PDA

View Full Version : GA EP35-DS3L,Intel Core 2 Duo,NVIDIA GF-GT 9600



Nenad Bugarcic
20-05-2013, 22:58
Drugari,
Evo dva dana citam ali nisam siguran kako dalje!
Imam jedan hard disk na kom je win7,napravio particiju od 30gb!
Instaliran iAitkos_S3 v2(SL 10.6.3) ,radi koliko vidim sve i sad bi hteo na Mountain Lion!
Imam skinut/narezan Niresh 10.7.3-V2

Kako i sta dalje?? Iscitah sve sto postoji ali sad stvarno ne znam koji tut.da pratim!
Ako ima neko raspolozen bio bih veoma zahvalan!
Hteo bih valjano isprobati jel planiram uzeti nesto malo novije u narednih 2meseca pa bih se prvo malo izigrao sa OSX.. Pada mi na pamet mozda i iMac,al ajd prvo da vidim da li mi to uopste treba!
Hvala unapred


Sent from my iPhone5 using Tapatalk 2

topalov
20-05-2013, 23:12
Uputstvo gde je dobijas finalni proizvod najblizi pravom mac-u

http://www.tonymacx86.com/61-unibeast-install-os-x-mountain-lion-any-supported-intel-based-pc.html

alektom
23-05-2013, 17:25
Dosta je jednostavno, instaliraš win7 na jednu particiju, nakon toga instaliraš iatkos s3 (neću ulaziti u to da li ti konfiguracija podržava, to moraš potražiti po netu, kao što moraš i uraditi par setovanja u biosu da bi ti iatkos uopšte radio). Nakon toga kada uključiš komp aktivna particija ti je Mac, iz bootloadera imaš opciju da startuješ windows, startuj ga, nekim programom (ja koristim paragon manager) prebaci da ti activna particija bude windows particija, restartuj, sad se uključuje direktno windows. Instaliras easybcda, to boot manager, i u njemu se sasvim jednostavno podesi kako i šta od operativnih sistema hoćeš da ti bude prikazano prilikom pokretanja kompa. Ja sam tu namestio da primarno startuje windows, delay u izboru operativnog sistema 10 sekundi, a kao drugi izbor je Mac.
To je to, nadam se da nije previše konfuzno objašnjenje.

noname
23-05-2013, 18:45
Mislim da si malo promašio temu, jer je on već instalirao SL, a hoće ML. A i zašto bi koristio easybcd pored Chameleona ili Clovera?

alektom
23-05-2013, 19:14
Ok, ima iatkos i ML, postupak je isti, a napisao sam kako ja koristim, bez neke posebne želje za raspravljanjem.