PDA

View Full Version : Kupovina aplikacija



alexandargh
18-04-2013, 14:52
Juče mi je stigao iPad Mini, ali imam problem što ne znam na koji način mogu da kupim aplikacije. Video sam par tema na forumu što se tiče visa internet kartice i gledaću da to nabavim, ali pošto sutra idem u Budimpeštu, zanima me da li tamo kupljen iTunes gift card mogu ovde da iskoristim? Imam US iTunes account pa ne znam da li je to problem. Da li moram da ga prebacim na hrvatski, pošto za kartice mora?

Izvinjavam se na noob pitanjima, unapred hvala. :embarrassed:

skiper
18-04-2013, 15:10
Prebacis na hrvatksi nalog uzmes banka intesa internet karticu i uzivas u kupovini :D

markotak
18-04-2013, 15:18
Evo ti par tema na kojima mozes detaljnije da se informises, a osim internet kartice imas i qvaucher pomocu kojeg kupujes itunes gift card za US appstore...
http://www.isrbija.net/showthread.php/28229-Kupovina-aplikacija-bez-plaćanja-poreza?highlight=kupovina+aplikacija
http://www.isrbija.net/showthread.php/33944-TUTORIAL-Kako-napraviti-US-nalog-na-AppStore-u-(preko-iPhone-a)

nikola987
20-04-2013, 01:14
Ja ne mogu da verujem da jos niko nije potegao sledece pitanje (ili ga bar ja nisam nasao).
Sada kada imamo paypal, da li smemo da ga linkujemo sa US accountom, i jel probao neko? :)
Da znamo da se ne cimamo sa qvaucerima koji su duplo skuplji.

igor11
20-04-2013, 01:52
ima tema o PayPal-u.. tamo se raspravljalo o tome..

nikola987
20-04-2013, 02:17
...nije :)

Hertzog
21-04-2013, 23:16
Ja kupio Skyfire browser na telefonu, jer je pisalo u opisu da podrzava i iPad, ali kako nije radio na iPadu ja prijavim i oni mi vrate pare, ali mi ostane browser za dz na telefonu... Nije da mi smeta, ali eto dobih besplatno aplikaciju od par dolara

nikola987
21-04-2013, 23:19
Kupio si srpskim paypalom na americkom app store-u? :)

Hertzog
22-04-2013, 09:09
Nisam PP-om nego preko gift kartica koje sam dobio na free my apps

alexandargh
22-04-2013, 19:12
Dođoh iz Budimpešte juče, i ispostavi se da tamo reselleri ne smeju da prodaju gift cardove a do njihovog zvaničnog resellera (iStyle) nisam imao vremena da odem. Ostaje mi jedino da napravim intesa internet visu pa da probam tako. Prečešljam teme koje ste postavili, zahvaljujem puno. :)

Isto da ne otvaram temu, vi koji imate iPad (Mini) predložite par aplikacije koje vredi kupiti. Isto potrebna mi je dobra zamena za keynote jer baš i ne bih da bacim 10$ na njega.

Pavle
22-04-2013, 19:16
ili preko intesa-e ili paypal...

Hertzog
22-04-2013, 19:29
PlayerXtreme za gledanje filmova, podrzava sve formate, a i prevode ucitava sa nasim slovima...

nikola987
23-04-2013, 12:22
Moj savet je zaobici PlayerXtreme i umesto njega uzeti its playing ili nplayer (ili avplayer HD ako ti nije potrebna samba). Ovo su jedini playeri na iosu koji valjaju necemu.

Hertzog
23-04-2013, 15:37
Zasto zaobici PX, nisi dao nijedan konkretan razlog. Meni je sasvim OKi, a za 1$ je jeftiniji od OPlayera koji sam hteo kupiti... Cak mi se cini da na OPlayeru film i prevod moraju imati identican naziv, a na PX ne mora...

edit: cini mi se da je PlayerXtreme trenutno besplatan

bbrks
23-04-2013, 16:04
Pa skinite Movie Box sa Cydie, pa da pricamo :)

nikola987
23-04-2013, 17:16
Zasto zaobici PX, nisi dao nijedan konkretan razlog. Meni je sasvim OKi, a za 1$ je jeftiniji od OPlayera koji sam hteo kupiti... Cak mi se cini da na OPlayeru film i prevod moraju imati identican naziv, a na PX ne mora...

edit: cini mi se da je PlayerXtreme trenutno besplatan

Nije trenutno besplatan nego oduvek besplatan (opis stoji kao sarena laza da namame ljude da skinu) i onda dobijes jako lep player ali jedva upotrebljiv bez iap-a koji taman nagura cenu.

Ova tri playera koja sam naveo su jedini koji imaju dobru hardwaresku akceleraciju i najmanje problema sa mkv fajlovima (od skora su svi playeri izgubili podrsku za AC3, pa MKV fajlovi nemaju zvuk prilikom reprodukcije).
It's playing cak skida titlove preko neta iz samog playera (kao sto radi BSplayer).

Hertzog
23-04-2013, 17:42
U pravu si, besplatan je za download, ali da bi sve aktivirao moras platiti 2.99 (cini mi se)... Meni je sasvim OKi, to sto si ti napisao za hardversku akceleraciju mi vise deluje kao da si procitao negde pa da napises, posto meni kao sto rekoh i nije pravio problem, sve ide lepo i glatko :)

mkv nisam ubacivao, ali u opisu pise da podrzava mkv... Moram naci jedan takav film pa cu ti javiti da li ima zvuka


Edit: ima zvuka i na mkv formatima, tako da nisi u pravu ;)

nikola987
23-04-2013, 19:57
Pazi sad sto cu da se prepirem ciji je player bolji :D
Samo sam dao licno vidjenje istog, sorry ako sam uvredio necim.

ps. Hardweska akceleracija = do 4x manje trosi bateriju (jer dekodira GPU umesto CPU), takodje (i najvaznije) podrzava 1080p, cime PX ne moze da se pohvali (podrzava i on ali samo odredjene formate i kodeke od kojih mkv, wmv, avi nisu medju njima).

pss. mkv nije problem, vec kodek koji ogorma vecina tih fajlova koristi (AC3 i DTS), i sa takvim filmovima 90% playera na itunesu ima problem.

zabrljanje
23-04-2013, 20:14
Ja koristim GPlayer ali ne radim update zbog cele price oko AC3 kodeka. Ukinuli su podrsku, mislim pre nekoliko meseci, ali je onda nesto ponovo vraceno.
http://img.tapatalk.com/d/13/04/24/sa5ybete.jpg

dust
28-08-2013, 21:31
Sigurno vec ima negdje, ali kako staviti Cydiu na iPad?

Hvala

xejtep
28-08-2013, 21:33
Posto si vec siguran da ima negde zasto ne potrazis? Umesto sto pitas na mestu koje ne sluzi za to!


Taptiklaptik...

AlexPa
28-08-2013, 23:29
AvPlayer ima licencirani AC3 codec, ukinuli su DTS podršku :-(