PDA

View Full Version : Konacno resenje kombinacije Sprint ip5 6.1.4



nenadpin
18-05-2013, 09:17
Poznati su problemi oko SMS-a i 3G-a. Prica je ta da r-sim ne aktivira ispravno CDMA komponentu telefona, pa se moze samo razgovarati i primati poruke (naravno ako je Voice Roaming ukljucen). To smo resili pomocu Evasion JB i brisanjem plist fajlova (pisao sam vec o tome)
Eh, sad sta ako se desi da se updatuje softver na 6.1.4 (kao meni sin :-) )? Nema JB do kraja leta.
Resenje se nalazi na
www.ifansgo.com. Nemojte da mislite da je to jos jedan "scam" sajt za lakoverne. Stvarno radi. PLatio sam aktivacioni kod 5$, u roku od 15 minuta mi je stigao mailom, instalirao patch sa sajta i nakon restartovanja telefona - "iphone is activated". U Settings/General/About sada stoji "Carrier Lab 19.0" i normalno se podesava Cellular Data Network kao kod Simfree telefona. Naravno, SMS radi.
Divna stvar je u tome sto JB nije potreban, a osim toga nije samo Sprint mreza problem. Postoje i druge mreze sa kojima x-sim ili r-sim ne rade potpuno ispravno. Da napomenem samo da je u mom telefonu sada x-sim kartica, a moze i za r-sim, samsim... Jedan aktivacioni kod vazi za jedan IMEI (telefon).

Nadam se da sam nekom pomogao ko je ostao bez jailbreak-a.

MIX
26-06-2013, 21:20
Sta se desava prilikom semi restora,to jeste ciscenja fona,dali se taj pach ponovo moze instalirati na isti telefon ili se opet mora kupovati?

ciprijani
31-10-2013, 13:15
Jel neko jos uspeo ovo?

ciprijani
06-11-2013, 21:51
Danas sam odradio ovaj patch, i sve radi perfektno!! Imao sam isti problem kao i ti, sa Sprint mrezom
Svaka cast za ovo i puno hvala!!!

zabrljanje
06-11-2013, 22:34
Kao sto sam ti napisao u drugoj temi, glavna tema za x i r sim kartice se nalazi ovde
http://www.isrbija.net/showthread.php/42736-X-sim-R-sim-Pitanja-i-problemi-iPhone-5-iOS-7-X
i bilo bi lepo da tamo napises sta i kako si radio (patch koji se stalno provlaci kao resenje ali nije bilo pouzdanih informacija da to radi).