moguće da je u pitanju softverski problem ?? Ili da se spremam da šaljem 5S u Apple store u Nemačku :(

skiper
03-11-2013, 01:50
Probaj restore preko iTunes-a pa idi set up as new, nemoj da vracaj backup.

Ripper
04-11-2013, 01:37
Isao na reset all setings i 2-3 reseta telefona sinoc..nista..mrtav i dalje ! Pre pola sata proradio iz cista mira i zatamni ekran tokom pozivi i radi i Siri raise to spek perfektno svaki put !


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

.stefan
04-11-2013, 03:05
Testiraj jos malo ali imaj u rezervi taj plan za zamenu...pa vidi sta ces