PDA

View Full Version : iPhone 5- front camera



max_serbia
14-05-2013, 00:47
Upalio sam prednju kameru da se slikam, i samo u jednom trenutku je postala ovakva:

http://www.dodaj.rs/t/C/Km/1GEJGODZ/img08231.jpg (http://www.dodaj.rs/?C/Km/1GEJGODZ/img08231.jpg)



I samo nece da se unormali, sve vreme je takva. Ni hard reset, ni refreshovanje, menjanje, ne radi ni na skajpu, facetimu (znaci definitivno hardware?)

Zanimljivo je to sto mi se slicno nesto desavalo i sa zadnjom kamerom (primarnom). Nastanu mi neke ruzicaste share, budu 2-3 sec na ekranu, i onda nestanu.

Ali ovo nije nestalo... Sta da radim? Mislite da ima poente uopste pokusavati sa restorom?

I, ako ga odnesem u neki apple store, da li ce mi odmah na licu mesta dati novi telefon? Kako ide ta procedura? Telefon je iz USA- simfree.. da li je moguce uopste zameniti u Evropi takav telefon?


Hvala unapred :)

Byakuya
14-05-2013, 00:55
U EU ne vazi garancija telefona kupljenog u USA...

unilo
14-05-2013, 00:57
Nazad u US

max_serbia
14-05-2013, 00:58
Da li je moguce? Jesi li 100% siguran? Posto je moj brat zamenio telefon iz Hong Konga u Evropi, isto mu je crkla kamera.

E sad da li to sto ti kazes vazi samo za USA ili ...? :/

Smorcina.

zabrljanje
14-05-2013, 01:10
U ovoj temi je bila slicna prica pa mozes da pogledas. Link vodi ka post-u 59 ali nije lose da sve procitas
http://www.isrbija.net/showpost.php?p=394597

max_serbia
14-05-2013, 01:21
Pa eto, tu pisu da moze da se zameni svuda, ja se iskreno nadam da je tako, posto je u pitanju internacionalna garancija :)

igne
14-05-2013, 01:26
Ja mislim da za Hong Kong vazi WW garancija ali necu da tvrdim.

Inace, jedan moj prijatelj je bio pre 2 dana u Budimpesti i nosio je iPhone 5 u servis, bio je skroz mrtav, nije mogao ni da se upali, obicno nikad ne traze nista ali posto je telefon bio ugasen trazili su mu racun, navodno Apple u takvim slucajevima zahteva racun... Eto i to je nesto novo, barem za mene...

max_serbia
14-05-2013, 01:32
Nije bitan Hong Kong, bitan mi je USA :)

mmilos82
14-05-2013, 01:39
Covek koji radi u Applu inace clan foruma, nam je objasnio da je moguce zameniti telefon u svakom Apple Store-u na svetu, bez obzira gde je kupljen!

zabrljanje
14-05-2013, 07:10
Uvek je vazilo da se garancija ostavaruje tamo gde je i kupljen telefon (Amerika, Evropa, Australija) ali je u temi, za koju sam ti ostavio link, bila malo drugacija prica. Najlakse ti je onda da ih kontaktiras, kao sto se pominje u temi, cisto da ne bude cudzenja. Ja, i dalje, nisam siguran da tako nesto sigurno mozes da uradis, pogotovo u iStyle-u, i zato kazem da je najbolje da ih kontaktiras.

igne
14-05-2013, 09:39
Nije bitan Hong Kong, bitan mi je USA :)

Napisao sam za to sto si rekao za brata. USA model su meni odbili u budimpesti...

Johnny Bravo
14-05-2013, 13:29
AppleFan kaze da nema veze gde je, bitno je samo da je Apple store, a ne Apple reseller. A reseller moze kako hoce.

igne
14-05-2013, 13:58
Jbg, za Apple Store necu da tvrdim, tamo nikad nista nisam nosio za servis... :)

Johnny Bravo
15-05-2013, 00:34
OK, barem znamo da sigurno ne moze u Budimpesti :)

max_serbia
21-06-2013, 17:11
Sada sam zvao Apple Store u Milanu... kazu da jedino telefon mogu da zamenim u Americi. Serem ti se na ajfon i na epl, govna koja naplacuju telefon 700e, crkla mi je i prednja i zadnja kamera. Koliko sam kivan...

mmilos82
21-06-2013, 19:15
Ti posle mesec dana od kad su ti otisle kamere zoves Apple Store? Ja sam bio u CH pre par dana, pricao sam sa ljudima tamo i pitao sam ih da li vazi garancija, rekose da je world wide i da moze u svakom Apple Store-u da se zameni uredjaj...jbm li ga sad, ima raznih ljudi...

Siguran da nisi dobio nekog reselera?

Evo liste apple radnji u Italiji...

http://www.apple.com/it/retail/storelist/

max_serbia
21-06-2013, 20:43
Da, zvao sam apple store u Rozzanu (Milano). Zvao sam posle mesec dana, posto je prednja kamera potpuna crkla ( a bez nje mogu da zivim ), dok ova zadnja, primarna, radi ali po neki put zeza.
Rekla mi je riba preko telefona da mogu samo u USA, i nigde drugde. Ne znam sta reci, onda je to jos veci cirkus ako negde moze negde ne moze...
Bas su neozbiljni.

.stefan
22-06-2013, 02:48
Ako moze negde ti zameni tu gde moze ;) ja bih isto trebao jedan da menjam ali ne mogu da nadjem nikog ko ide negde za eu, a ja necu skorije :( meni je eu model...