PDA

View Full Version : Location detector problem



Satyr
03-10-2009, 15:16
Ovako
kad god udjem u maps i tapnem da pronadje moju trenutnu poziciju onpokazuje Highland park (NY), tj mesto gde je kupljen
kako to da promenim?

mikenzi
04-10-2009, 10:31
Pa ipod touch nema gps tako da ne mozes da promenis da se locira tvoja pozicija, ako mislis na google maps. Ako imas iGo tu mozes da definises pocetnu poziciju, prikaz rute itd... ali ti navigacija nece raditi.

Satyr
04-10-2009, 13:34
znam da nema gps
ali trebao bi da moze da odredi moju poziciju pomocu wifi-a

1024
04-10-2009, 13:43
Jedno glupo pitanje: da li ti je ukljucen wifi kad trazis poziciju?

Inace, wifi pozicioniranje se (valjda) bazira na necijoj bazi wifi hotspotova koju su dobili tako sto se voze po ulicama i beleze koji wifi je gde. Ako je tako, a nisu prolazili kod nas kad su pravili bazu, onda verovatno ni pozicioniranje nece da radi.

kocka90
04-10-2009, 15:02
ili mozda po IPu odredjuje grad u kojem si? kada odes na speedtest.net on ti kao preporuci Beograd kao najbolji server za tebe, mozda moze da izvuce lokaciju nekako? naravno ne ulica al barem grada :)

euFFrat
18-10-2009, 13:16
"Maps, directions, and location information depend on data collected by third parties. These data services are subject to change and may not be available in all geographic areas, resulting in maps, directions, or location information that may be unavailable, inaccurate, or incomplete."

radi li Maps bar u Beogradu?