PDA

View Full Version : Stabilnost rada iPhone-a sa krekovanim i kupljenim aplikacija preko Cydia



nulled
10-04-2013, 21:39
Razmišljam se da potrošim 20-tak "dolala" na neke od Cydia tweak-ova, pošto u poslednje vreme ne mogu da koristim iPhone bez istih. Dešavalo mi se da springboard crash-uje, da se neke aplikacije neće otvoriti, da telefon jednostavno zaglupi.

Aplikacije koje planiram kupiti su:

Zephyr,Firewall IP,Safari Download Manager itd...

Da li po vašem mišljenju ima razlike u radu uredjaja izmedju crack-ovanih i legalno kupljenih preko cydia-e. Ja već imam kupljene tweakove poput: Infiniboard,Infinidock,Infinifolder,SpyCam,Intelli screenX itd, ali ne mogu uporediti jer koristim uvek i poneki crack-ovani.

Unapred Hvala.

zabrljanje
10-04-2013, 21:53
Sigurno je manja verovatnoca da ce da blokira ali ima i tweak-ova koji se ne trpe (da tako kazem) i cesce zezaju sistem. Poenta je da ne treba preterivati.
Edit: ja sam prestao da koristim infini... varijante, znam da folder enchecer hoce da brljavi (doduse ti ga nisi ni nabrijao) itd.

igor11
10-04-2013, 22:30
ja ne mogu bas da ti kazem za kupovne tweak-ove, jer ne koristim iste.. a za krekovane nisam imao nekih vecih problema.. desava se tu i tamo da sistem zna da zaglupi, ali mislim da to generalno nema veze sa krekovanim tweak-ovima, vec sa netrpeljivosti izmedju nekih tweak-ova kao sto zabrljanje kaze...

kada preteram sa tweak-ovima, onda zna da zaglupi, kada koristim samo ono sto mi zaista treba, onda nemam nikakvih problema..

naravucenije: koristi sto manje tweak-ova, i neces imati problema..

nulled
10-04-2013, 22:45
Ma ne koristim ih ja puno, ali ono tipa, samo sam hteo znati. Dakle, da ne trošim novce?

igor11
10-04-2013, 22:47
pa mislim ako zelis da podrzis developere zbog svog rada i truda, onda bi trebao, ali sto se tice same stabilnsti u radu tweak-ova, mislim da neces mnogo toga dobiti time..

iLove
11-04-2013, 06:24
Ja sam za kupovinu, zasto?
Zato sto itekako znaju brljati krekovani tweakovi, recimo AirBlue, uvijek nekakvi problemi.
Moj moto je da ono sto stvarno koristim i sto vidim da mi treba to i kupim i bez brige sam, bez obzira jel se radi o Cydia -i ili AppStore-u.
Krekovani su mi ono, idi mi dodji mi, eventualno za probu da vidim koliko je potreban i ako vidim da je to to kupim ga.
Mislim da sveukupno nisam potrosio vise od 15-ak USD al zato nemam brige.
Najgore kad ti izadje neka verzija tweaka onda cekanje dok se fabius ili neko drugi smiluje da krekira, pa onda to crashuje, pa opet cekaj dok naprave bug fix itd. itd.
Iskreno, samo sa jednim kupljenim tweakom sam imao problem koji je bio rijesen u roku 24h, ljepo posaljem mail i crash report i cao.
Moj savjet, ako si u mogucnosti bezbolno dati 10-20 baksa nemoj si previse razmisljati dal kupiti ili ne... ;)



iPh4s

nulled
11-04-2013, 15:50
U principu nije mi problem, jer su to stvarno tweak-ovi koje koristim stalno, a i nekako volim da kupim.

Go®aN™
11-04-2013, 18:30
Kazete da kupljeni Tweakovi ne crashuju? Ako je tako ja cu da kupim sve sto se moze kupiti. A sta kazete na kupljene aplikacije koje crashuju? ima ih more

stsrdjan
11-04-2013, 22:55
Ja sam upravo uradio ovo sto si poslednje napisao, kupio sve sto se moze kupiti, odnosno ono sto mislim da mi je trebalo. Potrosio sam sigurno cca 45 USD, ali nije mi zao. Imam dosta tweak-ova, par njih ne koristim, ali telefon daleko stabilnije radi nego sa krekovanim verzijama. Desi se da u par dana jednom sam ode u respring i to je sve, mada ja stalno praznim memoriju preko SBSetings-a, a kad preteram s tim zna sam od sebe da ode u respring (ne znam ni sam zasto to cesto radim, ali glupa navika).
Jedini savet koji mogu da ti dam to je da tweak-ove ne instaliras sve odjednom u jednom danu kad podesavas novi (ili re-restore) telefon, vec da to radis umereno, po dva komada na svaka 3 i vise dana. Mozda zvuci smesno, ali evo zasto. Time ustvari nakon JB testiras rad iOS-a sa ubacenim tweak-om, a samim tim doci ces do saznanja sta je to sto pravi problem, a utvrdices lako, jer ces poslednji tweak izbrisati, pa ako problema nema, onda je jasno da se on ne mirise sa nekim drugim ili sa jeilbroken iOS-om.

Da ne pomislis kako sam ja mnogo pametan, odlicnu recenziju o tome mozes procitati ovde: http://www.omizio.com/jailbreak/kako-pronaci-troubleshoot-cydia-tweakove-koji-vam-pravi-probleme-sa-iuredajem/

U svakom slucaju, ako smo dali (neki su dali) tolike pare za ovakav telefon, onda sam misljenja da jos 10% njegove vrednosti treba dati i za legalne aplikacije. Ko pusi neka smanji, a ko pije kafu neka predje na vodu nekih mesec dana i eto ustede za kupovinu legalnih tweak-ova, lep je osecaj, a i zdravije je! Ja toliko, svako dobro zelim!

andrija
16-04-2013, 04:04
Offtopic :-)
Na kom repo se moze naci spycam?!?