PDA

View Full Version : Iphone 4 sinhronizacija sa iphon5



Zarkobuk
24-04-2013, 19:32
Molim vas pomoc danas sam kupio iphone 5 i hteo bih da iz njega prebacim sve kontakte sms i sva podesavanja vezana za tel, dali neko moze da mi pomogne kako to da uradim, unapred hvala

zabrljanje
24-04-2013, 21:27
Mislis kao sto pise u naslovu, kontakte i slicno, iz cetvorke na peticu?
Pitam posto mi je malo konfuzna recenica iz prethodnog posta.

gee_fox
24-04-2013, 21:44
Napravis backup cetvorke pa onda ubodes peticu i ides na restore from backup. Tada ce ti prebaciti podesavanja telefona, slike, kontakte, poruke i listu poziva....
A da bi prebacio i aplikacije koje su ti na cetvorci (one legalno nabavljene) prvo sa cetvorke uradi transfer purchases i sync pa tek onda ubacis peticu i onda rucno sa kompa izaberes koje ces aplikacije da ubacis....

Ripper
24-04-2013, 23:50
A možeš i jednostavno da sinhronizuješ sa iCloudom pa ostalo peške polako... Ja tako danas oslobodio 5-6GB od nepotrebnih stvari ;)

Any_Hany
25-04-2013, 22:34
Napravis backup cetvorke pa onda ubodes peticu i ides na restore from backup. Tada ce ti prebaciti podesavanja telefona, slike, kontakte, poruke i listu poziva....
A da bi prebacio i aplikacije koje su ti na cetvorci (one legalno nabavljene) prvo sa cetvorke uradi transfer purchases i sync pa tek onda ubacis peticu i onda rucno sa kompa izaberes koje ces aplikacije da ubacis....

A kako da sinhronizujem 3G i 5? probala sam taj restore,ali je kao neshto prekinuo, a prebacile su mi se samo app,ali nishta od kontakata,poruka...a to mi je bitno...

zabrljanje
25-04-2013, 22:42
Kontakti mogu da se izvlace iz backup-a. Ima vise programa (koji se placaju). Da li si pravila backup kontakata u outlook?

Any_Hany
25-04-2013, 23:08
Ne, samo sam uradila back up preko itunes-a...sad ne znam da li da probam ovo restore from backup na i5 ponovo....mislim plashim se da ne sjebem neshto pa da mi se sve izbrishe i na ovom starom pa posle nemam odakle da prebacim :D

zabrljanje
25-04-2013, 23:11
Ako imas jos uvek tu trojku onda ga nakaci na iTunes i oznaci da ti sinhronizuje kontakte sa outlook-om i iz njega ces ih lako prebaciti na peticu. Mozes i sa iTools-om da ih izvuces.

miloshs
05-10-2013, 08:52
Ajde da ne otvaram novu temu ako ne moram pa cu prvo ovde pitati...
Slican mi je problem jer mi je brat ostavio iP5 a ja imam iP4 pa bi da pobrisem njegova podesavanja, imenik,apple ID... A da ubacim to sve ali moje...mislim da gmail i apple id ide rucno a ostalo sinhronizujem nekako sa nekim programom a ne znam sa kojim i kako...iTunes-om ne znam kako jer nemam outlok nalog...

zabrljanje
05-10-2013, 09:24
Sinhronizuj kontakte preko iCloud-a.

miloshs
05-10-2013, 11:20
Da li uraditi i backup?...preko iCloud-a
Edit: Kako posle pobrisati postojece kontakte iz iP 5?... Ili se automatski obrise pri spajanju sa iCloud-om?...nisam to nikada radio pa su pitanja mozda glupa ali moram pitati da nebi nesto zabrljao...

zabrljanje
05-10-2013, 11:43
Uradis backup cetvorke preko iTunes-a (racunajuci i kontakte sa otulook-om), ukljucis iCloud i da ti on uradi backup kontakata. Kada uradis restore na iPhone 5, pustis da ti skine sa iCloud-a kontakte a ostalo ja ne bih vracao (cisto mislim da je uvek bolje setup as new).
Nisi naisao na kome je iOS-u petica i da li ima jailbreak (ako nema, mozes samo da ides na erease all content and settings a ne restore).

miloshs
05-10-2013, 13:18
7.0.2 je...i nije JB(naravno)