PDA

View Full Version : 3GS ios 4.1 na 5.1.1



zule73
27-05-2013, 21:20
kupio sam danas iphone 3gs
na njemu je trenutno 4.1 a ja bih da mu ubacim 5.1.1.posto pretpostavljam da bi na njemu sve dobro radilo.ukljucujuci i novije aplikacije.
problem je sto toliko dugo nisam imao iphone da sam sve pozaboravljao,pa bih vam bio zahvalan da mi pomognete oko restore-a.
gledam po forumu ali nikako da pohvatam konce!
ovo su podaci sa telefona:
MC131FD
sn:87952******
ne znam sa koje je mreze i nemam karticu.
lik od koga sam kupio kaze da je iz francuske,ali ne zna nista vise.
nije sim free.da li ja sada smem da instaliram 5.1.1 iako nemam karticu?moci cu da ga aktiviram?
jel redsnow da koristim i koji alat za JB?
a da MF je 05.13.04

mmilos82
27-05-2013, 21:25
Na 5.1.1 mozes samo ukoliko imas SHSH, ako je telefon JB onda verovatno ima. Ajde proveri u cydia da li imas SHSH?

zule73
27-05-2013, 21:29
eto,zaboravio sam i to da dodam.imam sacuvane SHSH za 4.1 -5.1.1 i 6.1.3(nemam ove izmedju)
edit:
ovo mi izbacuje kada ukljucim tyniumbrela?jel to bitno?

"Request SHSH From Cydia" is currently set
This can cause issues if you are trying to save current SHSHs as Cydia is no longer able to reliably proxy SHSH requests
Please change your setting in the 'Advanced ' tab and click the Apply Changes' button or use the 'Edit' menu to apply changes first
u tinyumbrela mi pise da imam i 6.0.1 i 6.1 a u cydia-ji mi ne pise?

mmilos82
27-05-2013, 21:35
Mozes na 5.1.1... Imas u odeljku tutorial chuckievo upustvo kako da podignes na 5.1.1!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

zabrljanje
27-05-2013, 21:43
Imas i ovaj tutorijal

http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=25156
http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=25144

Sustinski je isto i bitno je da u ovim varijantama koristis samo redsn0w 0.9.15.b3, cuvas baseband i zaobilazis iTunes.

Shsh za sve, osim najnovijih, vazi varijanta da su lose sacuvani i ako ih nemas u Cydia pa TSS Center onda zaboravi na njih. Mozes da proveris i preko iFaith-a ali ih sigurno nemas. Mogli bi da prodju samo da si ih manuelno sacuvao dok je jos Apple potpisivao odredjeni iOS.

...i vraces se na iPhone ipak...:)

zule73
27-05-2013, 21:52
hehe,eto,malo da se odmorim od androida! :D
pa cu posle da se vratim.kad se opet smorim! :)
ali neverovatno je koliko sam sve zaboravio!sa kog mi je bese sajta najsigurnije da skinem FW?
znaci samo skinem FW 5.1.1 i napravim customsa redsn0w?i bice sve aktivirano?
edit:
i da li trebam da editujem host file posto mi je svez windows?

zabrljanje
27-05-2013, 22:05
Imas sa

http://www.idownloadblog.com/download/.
Posto je, inace, otkljucan sa ultrasn0w-om, posle jailbreak-a udjes na cydia-u i instaliras ga i imas otkljucan telefon.

Mislim da neces morati nikakav edit host fajla, sve radis preko redsn0w-a i zaobilazis iTunes. Pogasi samo antivirus i firewall.

zule73
27-05-2013, 22:11
hvala jos jednom,
itunes zaobilazim samo na pocetku?
posle mogu normalno da ga koristim za ubacivanje muzike i ostalih aplikacija,kada sve zavrsim?ili i tu ima nesto novo?

zabrljanje
27-05-2013, 22:14
Naravno, nego sam mislio za restore. Posle sve regularno.

zule73
27-05-2013, 22:30
UNABLE TO PARSE IPSW. ARE YOU SURE IT'S REALLY AN IPSW?" ovo mi izbacuje kada odaberem ipsw?
skinuo sam ipsw sa iclarified.pre nego sto si mi odgovorio.sad cu da skinem i sa ovog tvog linka pa da probam.
odaberem ipsw,ubacio ga u dfu,krenuo,pokazao exploiting limerain i nestao taj prozrcic i sada se nista ne desava.
probao jos jednom i sada je exploit failed....

jel ima neki drugi nacin osim redsn0w-a?
probao sam i u compatibility mode-u za sp3 ali nece.windows 7 je u pitanju...
uvek ga pokrenem kao administrator.
probao sam i sa sn0wbreeze.napravio custom,i svaki put mi izbaci neku gresku kada probam shift+restore>greske su sledece bile:
3194 i 11 i ne secam se vise koja jos.probao sam i sa brisanjem host file-a i sa pokretanjem tss servera u tinyumbrela i nikako da uspe...

Kurta
28-05-2013, 01:41
Isti problem sam imao kao i ti pre mozda 2 nedelje, samo sto sam pravio custom 6.0 jer nije imao shsh za 5.1.1. Sve sam probao, redsnow, snowbreeze, pravio custom preko njih pa shift restore i uvek neka greska. Na kraju popizdeo, napravio custom za 6.1.3 i sve proslo kao podmazano. New bootroom je pa je ostao tethered, a ako imas oldboot nemoj ni da razmisljas nego stavi 6.1.3 i imaces untethered :) Naravno ako bas zelis 5.1.1 onda se muci jos malo, ja ideje nisam imao vise :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

zule73
28-05-2013, 02:20
uspeo sam onoga trenutka kada sam shvatio da moram rucno da ubacim SHSH files.posle toga je sve proslo iz prve!
kako se sada ubacuju krekovane aplikacije posto vise nema instaulous-a?

Kurta
28-05-2013, 02:33
Nisam stichovao, mislim da nisam ni imao na kompu shsh... No ne bitno, vazno da si uspeo ;) Najbolji za sad po meni je Appaddict, kucaj na googlu, udjes na prvi i imas gore instal ios app, radi odlicno :)l


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

zabrljanje
28-05-2013, 06:44
Imas temu posvecenu tome na forumu
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=40093

giljeva
01-07-2013, 21:58
Imam 3GS FW 4.1 (novi bootroom)
Hteo sam da podignem na 5.1.1 po datom tutorijalu u ovoj temi. Nisam uspeo zato sto sam morao da rucno ubacim shsh za 5.1.1 koji nemam.
Na Cydii pise da ga imam ali kada sam sa tinyumbrella-6.14.00 hteo da ga skinem nisam mogao. Skinuo sam samo za 4.1. i 6.1.3.
Da li mogu da pratim gore dati tutorijal ali da umesto FW 5.1.1 u redsn0w-u selektujem custom 6.1.3 (napravio sam ga sa Sn0wbreeze 2.9.14)?