PDA

View Full Version : Problem sa signalom



marko_grcich
28-04-2013, 14:36
E ovako narode, imam jedan čudan problem sa iPhone 5. Imam peticu simfree 16gb. iz Švedske radi na Vip mreži kod nas, i već neko vreme mi se dešava sledeće.

Naime, ako ga stavim na EDGE, izgubi signal skroz, piše mu "no service" , a ako uključim 3G ima 2, 3 crtice možda.

Sada, ja mislio problem oko mreže i te fore, medjutim, ako stavim EDGE i restartujem telefon, nadje pun signal, regularno. I zatim nakon 5-10 min. ponovo "no service" i sl. Kad ga prebacim na 3G, odmah nadje signal, al kažem, 2,3 crtice. I onda restart, ponovo nadje pun edge, i tako u krug.

Telefon je na 6.1.0. jailbreak-ovan, a koliko se sećam, kad sam ga dobio nije mi se to dešavalo (na 6.0.1 ako se ne varam).

Sada, probao sam restart network settings, hard reset i uvek isto. Gledao sam nešto po net-u, jedan lik je rešio problem apdejtom na 6.1.1.

Očigledno to ne bi radio zbog jailbreak-a, (pošto mogu samo na 6.1.3), ali ako mi nema druge, odradiću. Ako neko ima ideju kako da rešim nek da predlog.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

cikaaca
28-04-2013, 14:42
prodabaj zameni sim karticu kod operatera trebalo bi da pomogne

igor11
28-04-2013, 14:57
probaj skini sa cydie Signal Booster

http://www.youtube.com/watch?v=ROR3byajQLQ

marko_grcich
28-04-2013, 21:24
Probao sam Signal Booster, reši mi problem što se tiče restarta (kad izgubi mrezu, pokrenem ga i vrati je), ali nije rešenje, jer i dalje ga izbacuje iz mreže povremeno.
Što se tiče menjanja kartice, da li znate što se tiče Vip-a, da li se to završava odmah, ili moram nešto da čekam. Za Telenor znam da završavaju odmah, al za Vip nisam upućen.

zabrljanje
29-04-2013, 12:00
Trebalo bi odmah.

marko_grcich
29-04-2013, 12:06
Ok, probaću posle praznika, pa javljam šta se dešava.

Baraba
03-05-2013, 14:42
U vip je besplatna zamena i nova kartica je aktivna odmah.

marko_grcich
10-05-2013, 09:46
Samo da obavestim, odradio sam restore, i izgubio JB (sto i nije problem, realno sam koristio mozda 2,3 stvari sa Cydije),i desava se isto, tacnije, isto gubi signal, ali sada ga mnogo brze nadje.
Definitivno je u pitanju problem sa mrezom, bio sam do Vipa, rekli su da su u toku neki radovi, sta ti ja znam.
Zamenicu karticu za svaki slucaj, ali to mi je sto mi je.
Problem je upola resen. I dalje gubi signal, ali ga brze nalazi.

Edit: da napomenem, primetio sam da se to samo desava kod mene kuci, na poslu ceo dan ni jedan put ne izgubi, sve ok.

stsrdjan
10-05-2013, 17:59
Uradi ti opet restore da se baseband ponovo podigne. Ja sam imao istih problema i sa podizanjem basebanda resio problem.