PDA

View Full Version : savet oko kupovine na itunes



Ive3000
06-05-2013, 00:10
e ovako ljudi, generalno nemam uopste iskustva sa kupovinom aplikacija na app store, kupio bih neke aplikacije, ali ne znam kako najpametnije to izvesti, registrovan mi je usa account bez kartice, a koristio bih caletovu karticu koja je ruska, da li se moze jednostavno uneti ta kartica u svoje podatke, ili postoji jos neki metod, tipa kupovine kodova i kako to izvesi

don_pavle
06-05-2013, 00:35
Ja mislim da kartica može da se doda,a jedno vreme znam peko qvouchera si mogao kupiti itunes giftcard i tako dodavati novac,pogledaj na qvoucher.rs

Go®aN™
06-05-2013, 00:57
Zasto nebi moglo? Ukucas podatke sa neke kartice tipa Visa Electron, American i kupujes aplikacije bez ikakvih problema.

Ive3000
06-05-2013, 01:15
pa zato i pitam jer nisam siguran dal se radi neka autentikacija kad se unosi kartica, tipa dal je bitno ime naloga i kartice, dal treba da se podudara, ista drzava itd itd

buxna
06-05-2013, 10:09
Ja sam sa Visa debitnom karticom iz BiH registrovan na Hrvatski app store sa hrvatskom adresom dok su za moju karticu vezani podatci i adresa iz BiH , i sve uredno sljaka vec godinama :)

Go®aN™
06-05-2013, 10:14
Eto rekao ti je covek sve. SAmo unesi podatke verifikuj i cepaj.

O.J. Mayo
06-05-2013, 10:33
Ne verujem da ce uspeti. USA itunes trazi da je americka kartica vezana za nalog.
To kazem jer sam probao da kupim nesto na US storeu Intezinom karticom koja je vezana za Pay Pal i nije hteo. Izbaci poruku da nije US kartica.
Javi dal si uspeo.

zabrljanje
06-05-2013, 10:39
Nasa kartica moze da prodje na Croatia app store-u ali ne i na usa. Mozes da kupujes Gift cards i da ides na redeem code i tako da imas pare na racunu.

One isto moraju da budu za USA App store: Najjeftinija je varijanta da imas nekog u USA i da ti tamo kupi. Druga varijanta je qvoucher ili preko neta sa ove adrese

http://maximuscards.com/index.php/itempage/index?cat=6.