PDA

View Full Version : iPhone 3g softver



Nosorog
24-04-2013, 19:07
Cao ljudi..

Evo mi je upao drugar sa starim 3g telefonom kog bi da aktivira... Trenutno kad se uredjaj upali stoji onaj itunes logo+punjac na ekranu, a on bi da ga stavi na ios 3.x.x..

Ee, da... I da li ima jailbreak za to da se nadje na netu i dalje? :D

Da jos napomenem da pojma nemam jel tel simfree ili ne.

Hvala unapred :)

zabrljanje
24-04-2013, 19:23
Stavis karticu i nakacis na iTunes i ako hoce da ga aktivira onda je simfree (naravno ako vec nije radjen jailbreak, a kazes da ti tek treba, i instaliran ultrasn0w).
Na kom je sad iOS-u?

Nosorog
24-04-2013, 19:34
Na 4.1.1 je bio mislim da mi je rekao.. Takodje je valjda bio dzel brejkovan na taj softver i on ga je zaglavio...

Nisam jos uvjek pri kompu da probam ista, ali se zali koliko sam ga shvatio da mu je itunes prozor prazan kad prikljuci tel... Da stoji samo jabuka tamo i nista drugo??

Vjerovatno sam malo pozurio sa topicom, makar dok ne stignem kuci sa telefonom i probam...

Nemam iskustva sa starijim modelima jer sam iphone korisnik zadnjih nesto vise od godinu, ali kapiram da i nije neka razlika, jel?

Nosorog
24-04-2013, 20:32
Kaze mi the sim card not supported...

Dakle nije simfree.. A home button ne radi.. Pffff, ima li neko ideju? :)

zabrljanje
24-04-2013, 21:05
Postoje varijante ulaska u dfu mod i kad ne rade "dugmici". Mislim da bi bilo bolje da se prvo to popravi u servisu pa da se tek onda cacka sa softverom.
Bilo bi lepo znati koji je baseband, old ili new bootrom pa da se zna "kakav je protivnik".

Nosorog
24-04-2013, 21:30
Hvala u svakom slucaju, izgooglao sam redsnow koji pravi dfu mode bez home-a, pa cu da probam...

Ali da sam znao da je tel ovakav raspad ne bi se cimao oko njega :)