PDA

View Full Version : problem sa Iphonom 3g i restore



BorisMarkus
07-05-2013, 11:40
Pozz,
Imam iphone 3g, kojem je pokvareno power dugme i koji je za veću nesreću upao u dfu (možda i u turn off).Nikako da ga itunes prepozna pa da pokušam da ubacim whitedoor, a nikako da ga zbog power dugmeta rebootujem barem da ga itunes prepozna.Jel ima neko neki predlog šta da radim? Unaprijed hvala

zabrljanje
07-05-2013, 14:36
Ako je u recovery mode onda mozes da izadjes sa Tinny Umbrella. Mozes da skines 4.2.1 (poslednji koji je Apple namenio za 3G) i onda da uradis restore. Ako je ugasen, uzmi punjac. Mozes da probas ida drzis Home dugme i povezes ga sa iTunesom.
Ovde je tema o DFU modu i kako uci bez power dugmeta. Ako uspes restore onda skini activator i namesti da ti je volume -, npr., zamena za power.

Jasno je da je najbolie zameniti dugme u servisu.


http://www.sinfuliphone.com/showthread.php?t=45145
http://modmyi.com/forums/general/488021-enter-dfu-mode-without-sleep-wake-button.html
http://www.sinfuliphone.com/showthread.php?t=10005593.

BorisMarkus
09-05-2013, 16:58
jedino sto mi je uspjelo da skinem 4.1, da ga ubacim u dfu pomocu ireba, da restorujem na 4.1 itunesom i da pomocu ireba zaobidjem gresku 1015, e sada sam opet u frci da li da ga restorujem na whited00r 6...

zabrljanje
09-05-2013, 17:10
Ovako je uglavnom slabo upotrebljiv tako da mozes da pokusas. Bar znas da mozes da se vratis lepo. Probaj bar da popravis dugme.

mixer1990
14-05-2013, 13:20
Pokušao sam da jailbreak iphone 3g da mu postavim firmware 4.2.1 swe je preko rednowa ali kad dođe ona situacija sa ananasom koji trči on se ne pomjera sa ,replacing kernel, molim vas pomoć

davorv
16-05-2013, 22:59
Ja mogu da probam da ti pomognem jednim savetom, naravno ukoliko je jos uvek problem Power dugme.

Zaista nije uopste komplikovano zameniti flex cable hands-free (volume, mute, headphone jack i power dugme) kosta oko 650 din. Mozda i ne mora da se menja nego samo lepo ocisti i namesti

Samo je potrebno malo strpljenja, spretnosti i dobar mali srafcigercic (onaj kineski vrsi posao)... lako ces naci tutorial na netu

Ja sam bas pre neki dan zamenio, posto nije radilo volume dugme i sad radi kao nov :)

kalin
18-06-2013, 16:13
Zdravo :) dali su mi Iphone 3g ali je blokiran idem itunes idem na restore & update ide do kraj i taman da krene OPP error 1015 :) jel mozete mi pomoci sta treba da uradim i sta da skinem sa net da ja malo opravim taj problem .... :)

3gs
22-06-2013, 12:47
Ja imam problem error 9
krene da instalira softwer i negde na pola samo se restartuje i ubaci u recovery?

probao sam 3.1.3 probao sam cist restore na 4.2.1 ali mi ne uspeva?
zna neko nesto pametnije :)

bbrks
22-06-2013, 13:00
error 9 je kolko ja znam vezan za problem sa USB kablom. Da nemas slucajno rezervni da probas?

A moze i ovako kazu



Unplug your phone and standby at DFU mode
Go to Control Panel > Administrative Tools > Services
Select 'Apple Mobile Device'. Stop the service, and then start the service again
Close all windows applications
Plug in your iPhone
Start your iTunes if it doesnt auto start
Go to 'Edit' > 'Preferences' in iTunes
Go to tab 'Devices', and click on 'Reset Sync History'
Proceed to restore

3gs
22-06-2013, 13:18
sa drugim usb kabelom se isto ponasa
a koristim mac.

nikada se nisam susreo sa ovim problemom ili me odmah izbaci ili odradi do pola i ugasi se

bbrks
22-06-2013, 13:21
Ima jos jedna fora koju sam cuo.... da se obrise poslednji backup, pa iz pocetka.

3gs
22-06-2013, 13:28
pazi ovo sam uzeo telefon od neke cure za neku sicu pa pokusavam da ga sredim ali ne ide :)
telefon nije bekapovan kod mene msm ovakvog sam ga uzeo u rikaveriju

rade dugmici baterija bila prazna skroz pa se dopunila a malo imam trip da ne pukne instalacija zbg baterije?


kada radim sa costum 4.2.1 odradi do pola i zasivi onaj update bar nije beo nego siv i tu zakuca i stoji :/

zabrljanje
22-06-2013, 14:03
Sve sto sam procitao se svodi na problem u komunikaciji tefeon - komp: usb, flex kabl, dock konektor, otisao chip...

Ovde

http://www.hackint0sh.org/pwnagetool-159/iphone-3g-unable-restore-error-9-a-68106.htm
pise varijanta:
1. dodati u host fajl ( CWindows\System32\drivers\etc\hosts ) 74.208.10.249 gs.apple.com
2. Downloaded UNTOUCHED ORIGINAL 3.0 Firmware. Ako je baseband 05.11.07, neophodan je ORIGINAL UTOUCHED 3.13. Telefon u DFU Mode
4. Restore saiTunes
5. posle ovog pokusati novi upgrade.

Neki su uspeli i sa custom ali vrlo retko i vecina pominje (u to vreme) da su menjali telefon koji je u garanciji (sto naravno da sad nije slucaj nego cisto pominjem da znas da moze da bude i hardverski kvar).

3gs
22-06-2013, 15:14
ide on lepo na prodaju pa nek se bakce neko drugi sa njim :) videcu ako naletim na dock konektor od nekog iphone 3g drugog pa cu probati

elem meni se cini da sam dobro odradjen za njega :) msm izvucicu novac al ipak sam se iznervirao :)
hvala na pomoci obojici :D