PDA

View Full Version : Iphone 5 pogrešan IMEi u kutiji



srdjoraj
07-04-2013, 22:36
Sestre dobile Iphone 5, oba kupljena u Dubaiu, kutije sam ja licno otpakovao ali se u jednoj kutiji ne slazu IMEi na kutiji i telefonu i zgleda da je zaključan, ne vidi karticu i nije trazio pin kod. Nije cak ni trazio početna podešavanja, samo se upali i kao da je vec podesen, gore na sredini ekrana pisu neka arapska slova.
Drugi tel je prihvatio karticu i radi bez problema.

Racun nije kod njih, jel bi pomoglo kada bi dobio kopiju racuna i poslao mail applu pa da otkljucaju tel ako je to moguce?

ili postoji neka druga caka da bude sim free?

Go®aN™
07-04-2013, 22:40
Da li je bio vakum?

srdjoraj
07-04-2013, 22:56
Ma sve upakovana kutija u foliju, sad sam proveravao IMEi na sajtovima i kaze da je to model od 32gb i da je taj model bio zamenjen a onaj IMEi sto je na kutiji je navodno aktivan.

rmilanovic
07-04-2013, 23:07
Pazi njima to da se desi u Emiratima- nema sanse(mislim da ko iz radnje to uradi).
Nadji kopiju racuna,pisi apple supportu- svakako ce videti da li je i kad je aktiviran taj ciji imei nedostaje i nema problema.
Resices to vrlo brzo,samo mislim da ce traziti nazad phone i dobices drugi.
Takodje pisi i radnji u Dubai-jos bolje neko ko je tamo da napise mail,eventualno da se pojavi i sl.

srdjoraj
07-04-2013, 23:17
To sa vraćanjem ce biti najteze. Ali probacu sa slikom racuna.

cliosport24
08-04-2013, 09:18
Ma da ti nisu uvalili kineza sinko??

srdjoraj
08-04-2013, 09:33
Nije kinez, burazer je kupovao telefone tako da znam da je pravi. Kad na apple support ukucam imei dobijem info da je telefon bio zamenjen.

rmilanovic
08-04-2013, 09:52
Ma samo njihova greska..ako je uzeo u apple store ili neka od radnji tamo..
I zbog njihove greske ces i resiti. Nema frke

.stefan
08-04-2013, 11:47
A pricate laganica ko da je dubai tu oko dobanovaca, pa trknes cas, ma menjaju ti garant, samo kad prolazis usput svrati, ponesi telefon, menjaju ti ga opusteno :)

zamisli jbt odes turisticki, resis da kupis telefon, kupis, dolazis kuci, otvaras kutiju i ovo ti se desi....pa da se ubijes samo...

zato lepo sve jos dok si u radnji treba da se isproba i gotova stvar...

i ja sam u dubaiu kupovao neke tehnkcke sitnice, sve je bilo ok, mada sam ja to odmah raspakovao i koristio...

rmilanovic
08-04-2013, 11:55
Pazi,sve sto sam tamo kupio mi je uglavnom je crklo (mislim na neki ram za slike i slicne sitnice),tako da je to uzas..ne znam zasto i kako..
Ali nekako kroz pricu sam povezao sa coveku brat zivi/radi tamo..pa onda ide laganica..katastrofa je cimanje ali..
Bilo bi naj da kaze "otkljucacemo ti taj" da se ne cimas..ali ako po imeiu vidi da je zamenjen,onda se to i ne isplati.

.stefan
08-04-2013, 12:07
A i oni dzukci zamenjen telefon da uvale....strasno stvarno

igne
08-04-2013, 13:00
Kupljeno u Apple Store u Dubai ili u nekoj prodavnici mobilnih telefona?

bukkake_bob
08-04-2013, 18:16
Pazi, nije sve 100% cisto ni u Dubaiju. I u cuvenom Mall of the Emirates ima na samom ulazu sa parkinga indijska radnja sa telefonima, rekao bih da rade trange-frange, zamene staro za novo i sl. bar su radili pre 2 godine...

rmilanovic
09-04-2013, 01:37
Ti likovi,indusi valjaju sta hoces..
Kod njih mozes at&t karticu da kupis npr..
Iphone se prodaje i u nekim vecim tehnickim marketima..zamena kod njih vazi iskljucivo licno i reklamacija..
Vec kod apple store'a bi prica trebala da bude dosta laksa..da ne kazem prakticnija..
Sve ostalo je macka u dzaku..

srdjoraj
09-04-2013, 09:19
Nije u appstoru kupljen.

Koja je najbolja opcija za otkljucavanje? SIM karticu uopste ne vidi, ni PIN kod ne trazi.

zabrljanje
09-04-2013, 09:39
Ostavi IMEI broj u temi Besplatna IMEI provera i kad saznas na kojoj mrezi je zakljucan onda mozes da vidis koliko kosta otkljucavanje preko servera.

Stimpi
09-04-2013, 10:11
Druze a sto ne probas restore mozda ti proradi mreza ja sam imao taj problem na ip5


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk 2

bukkake_bob
11-04-2013, 17:37
Kapiram da nije bio u vakumu ?
ili se bave i vakumiranjem ? :O
I ako nije tajna, koliko je placen ?

srdjoraj
13-04-2013, 13:02
Nemam pojma koliko je plaćen. Probacemo sa restore.

Reseno sa restore.