PDA

View Full Version : slab wi-fi signal



limi
05-04-2013, 00:42
iphone 4. 8g ima slab wi-fi treba da se priblizim na metar od rutera pa da hvati signal

Paranormal
05-04-2013, 00:54
Pa nista, hardverski problem najverovatnije, probaj na jos nekim ruterima da uhvatis da vidis kako se ponasa, u najgorem slucaju - ako si u Beogradu, nosi u Kosovsku na servis ili ako si u Novom Sadu u iService... Nista drugo ne preostaje...

skiper
05-04-2013, 10:26
Ili ako imas mozda neku masku probaj da je skines, meni je maska pravila problem.

technobuba
05-04-2013, 10:28
iphone 4. 8g ima slab wi-fi treba da se priblizim na metar od rutera pa da hvati signal

Moguce da je hw, ali prije svega probaj sto su ti predlozili... Probaj resetovati mrezna podesavanja...

legenda1988
05-04-2013, 14:01
U pitanju je 99% slucajeva srafic na samom vrhu telefona koji spaja wifi cip i antenu! Na 3 telefona sam tako sredio wifi, jednostavno samo ga zavrnem za jedan krug, a kako se odvrnuo nemam pojma, negde je menjan lcd pa nisu ga lepo zategli sta znam

Paranormal
05-04-2013, 14:09
Gde ima sraf na vrhu cetvorke? O.o

legenda1988
05-04-2013, 14:11
Sta si se zgranuo :-)
pa ispod poklopca

Paranormal
05-04-2013, 14:12
A, ja se istripovao da je spolja i uhvatio telefon i gledam gde ima sraf na vrhu. :D

xejtep
05-04-2013, 16:04
Ja imam isti problem, sta predlazete, da to sam uradim ili da nosim u servis neki?

bannymb
29-04-2013, 05:00
Ako imas alat za otvaranje telefona i mali zvezdasti srafciger mozes sam to da resis. Jednostavno odvrnes 2 srafa kod konektora za punjenje, skines poklopac, i pri vrhu telefona na sredini (desno od kamere) imas jedan mali zvezdasti sraf koji drzi crni poklopac (tj. wifi antenu) zajedno sa jos 4 srafa, taj u sredini je spoj antene sa plocom, zavrnes ga malo ali ne previse, osetices pod rukom i trebalo bi da imas mnogo bolji wifi signal. AKo to ne pomogne moras odneti u servis jer je verovatno neko nesto radio na telefonu i nije sve vratio kako treba. Postoje samo tri razloga zbog cega moze da bude slab wifi signal, a to su : ili da je pomenuti sraf popusten, ili da je oblajznuo jer je previse stezan, ili da wifi antene (tj. crnog poklopca) uopste nema. Ako treba nekome savet ili pomoc oko popravke iphone telefona posaljite poruku, radim servis iPhone telefona vec dosta dugo i upoznat sam sa skoro svi kvarovima. Pozdrav

igorsimo
29-04-2013, 06:48
...ili da nema samo kontakta (kroz koji ide najduzi sraf) na crnom metalnom poklopcu.Obicno to,nazovi majstorima, ispadne.

iLove
29-04-2013, 10:06
To je standardan problem u toj nekoj seriji iPh.4 8GB, evo ja nedugo imao istu stvar sa ganc novim, zamijenio ga. U svakom slučaju preporučam servis, znaju oni sigurno o čemu se radi.

xejtep
29-04-2013, 10:33
Otvorio ga i problem je to sto je sraf oblajznuo i vrti se u nedogled, kad ga malo pritisnem radi savrseno, bas kao sto je @bannymb rekao. Posto ja nemam drugi sraf odnecu ga u iphone-srbija pa ce oni srediti to, nadam se. I da kod mene nisu zvezdasti vec krstasti srafovi svuda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MajX
30-04-2013, 00:25
Vjerovatno jer je starija serija iphonea,medju prvima su imali krstaste sarafe a ovi noviji imaju zvjezdaste :)