PDA

View Full Version : iPhone 4 (SimFree)



servissatel
04-05-2013, 10:40
Imam iphone 4 simfree koji sam kupio u engleskoj u apple trgovini i koristim ga vec duze vrijeme u BiH na mrezi HT Eronet.
Imao sam instaliran 6.1.2 i telefon radi, a kada hocu npr. da predjem sa tom karticom na mrezu od m:tel ili na BIH BH Mobile javi mi poruku (Nema mreze).
Ubacim karticu iz Hrvatske VIP i sa njom mi radi BIH BH Mobile a npr. HT Eronet nece i m:tel isto tako.
Sada sam ga podigao na 6.1.3 i isto se desava.
Prijatelj mi ima isto iPhone 4 SimFree sa 6.1.3 i kod njega isto se ponasa sa njegovom HT Eronet karticom, a isto tako kao i kod mene kada ubacim VIP karticu nakaci se na mrezu BIH BH Mobile a na ove druge dvije nece.
U prilogu sam postavio slike:

zabrljanje
04-05-2013, 11:12
Da nije do kartice, ako vec hoce sa ostalima a sa tom nece.

servissatel
04-05-2013, 11:40
Procitaj malo bolje sto sam napisao u postu!

NikolaSRB
04-05-2013, 12:24
Ne kontam ljude sto se ljute. Kad vec znas sta je problem i resenje, nemoj otvarati temu.

servissatel
04-05-2013, 12:53
Ne ljutim se prijatelju , a napisao sam koji imam problem i da imam rjesenje nebi trazio pomoc na forumu.
Mislim ako je Telefon SimFree trebao bi raditi sa ovom mojom kart. na svat tri ponudjena operatera, a isto tako sa VIP karticom koja radi samo na BIH BH t_mobile.

nenad87
04-05-2013, 13:11
Iz ovoga sto si gore napisao ja sam ukapirao da ti imas ili problem sa tim karticama ili jednostavno posto si u romingu te hrvatske kompanije imaju ugovor sa samo odredjenim bosanskim provajderima i zato ti samo odredjeni provajderi rade.

EDIT: Jedno pitanje za tebe: posto si u romingu kakve uopste ima veze na kojoj si mrezi?

assen
04-05-2013, 13:14
Slicno razmisljam kao i nenad87....u SRB imamo 3 mreze, Mts, Telenor i Vip. Ja sam npr na Mts-u i mogu samo izabrati Mts. Ukoliko zelim rucno da biram Vip ili Telenor takodje mi napise "no service". Ukoliko sam negde "preko" u roamingu, sa mojom Mts karticom ne mogu da izaberem sve ponudjene operatere, vec samo one sa kojima Mts ima ugovor.

bbrks
04-05-2013, 14:55
ja mislim da sve kartice treba da rade, ali da bi ih aktivirao, moras da budes u maticnoj mrezi, a ne u roamingu.

mmario69ba
04-05-2013, 16:08
Ja koristim HT Eronet karticu i prije mi je radila i sa ova dva operatera (m:tel i BIH BH telecom), a sto se tice VIP kartice i ona mi je radila kada ubacim ovdje u BiH sa sva tri operatera i sada radi samo sa BIH BH telecom!
Jos jednom da napomenem i prijatelj (servissatel) ima isto Eronet karticu kao i VIP kartice iz HR i isto se desava na njegovom iPhone-u.
Mislim da je zadnja verzija softvera bila na 6.1 na kojoj sam mogao da koristim obe kartice na svim operaterima.
Malo me buni sto je tel SimFree i trebao bi da radi ........
Mozda ova zadnja dva soft. nesto prave problem

assen
04-05-2013, 16:51
A mozda su u medjuvremenu raskinuti ugovori sa tim operaterima. Idi na njihove sajtove i proveri.