PDA

View Full Version : Zamrzavanje ekrana prilkom onsreen notifikacija



MILJAN
23-05-2013, 13:47
Kada je telefon zakljucan i dobijem notifikaciju o npr.novoj mail poruci,pokusam da otkljucam fon preko onscreen slidera, ali se on zamrzne tj, klizac ostane u polozaju otkljucavanja ali se telefon ne otvori.Otkljucavanje proradi ali tek nakon pritiska na power taster dva puta pa ponovo na onscreen slider.ovo mi se desava na iphone 4s i iphone 5 nakon Jail break-a.Da li jos neko ima ovaj problem?



Sent from iphone 5

didlika
23-05-2013, 13:53
Šta imaš od tweakova sa cydije? Probao hard reset?

Chuckie
23-05-2013, 14:59
Zbog ovakvih stvari se ja zgrožavam jailbreaka. Volim pouzdan telefon u svaka doba.

didlika
23-05-2013, 15:07
Imam jailbreak od kada imam ip (2008) i nikada mi jailbreak nije pravio probleme. Sve je od coveka do coveka, ko kako voli :)

MILJAN
23-05-2013, 15:36
Šta imaš od tweakova sa cydije? Probao hard reset?

http://img.tapatalk.com/d/13/05/23/ryvemysa.jpg
http://img.tapatalk.com/d/13/05/23/ehabyqah.jpg
http://img.tapatalk.com/d/13/05/23/3u3egygu.jpg
http://img.tapatalk.com/d/13/05/23/egydypu6.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/05/23/uzaju3as.jpg
http://img.tapatalk.com/d/13/05/23/agyzavam.jpg
http://img.tapatalk.com/d/13/05/23/ety2emem.jpg
To je sve sa Cydia.




Sent from iphone 5

komsa
23-05-2013, 15:40
Preostaje ti da skidas jedan po jedan tweak i da probas da li ce onda da se mrzne.......ja sam zbog takvog problema uradio restore na 6.1.3(i izgubio JB) jer je telefon bio star 1 dan i nisam bio siguran da nije problem u telefonu.......

didlika
23-05-2013, 16:09
Probaj prvo te tweakove koji imaju veze sa lock screenom i swipom.

zabrljanje
23-05-2013, 17:17
Jedino je sigurno da imas mnogo tweak-ova a vecinom su krekovani sto je samo po sebi problem. Ne znam sta ce ti Swipe Away plus zephyr plus batterydoctorpro (sto ce reci swipe away ne treba sigurno). BiteSMSM, iBlacklist, Barrel i Zephyr krekovani=vrlo lako problem svake vrste.
Mozda od njih da krenes. Komsa je lepo rekao, brisi jedan po jedan pa vidi, ovako mozemo do sutra da nagadjamo.

MILJAN
24-05-2013, 14:44
Ja sam postavio pitanje u nadi da je neko ima slican problem i da zna ad hok resenje...A deinstalacija jednog po jednog programa, je savet koji mi nije trebao, jer to svako zna i moze...Samo sam mislio da to izbegnem....Ako nadjem sistemom eliinacija, javicu ovde sta je bio uzrok kako bi drugi imaleku korist...i


Sent from Apple iPad 4

zabrljanje
24-05-2013, 15:35
Svima nam je cilj da pomognemo ali mislim da bi, u najmanju ruku, bilo neozbiljno da neko kaze sigurno je taj tweak, pogotovo sto je vecina krekovana (cak i da su originali, bilo bi to nagadjanje).

Osnovne smernice, i misljenje, sta bi moglo da pravi problem si dobio (mozes da vidis u postu).

Nadam se da ces pronaci tweak koji smeta.

Btw: Nema potrebe da citiras post iznad.

Chuckie
24-05-2013, 16:43
Ja sam postavio pitanje u nadi da je neko ima slican problem i da zna ad hok resenje...A deinstalacija jednog po jednog programa, je savet koji mi nije trebao, jer to svako zna i moze...Samo sam mislio da to izbegnem....Ako nadjem sistemom eliinacija, javicu ovde sta je bio uzrok kako bi drugi imaleku korist...i


Sent from Apple iPad 4

Nije niko Milan tarot da zna u cemu je problem, svi su ti odgovorili da je neki tweak u pitanju i istinu su ti rekli. Umjesto arogancije i prepotencije, hvala bi bilo prikladno clanovima koji su ti odgovorili.

igor11
24-05-2013, 17:35
meni je u cudno da on sa toliko krekovanih realno bespotrebinih tweakova uopste mogao da uradi bilo sta na tom telefonu i jos se pita zasto mu laguje OS..

