PDA

View Full Version : Probem sa signalom Iphone 5 16gb, sim free



djordje 26
09-05-2013, 22:11
Pozdrav svima ,imam jedno verujem za vas lagano pitanjce :)

Naime kupio sam Iphone 5 , sim free 16gb pre 7 dana a do sada sam koristio iphone 4s 32 gb koji nije bi sim free , pa imam jedan mali problemcic vezano je za signal naime kada upalim neki internit svejedno da li to bio wi-fi ili ovaj preko mreze Vip signal se smanji na 3 crtice i tako ga drzi i onda kada pricam zna nekada da krene da secka i ne cujem dobro , a kada izgasim internet on mu da pu signal ? Da li neko zna nesto o tome ?

I jos jedno pitanje da li da jilbrekujem telefon i sta cu time dobiti a sta izgubiti ?

Hvala unapred na odgovoru

Pozz

zabrljanje
09-05-2013, 22:55
Ako palis 3G gde je slaba pokrivenost, a za VIP mislim da je to na mnogo mesta, logicno je da ti smanji crtice na signalu.
Nije logicno da to radi ako si na wifi.
Za jailbreak imas mnogo tema a jedna od njih je ovde
Jailbreak - za i protiv, potreba ili navika
http://www.isrbija.net/showpost.php?p=360956
Nisi napisao koji iOS imas - ako je ispod 6.1.3 onda mozes da razmisljas o jailbreak-u.
Probaj i jedan hard reset sto se tice tog seckanja ali ako to radi standardno, to nije normalno i logicno.

komsa
09-05-2013, 22:56
Imao si jailbreak na 4S pa sam zakljuci u cemu je razlika :)

djordje 26
09-05-2013, 23:40
Ios je 6.1.4 , sada sam primeti da drzi 3 crtice ponekada i kada nije na internetu . Mozda puno gnjavim ali kako da uradim taj hard reset da probam mozda to promeni nesto ?
Da imao sam jilbrek na predhodnom telefonu iskreno tagog sam ga kupio i nije bio sim -free pa sam zato i pitao posto je ovaj sim-free da li ima potrebe da radim jilbreak ,jedinu razliku koju ja kao lajik mogu da primetim jeste ta cidia sa koje skidam aplikacije za dzabe a za ostale prednosti jos nisam provalio jer sam ovaj tel uzeo jako skoro :)

Hvala vam u svakom slucaju

komsa
09-05-2013, 23:49
s'obzirom da imas 6.1.4 ne moras vise razmisljati o jailbreak-u....... ne gnjavis,tu smo da pomognemo ako znamo i mozemo ali pitanja su ti kao da sada prvi put vidis iPhone a sam kazes da si pre ovog imao 4S.......sve je isto osim sto sada ne moras da pazis na update i ne moras da guras razne gevey like kartice da bi imao mrezu.Sada imas jedan red ikonica vise na ekranu,brzi procesor i vise RAM-a .........citaj polako teme(pod uslovom da te zanima) pa ces uci u fazon a sto se JB-a tice imas vremena do septembra(optimisticka prognoza) ako ne i duze :)

djordje 26
09-05-2013, 23:54
Ma ok za jilbreak nije sada problem nego me ovaj signal zeza , uzeo sam telefon star 2 meseca , i drzi 3 crtice konstantno ,sada drzi cak i kada nije internet upaljen to me brine ?

Naravno da ne drzim iphone prvi put kao sto sam rekao 8 meseci sam koristio 4s ali nije bio sim free pa zato nisam upoznat sa nekim stvarima jer me nije ni zanimalo...

zabrljanje
10-05-2013, 00:04
Te tri crte koje pominjes mogu da budu i kad nisi na netu a imas ukljucen 3G u regionu gde je slaba pokrivenost (kao sto sam vec pomenuo).
Iskljuci ga posto samo srce bateriju a u vecini slucajeva ti je dovoljan EDGE. Ne znam gde zivis ali mozes da uzmes karticu sa druge mreze i vidis ili da posmatras kako se menja kad odes negde.
Ima delova Beograda (i to u centru) gde obori signal kad ukljucis 3G. Nije to toliko strasno (bar ne u Srbiji :)).

Opusti se i uzivaj sad kad imas simfree.

djordje 26
10-05-2013, 00:39
Hvala jos jednom u svakom slucaju .Zivim na konjarniku u Bg , valda ce ovo sa mrezom i crtama biti ok .

Pozz

zlaja011
10-05-2013, 00:53
Druze u komsiluku si mi, ne bih da te zabrinjavam ali VIP tu tuce pun 3g signal... Telenor takodje a koristim i x sim karticu... Obzirom da si simfree inda nemas JB odradi jedan restore nista te ne kosta da vidis hoce li biti promene...


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2