PDA

View Full Version : Crna mrlja kad ukljucim kameru



illusion
10-05-2013, 17:26
Primetio sam crku fleku(dve ih ima,jedna veca druga manja) na ekranu kada ukljucim kameru da slikam ili snimim video i vidi se na slikama i pocinje da me nervira...pomislio sam da je prasina ali nije....neki predlog?

http://www.dodaj.rs/f/29/11P/2s4TDYeG/img0010.png


http://www.dodaj.rs/f/3w/Pt/3T5u3u0h/img0012.png

http://www.dodaj.rs/f/3j/En/4sqUnuKA/img0024.png

zabrljanje
10-05-2013, 19:58
Nesto sto ima konstantan oblik i mesto ne zvuci dobro (mislim u smislu da bi hard reset ili restore pomogao). Mozes i to da probas ali bice da je nesto na senzoru ili tako nesto (komsa je to isto pominjao pre neki dan u jednoj od tema).
Ako je tako, najbolje je da ga menjas (koliko se secam imas novu peticu i stvarno je nelogicno).
Nemam nesto pametnije da predlozim a mislim da i ti mislis isto.

illusion
10-05-2013, 20:07
uradio sam restore ali nema promena,da nova je,zamenicu ga u narednih mesec,dva...

komsa
10-05-2013, 20:13
To je uobicajena pojava u foto aparatima(DSLR) kojima se menjaju objektivi pa vremenom upadne ****** i zalepi se na senzor....e sad kod iPhone-a se nista ne skida i ne menja pa iz toga proizilazi da im je ****** upalo u fabrici pri sklapanju......probaj restore ali mala verovatnoca da je software problem......posle toga slanje u Apple

illusion
10-05-2013, 20:16
bas iritira kad gledam slike,zamenicu ga...

ekshn_men
24-05-2013, 01:38
imam slican problem, zanima me kako i gde planiras da uradis zamenu telefona?
hvala na odgovoru

illusion
24-05-2013, 01:40
poslacu preko prijatelja od koga sam uzeo da mi zameni u Budimpesti ali se ceka par dana...

ekshn_men
29-05-2013, 16:30
poslacu preko prijatelja od koga sam uzeo da mi zameni u Budimpesti ali se ceka par dana...
Ja sam uzeo preko oglasa ovde u Srbiji od jednog tipa, mislim da je on doneo iz Švedske,
a imam neku rodbinu u Nemackoj, dal mogu tamo da ga nosim pa da trazim novi, mada nemam racun nemam nista, a pod garacijom je do decembra?
ili da zaboravim sve i probam sam da zamenim kamericu ima da se uzme s Ebay-a?
Ako neko ima iskustva ili zna kako ide ovaj protokol hvala na odogovoru...

komsa
29-05-2013, 16:59
nemoj menjati kamericu jer onda nista od garancije......

.stefan
29-05-2013, 19:02
prosto je neverovatno na koliko sam hardverskih problema sa ip5 citajuci naisao u nekoliko zadnjih dana! :(

svakom modelu, i ovom i onim prethodnim mora nesto da fali! da li dugmici, da li mrlje, zveckanja, 1000 nekih s*anja, popizdeo sam majke mi!

a dok ga zamenis mecku da rodis jer normalno nikakve podrske nema....istreses tolike pare za telefon a non stop si u nekom grcu da se nesto ne za*ebe

komsa
29-05-2013, 20:03
E moj Stefane....ja sam juče na XDA čitao "sranja" sa S4.....da skratim.....iPhone 5 je još uvek telefon sa relativno malo mana i grešaka u odnosu na ostalu produkciju......:)

.stefan
30-05-2013, 00:39
slazem se...ali obzirom da su poskupeli ip5 u odnosu na prosli model to malo nervira...u principu da imamo tehnicku podrsku bolelo bi nas uvo...malo nesto fali...nema problema, dobar dan, nov telefon i miran si...ovako dok ti iskombinujes sta i kako, dok odes,levo,desno....muka

komsa
30-05-2013, 08:59
To jeste za podršku....da imamo Apple zvanično bila bi to druga priča.Generalno mislim da su sve te greške posledice jurnjave za konkurencijom ili tačnije datumima........

ekshn_men
31-05-2013, 22:27
nemoj menjati kamericu jer onda nista od garancije......
Komso, kapriam da ce to ponsititi garanciju,
al opet mi nije jasno dal mogu ako je iz svedske i pod ugovorom a nemam racun da odem u bilo koja apple store u evropi npr i da trazim nov fon?

ukratko to je moje pitanje, a verovatno ima i drugih kojima bi znacilo ako se neko javi ko ima iskustva s zamenom u ovom smislu,

zabrljanje
31-05-2013, 22:36
Da je simfree i bez ugovora, a kupljen u Evropi, mogao bi sigurno da sve zavrsis u iStyle-u u Budimpesti (bez ikakvog racuna) a ovako nisam siguran posto je jos uvek pod ugovorom.
Najbolje je da im posaljes IMEI i objasnis sta je sa telefonom i vidis sta ce da ti odgovore.

[email protected].

ekshn_men
01-06-2013, 00:26
Hvala na odgovoru,
zaboravio sam da napisem da je moj telefon sim free, ali je pod ugovorom...dal to nesto menja stvar?

.stefan
01-06-2013, 02:24
Na kojoj mrezi? Prvi put cujem tako nesto

bez obzira, ako je pod ugovorom, gotovo da sam siguran da se moras obratiti operateru pod cijim si ugovorom