MILJAN
25-05-2013, 15:14
Nije niko Milan tarot da zna u cemu je problem, svi su ti odgovorili da je neki tweak u pitanju i istinu su ti rekli. Umjesto arogancije i prepotencije, hvala bi bilo prikladno clanovima koji su ti odgovorili.

Neki tweak je u pitanju? Hvala.nisam znao.Da se ne ponavljam ali nekima ne vredi.Pitao sam da mi neko sa slicnim problemom odgovori kako ne bih isao sistemom eliminacije i deinstalirao redom tvikove ..Ako nemas nista konkretno, onda nemoj da napucavas postove sa praznim pricama.Ne pomaze.I u svom prvom javljanju na pitanje nisi nista konkretno napisao.Ne pomaze..Ako to nije jasno onda sam ja sa Marsa.Vec sam napisao da cu naci koji je tweak u pitanju i da cu to ovde izbaciti kako bi neko imao korist od foruma.Najlakse se napucavati postove ...


Sent from iphone 5

MILJAN
25-05-2013, 15:35
Za sada je Zephyr na testu. Videcu

Edit:ipak nije...testirao sam i Barrtel..jok..


Sent from iphone 5


meni je u cudno da on sa toliko krekovanih realno bespotrebinih tweakova uopste mogao da uradi bilo sta na tom telefonu i jos se pita zasto mu laguje OS..

Nesto si pobrkao.Telefon nema lagove i ja to nisam nigde napisao.Blokira samo pri otkljucavanju ako je notifikacija on screen..inace radi bez greske sve ostalo jako brzo radi.


Sent from iphone 5

igor11
25-05-2013, 15:38
Legendo, ne radi se i tweaku, vec o tweakocima (mnozina) Pored toliko krekovanih tweakova, sigurno imas i neku themu na telefonu i normalno je da ti talefon laguje i baguje jer nije predvidjen za sve to..

MILJAN
25-05-2013, 15:39
Nemam lagove majstore..nemam tema u fonu..
I opet nesto brkas: citirao sam post u kome se pominje tweak( singularis) a ne pluralis..nepazljivo citas..


Inace iblacklist je najlosije krekovan program kod mene do sada i jako je bagovit..Medjutim,nije ni on u pitanju..provereno


Sent from iphone 5

didlika
25-05-2013, 17:16
Probaj da skines musicwidget swipeselection i swipeaway, ja bih prvo ta tri skinuo.

P.s. Kada ti neko od nas odgovori, i ti se nadjes uvredjen nasim odgovorom jer smatras da smo te uvredili i potcenili tvoje znanje o iosu i pre nego odgovoris nesto bezveze (kao sto si odgovorio zabrljanje clanu), shvati da mi ne znamo koliko ko od clanova zna, pogotovo vi koji niste toliko aktivni, pa moramo da napisemo i najgluplje i najosnovnije odgovore (koji u 90% slucajeva bude resenje). A sa druge strane cim ti je neko odgovorio i izdvojio to vreme da tebi pomogne, trebalo bi da bude dovoljno da budes zahvalan i da ne odgovaras tako napadno jer niko nema obavezu da tebi pomaze, sve je to na drugarskoj osnovi kao i ceo ovaj forum :) nije tesko biti fin :)

MILJAN
25-05-2013, 17:58
Swipe? Ok probacu jer mi je jos to ostalo..music nije... Nisam ja bio uvredjen i ako to mislis onda stvarno nesto nije u redu sa forumom..Samo sam trazio konkretan dogovor a ne spamovanje i razglabanje..Imam 41 god i na forumima sam od kada postoje..Uvek isti problem..Moderator sam na nekoliko stranih i domacih foruma i od spama imam posla preko glave.Jedno je napucavanje postova ,jer neki pate od toga, a drugo je konkretan odgovor..ko je zeli ne mora da postuje..Niko nije duzan.Ali bolja je tema bez ijednog odgovora nego thread sa gomilom praznih postova...
Javljam za Swipe ako je on u pitanju..pozzz


Sent from iphone 5

MILJAN
25-05-2013, 18:49
Konacno nadjoh resenje za sebe a i sve koje muci ovaj problem...Primetio sam da na Ipad 4 nemam taj problem a imam skoro sve aplikacije instalirane kao i na oba iphone. Odgovor je Bite sms na iphone jer na ipadu,naravno,ne postoji....Inace posle vidim i da je,ovo cesto problem bite sms... ( iskopah na netu)
Postavih temu, odgovorih konkretno i mislim,da je od mene korektno..
Pozz


Sent from Apple iPad 4

NikolaSRB
25-05-2013, 19:41
Problem resen, zakopajte ratne sekire i lock teme :)