PDA

View Full Version : Blacklisted iphone 4, 6.0.1, 04.12.02



Pavle Pajić
08-05-2013, 14:30
Imam problem a dobio sam hiljadu informacija sa 5 različitih strana pa se izvinjavam unapred ali moram da pitam. posle će tema ionako u trash :D

Elem, imam iPhone 4, fw 04.12.02, sw version 6.0.1, Carrier lab 13.0, koji je zaključan na švedsku Telenor mrežu, i kako sam dobio info, blacklisted je. Info da je blacklisted sam dobio posle mesec dana čekanja "na serveru", i cena otključavanja je bila 3800, sad bi bila + 100€.

To mi se nikako ne isplati, pa sam hteo da vas pitam za mišljenje šta da radim, jer sam dobio info da na mom telefonu ne mogu da koristim ni gewey ni xsim, zbog toga što je 4 a podignut sw/fw :( Inače je jailbreakovan, koristim Cydia bez problema kao i app store, kupio sam aplikaciju takođe bez problema.

Šta mi je najbolja/najisplativija opcija, i ako imate info gde bih mogao da rešim problem (jer telefon koristim na wifiju samo) molim za help.

Unapred hvala :)

didlika
08-05-2013, 14:34
Pa mislim da nemaš drugu opciju sem da ga otključaš ako hoćeš da ga koristiš kao telefon :S

keske
08-05-2013, 17:59
Kupi gmate+, to ti je najjaca opcija za tebe


iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

Pavle Pajić
08-05-2013, 18:13
sad sam video da ima za 85€ da se kupi... ja sada tako trenutno koristim i iphone, jedan slomljeni telefon mi je hotspot, da makar imam net :/ hvala na predlogu :)

didlika
08-05-2013, 19:08
Onda bolje prodaj taj, i dodaj taj novac i kupi drugi ip4. Mislim da je to dosta pametnije.

Pavle Pajić
08-05-2013, 19:45
Pa razmišljao sam i o tome, to mi je prvo palo na pamet :confused: ali opet, kome da uvalim zaključani blacklistovani iphone? Nisam u fazonu da ga uvaljam kao normalnog a da posle taj neko shvati šta je kupio, a ne bih ni probleme...

Sutra idem u isrbija da vidim da li imaju rešenje neko :worship:

MajX
08-05-2013, 20:03
Ja bih vala dodao jos tih 15+€ i otkljucao ga fabricki umjesto da kupim gmate

Pavle Pajić
08-05-2013, 21:17
Ovi u iservice sumi rekli da bi trebalo da dodam 100€ na vec datih 35. To mi je previse, za te pare ima simfree nov.

Bio sam danas i do iSrbija u Kosovskoj.

Definitivno ne postoji mogucnost da se koristi nikakav dodatak simu (gewey, xsim, rsim) a obzirom da je Blacklisted, ni otkljucavanje.

Ukoliko neko bude znao kako da spustim jebeni baseband sa 4,12,02 na nizi, neka javi.

Unapred hvala,

mmilos82
09-05-2013, 22:06
Tesko da ce biti spustanja bb :(.
Koristi ga kao iPod :)

Pavle Pajić
09-05-2013, 23:06
Tako ga i koristim, drugi fon mi je srecom hotspot pa imam wifi :D

ja iskreno ne verujem da ne moze bas nikako nista da se promeni i da ce hakeri da ostanu mirni. Verovatno zato sto sam ranije navikao da prčkam po Androidu i da menjam šta mi padne na pamet.. meni je i sad ovo smesno da jbni baseband ne moze da se promeni, pa sve je to sw zapis u nekom mrtvom fajlu, hello?

