PDA

View Full Version : pravljenje iphone aplikacije par pitanja



SerbianBoss
27-04-2013, 10:58
Pozdrav svima,

hteo bih da napravim jednostavnu iphone aplikaciju.
Imam xcode 4.2
Aplikaciju bi pravio koristeci phonegap posto znam da radim sa html, css za razliku od objective c koji ne znam.

Medjutim moje pitanje je, posto treba da se registrujem kao apple developer, da li mogu da napravim profil da sam iz Srbije ili da koristim vec postojeci koji imam, mada tu sam stavio kao da zivim u Americi?

hvala,
pozdrav

Pavle
27-04-2013, 13:56
Koliko sam se ja raspitivao moras da imas account na koji ces imati karticu...to je logicno...:)
I NE MOZES da imas acc srpski...vec moras USA,CH...
Za koje postoji i apple store...


Tapatalk

SerbianBoss
27-04-2013, 16:26
Pa kako cu onda nasu karticu srpsku da vezem za americki account, da li ti moze?
Moje glavno pitanje je da li prilikom registracije developer accounta, mogu da popunim moje prave podatke, adresa, grad, drzava, a da aplikaciju kad zavrsim okacim? Ionako ce biti free

Lazar
27-04-2013, 18:35
kao prvo moras da platis 99$(godisnje) da bi postao ios developer. imas gomilu tutoriala kako da podesis xcode i iphone da rade bez te licence. to znaci mocices da testiras aplikaciju ali neces moci da je zakacis na store.

SerbianBoss
28-04-2013, 00:06
znam da treba da se plati. Moje pitanje je samo da li kada pravim profil odnosno registraciju na apple developer, da li da popunim podatke da sam iz Srbije (adresa, grad), ili da pravim kao Americki profil?

Pavle
28-04-2013, 04:00
Moras kao americki...


Tapatalk

SerbianBoss
28-04-2013, 11:41
A posto uplacujem 100 dolare sa nase kartice hoce li biti problema oko toga? Jer ako stravim adresu i grad americku a karticu srpsku?

Chuckie
28-04-2013, 12:45
Ne bi trebalo biti problema, ja placam aplikacije karticom na americkom storu.

Pavle
28-04-2013, 16:11
i ja isto mislim da nece biti problema sto se toga tice...