PDA

View Full Version : iPhone 4 SIMFREE na 6.1.3



Patt
29-04-2013, 17:23
Pozdrav prijatelji.. Zanima me da li mogu da dignem moj tel na 6.1.3 ali da zadrzim BB, odnosno, ne zelim da uradim JB, hocu da mi tel bude NON JB ali da ne dizem BB.. Tel mi je inace SIMFREE na 6.0.1 iOS-u ali za svaki slucaj ne zelim da dignem BB.. Danas sam instalirao nesto iz cydie i telefon je posandrcao, tako da hocu od sada da koristim samo NON JB..

I jos jedno pitanje, da li mogu da se vratim na neki stari iOS ako mi ne bude odgovarao ovaj?

Pavle
29-04-2013, 17:33
ovako prvo bb ti nije bitan kod simfree telefona...ne moras da gledas bb uopste...
mozes da vratis samo ako imas shsh...
slobodno uradi restore na 6.1.3 i ne gledaj bb...

zabrljanje
29-04-2013, 17:48
Ima malo nelogicnosti u tome sto si sve nabrojao:
- ne postoji nijedan razlog da cuvas baseband kod simfree telefona (ako hoces cist restore na 6.1.3 samo komplikujes)
- na nizi iOS mozes samo ako imas shsh (cydia/TSS Center pa vidi sta pise) - jasno je da ti je ovde prva prednost jailbreak-a koji ti sad neces
- to sto ti je telefon malo zabagovao je verovatno zbog loseg kreka ili nekompatibilnog tweaka- ne treba preterivati
- mozes da skines iFaith da proveris blobove u Cydia-i

Skini to sto si instalirao i proveri kako radi pa onda presudjuj za restore.

Patt
29-04-2013, 17:53
Ok, hvala vam na brzom odgovoru.. Sve to znam sto se tice BB.. Cuvao sam ga zato sto sam tel otkljucao skoro kada su pustili otkljucavanja posle isteka ugovora, do pre toga mi je bio zakljucan na mrezu.. Shsh imam za sve fw do sada, tako da cu da mu puknem onda jedan cist restore nego se plasim da se nesto ne zakomplikuje oko bb-a pa da se zakljuca, zato sam ga cuvao.. Sta mislite o tome?


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
29-04-2013, 17:55
Nece sigurno. Ako je sad simfree, bice i posle. Onda skini 6.1.3 i shift plus restore u iTunes-u (posto sad imas jailbreak na telefonu).
Edit: Proveri shsh posto su za 6.x lose sacuvani i vecina ih nema.

Pavle
29-04-2013, 17:56
nece...isto sam drugu otkljucao tako i uradio restore i bilo je ok...
pa koliko ljudi sa foruma je tako otkljucalo svoje telefone...
imas sad simfree i ne brini se...

funky
29-04-2013, 18:06
Ista situacija je bila kod mene, ja sam presao sa 5.1.1 na 6.1.3, telefon je sad non jb i super mi radi, ja sam prezadovoljan. Sto se tice bb, ljudi su ti sve rekli, ne moras da brines. I da znas ako ti je bio telefon jb, moze da se desi (meni se to barem desilo) kada sam ga nakacio, kliknuo sam update, nakon toga je itunes nesto proveravao i izbacio mi je da je potrebno uraditi prvo restore pa nakon toga update. Potvrdio sam, telefon je bio tada u nekom modu cudnom (stajala je samo jabuka na ekranu) i nakon toga je uradio restore pa update. Sve proslo ok, samo treba da sacekas i ispratis sve sto ti kaze itunes. I obavezno uradi set up as new phone.

Patt
29-04-2013, 23:14
Ok, hvala svima na odgovorima.. Ja inace uvek skinem ios pa uradim shift + restore i naravno uvek kao set as new.. Tako da sutra cu odraditi sve, i sada vise ne brinem za BB :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

funky
29-04-2013, 23:18
Ne treba da brines za bb i da znas da se meni jednom desilo da mi je itunes ispisao nakon update-a: Your phone has been unlocked. Moj telefon je takodje bio pod ugovorom i od kad su mi ga otkljucali, svaki put mi to ispise nakon update-a. Tako da znas da je to normalno, sigurno nece zakljucati telefon :)