PDA

View Full Version : Baterija



milojko
02-05-2013, 11:32
Pozz ljudi ... Imam ne tako veliki problem ali bih voleo da cujem vase misljenje... Pre par dana sam kupio Iphone 5, simfree 6.0... Primetio sam da mi baterija ne izdrzi do kraja dana,tj max 12-13 sati ako koristim net i slicne stvari... Citao sam razne savete na netu poput gasenja raznih opcija u sistemu i nisam primetio neki znacajan produzetak...Iz Cydije imam 2 stvari svega,fake carrier i app sync. Da li neki od narednih ios sistema ima resenja za to i koji...Nije mi problem da ih ubacim solidno baratam iphonom... Unapred hvaala

Go®aN™
02-05-2013, 12:03
Sve sto mozes da uradis je Restore ali na 6.1.3 pri cemu bi izgubio JB. Probaj da instalitas Battery Doctor Pro sa Cydia pa vidi sta se desava sa baterijom, koliko imas ciklusa. Koliki ti je usage?

milojko
02-05-2013, 22:56
Uspeo sam... Za sad ovo deluje veoma dobro...Instalirao sam battery doctor... pogasio 3g,location service i tako to... evo imam 75 posto a igrao sam igrice skoro sat vremena.... i koristio wifi...

Ripper
04-05-2013, 12:13
Po meni je glupo gasiti 3G, locaton i ostalo (nije to Android ;) )....meni je na iPhone 4 sve popaljeno (sem Bluetootha koji palim kad sam u autu) i baterija drži dan i po (čak i sad posle 2 i po godine). Usage oko 8 sati..
Kao što već neko reče....koliki ti je Usage kad se baterija isprazni... Pusti stand-by.. i na kolko držiš osvetljenje ekrana ?

milospinkfloyd
18-06-2013, 03:53
imam jedno pitanje: da li steti bateriji ako ostane na punjacu nakon sto se napuni? tipa legnem da spavam u 12 i ostavim ga na punjacu do 8 ujutro? koristim battery doctor pro ako nesto znaci..

johnnyaway
18-06-2013, 09:23
Koda sam citao negdje da steti da nakon sto se napuni nebi smio duze od 6h sati stajat.
Tako da mislim da nemas problema.
Evo nasao sam to u battery doctoru http://img.tapatalk.com/d/13/06/18/umehy3aj.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

nemosao
09-07-2013, 02:55
u poslednje vreme mi se desava nesto cudno, uzeo sam iphone star 3-4 meseca, FW 6.1.4, bio impresioniran kako baterija dugo traje u odnosu na iphone4, usage mi bio jedan dan 8h uz 16h standby....e sad ono zbog cega se brinem je cudna potrosnja baterije, sa 39 mi padne dok sklonim pogled na 31%, sa 19 na 3% npr, ne uvek ali se desava, dok 100% traje duze nego obicno i onda krece od 99% brze da se trosi baterija. Tel je simfree, ako treba da radim restore jel radim obican preko itunes samo da skinem FW. i da, nemam jailbreak i ne mogu da vidim da li je do baterije ili do FW

zabrljanje
09-07-2013, 09:01
Post ti je prebac posto vec ima tema sa skoro identicnim naslovom (koji je na zalost neodredjen ali bar da se ne dupliraju - forum na search-u izbacuje cetiri strane rezultata sa tom reci u naslovu).

Probaj, za pocetak, hard reset a ako ne pomaze onda restore (jailbreak ionako nemas a i skoro sigurno ga nece ni biti za 6.1.4 tako da ne mislim da mozes da napravis bilo kakvu gresku i da ides direktno a ne sa shift-om). Ako radis restore onda samo idi na set up as new.