Da li postoji mogucnost da se nadje havarisani 4 ili 4s i da se prepakuje u moj fon? Idem sad na bukvalno sve opcije ne bih li ga nekako otkljucao...

ps u njemu je bila SAM instalacija, i bio je koricen tako ranije...

zabrljanje
09-05-2013, 23:23
SAM je vezan samo za jedan telefon i jednu karticu. Prepakivanje moze ako ces da menjas kompletnu plocu i sve a to ti je vec novi telefon (od svog mozes da zadrzis, u toj varijanti, displej i dugmice). Mislim da ti se to ne isplati.
Bez uvrede, jesi cackao po Androidu i, verovatno, stekao dosta iskustva, ali ovde je ipak malo drugacije. Svako ima neke svoje zackoljice (koje znaju da pokidaju zivce). Ne verujem da ce ikada izaci bilo kakav unlock za taj baseband, ako nista drugo, zato sto se ne isplati cimanje oko toga. On postaje samo sve stariji i niko nece da se mlati sa tim.
Bilo bi lepo da to nije tacno (posto sigurno ima dosta zakljucanih telefona).
Najgora stvar je u tome sto je Blacklisted (kao sto kazes), tako da najnormalnije otkljucavanje, uz prepisku sa operaterom, ne dolazi u obzir.
Mislim da je najveca verovatnoca da ces morati da ga koristis kao iPod.

Pavle Pajić
09-05-2013, 23:31
pa samo sam veceras na kupujemprodajem nasao preko 30 zakljucanih sa 4,12 BB O_o

malo sam se i zaleteo oko kupovine, bila je (relativno) primamljiva cena a nisam tada gledao po forumu gde i sta da gledam :(

sada ovaj ne mogu da prodam ni za 100e a ne vidim razlog da bi ga neko i kupio...

nego pogledajte ovaj klip i recite mi da je sve ovo samo smesna zajebancija sa zivcima nas ionako unesrecenih?

http://www.youtube.com/watch?v=_zH2RXKaXDI

i ovo?

http://www.downgradeiphone.com/

zabrljanje
09-05-2013, 23:36
Zao mi je ali kada bi ovo bilo moguce i tacno, ceo forum bi brujao o tome. Uvek ljudi pokusavaju da iskoriste tudju "nesrecu" i onda postavljaju sve i svasta za, sustinski (bar trenutno), nemoguce stvari. Za sada ostaje tako kako jeste.
Da nije bilo ovog foruma, ja bih dobio cetvorku sa Verizona i mogao da se pojedem samo. Tada bas nista nisam znao o celoj ovoj prici (sad je, valjda, bar malo bolje) :).

Pavle Pajić
10-05-2013, 00:36
:D

evo pronasao sam potvrdu da je ono gore fake scam...

http://www.beijingiphonerepair.com/news/downgradeiphone-com-is-it-fake-or-real-legit-or-another-scam/

mar8bg
19-06-2013, 15:53
Zao mi je ali kada bi ovo bilo moguce i tacno, ceo forum bi brujao o tome. Uvek ljudi pokusavaju da iskoriste tudju "nesrecu" i onda postavljaju sve i svasta za, sustinski (bar trenutno), nemoguce stvari. Za sada ostaje tako kako jeste.
Da nije bilo ovog foruma, ja bih dobio cetvorku sa Verizona i mogao da se pojedem samo. Tada bas nista nisam znao o celoj ovoj prici (sad je, valjda, bar malo bolje) :).



Svremena na vreme cujem kako neki serviseri kazu da moze i ako je blacklisted.
Da li moze nekako taj blacklisted da se skine.
Ima li neko iskustva sa tim ?

zabrljanje
19-06-2013, 15:57
U vise tema postavljas isto pitanje i to ne znaci da ces pre doci do odgovora (da ne pricamo da moze da se posmatra kao spam).
Kontaktiraj clanove sa foruma koji imaju najvise iskustva sa tim (npr. PublicEnemy...) i koji mogu da ti pruze adekvatnu informaciju.

mar8bg
20-06-2013, 13:34
U pravu ste.
Hvala na informaciji