PDA

View Full Version : iOS 4.0, fw. 05.13.04...GPS-navigacija ?



misaz
17-04-2013, 09:07
Pozdrav svima na forumu !

Dakle, pitanje je ima li neka verzija programa za navigaciju koja radi i da li to ima smisla na ovom sporom telefonu ?
Češljam već 5 dana strane i ovaj forum, članke, uputstva...skinuo sam gigabajte programa, probao da update-ujem na iOS 4.2.1 (neuspešno)
Ili su verzije za 4.3 i noviji softver (Navigon v.2.0.2), ili neće ni da se startuju (TomTom EU v.1.11) ili rade ali doživotno traže satelit (Magellan RoadMate v1.1, ni ne uključi GPS, što bi se videlo po tome da znak postane ljubičast). Kod Magellana sam probao i caku sa Airplane modom kada uključi GPS ali znak trepće i signal se ipak ne nalazi.
Jedino što radi je neki Location Tracking GPS ali on zahteva aktivnu data-konekciju ili Wi-Fi pa baš i nije opcija...

hvala unapred na konstruktivnim savetima ;-)

pozdrav, Miša

P.S. naravno u pitanju je 3G sa 8Gb

Šta sam u međuvremenu uradio...sa WhiteD00r-om ga bacio na 3.1.3 verziju, simpatično, malo brže, tek ovde GPS ni da mrdne !
Sada je na 4.2.1 sa sn0wbreez-om pa mi ostaje da ubacim ultrasn0w i AppSync 4.0+ i instaliram GPS-aplikacije pa javljam .
Ako ne radi imam još 2 opcije, da ga otvorim i pregledam...a druga je da dam klincu da se igra i batalim jabuku...

zabrljanje
18-04-2013, 15:45
Jedino da probas Magellan Roadmate 1.1 koji koristi iste mape kao i iGo a savrseno ce ti odraditi posao.


http://depositfiles.com/files/mqo5kf37a.

misaz
19-04-2013, 17:09
Probao sam, nisi video prvi post ?

Ovako, sad na 4.2.1 Navigon 1.8.2 neće čak ni da se instalira . Očekivano Maps rade sa WiFi uključenim...novitet je neki xGPS koji sam skinuo iz nekog repo-a .
On takođe radi sa GoogleMaps ali ima opciju da snimi deo mape za offline navigaciju. Paaa, kao da radi .Idemo na opciju otvaranja ajFona .

zabrljanje
19-04-2013, 17:16
Izvini, prosto fenomenalno da sam prevideo pola posta. Da probas da skines ovu verziju za koju sam ti ostavio link (nije veliki fajl i nista ne gubis) ali mi nesto ne mirise da tebi radi GPS.

igor11
19-04-2013, 17:29
a sta mislis o tome da skupis nekih 70tak evrica i kupis sebi navigaciu? imas i za 50evrica solidnu navigaciju i veruju mi da ce ti raditi posao bolje nego svaka navigacija na tom telefonu..

misaz
19-04-2013, 19:01
@ opušteno...baš tu verziju sa tog linka sam i skinuo
@ igor11 : nije meni problem da uzmem 4s npt. nego je ovo za drugara, a i zainatio sam se baš...

Ima li neko link za iGo mape za Evropu i Srbiju koje su kompatibilne sa Magellan RoadMate 1.1 ?

zabrljanje
23-04-2013, 15:03
Sve mape za iGo su kompatibilne sa Magellan-om. Tema: iGo indeks mapa i pred kraj imas torrent linkove za TopMapa (Istocna Evropa) koje su najbolje za Srbuju i CG a pravi ih Contarst.
Edit: Pogledaj ovaj post
http://www.isrbija.net/showthread.php?p=384124#post384124.

misaz
23-04-2013, 15:29
Hvala puno, video ali nisam bio siguran da li su i novije kompatibilne...a i na poslu nisam u mogućnosti da torrent-ujem :-)

Ubacio mapu Srbije...lepo ali gps i dalje ne radi baš.
Treba mu par minuta da ona strelica dobije ljubičastu boju ali mi je zakucao položaj negde preko Save (a u centru sam) .
Negde sam pročitao da treba nekih 12.5 min da gps dobije precizan lock ali ne verujem da je to u pitanju, običan Maps odmah "oboji" strelicu, a u kombinaciji sa WiFi precizno odredi lokaciju...neupotrebljivo u realnim uslovima .
Instalirao sam i PushDoctor koji navodno rešava problem sa gps-om .
Ima li neko uopšte iPhone 3g sa upotrebljivim gps-om ?
Koji program, koja verzija iOS-a, kako ga je JB-ovao ?