PDA

View Full Version : Iphone 4 multitasking:



stefan_mikic
17-05-2013, 10:44
Problem - settings i message app ne ostaju aktivirani u multitaskingu posle gashenja, tu su, ali se otvaraju opet kao da ih prvi put otvaram (ne ostaju aktivne u pozadini)!?

markotak
17-05-2013, 10:47
RAM ti je zauzet necim (tweak, tema, widget, igrica), probaj da ugasis sve aplikacije iz multitaskinga osim setting i message.

stefan_mikic
17-05-2013, 11:21
Probao, uradio respring i hard reset, ali se isto deshava'
Ostale app normalno funkcionishu, nisam primetio osim njih!
Jailbreak 5.1.1 gevey.

zabrljanje
17-05-2013, 13:05
Osim toga sto si pomenuo, da li postoji jos nesto sto ne funkcionise na telefonu i da li znas sta si u poslednje vreme instalirao sa Cydia-e?
Znam da ti ovo deluje nenormalno posto nije zamisljeno da iPhone tako funkcionise ali je, sa druge strane, bitno da nemas problem u radu same aplikacije.
Mislim da je jako tesko rekonstruisati sta se izdesavalo sto je dovelo do toga ali ne verujem da je nesto sto bi trebalo da stvara paniku.
Ovde je opis multitaskinga u iOS-u i kako funkcionise (verujem da to uglavnom znas ali nije lose da se procita).


http://www.idownloadblog.com/2012/01/05/how-ios-multitasking-really-works/

Pogledaj koje shsh imas sacuvane da bi, ako mislis da je neophodno, mogao da uradis restore.
Druga stvar, posto imas cetvorku, velika je verovatnoca da ti je istekla ugovorna obaveza pa bi mogao da kontaktiras operatera i vidis da li je moguce otkljucavanje preko njih. Jasno ti je da bi time sebi olaksao zivot.

Jos jedna stvar, da nemas igrom slucaja instaliran Backgrounder (on ne funkcionise na iOS 6 ali ti imas peticu) ili nesto drugo za kontrolu multitasking-a sa Cydia-e?

Btw: bez ljutnje, mozda si mogao malo u samom nazivu teme da budes odredjeniji.

stefan_mikic
17-05-2013, 13:52
Sve je ok ostalo, kao i same app. Nisam nishta dodatno instalirao shto nisam imao pre (imam 2 tweak_a), osim shto sam upgrade 2 stvari koje normalno dolaze kad instalirash Cydiu pre par dana, mozhda se i javilo al nisam izvalio! Tako da cu da zaboravim :) ako se neko ne javi!
Mislio sam da se mozhda nije nekom desilo isto...

Shto se tiche otkljuchavanja prichali smo vec :)
Engleska O2 - trazhe mi podatke, to jest broj prvog vlasnika, bez toga nece!