PDA

View Full Version : Problem sa imenima (nije prefix u pitanju)



The_Doctor
03-04-2013, 01:56
Pozdrav....

Imam problem sa imenima samo kad su pozivi u pitanju,nekad nece a nekad hoce da mi ih ocita,kad ih ne ocita restartujem tel i onda su ispisana,pa onda isti broj u pozive ispise kao ime a nakon toga samo kao broj iako je isti broj u pitanju. Odmah da kazem svi brojevi u imeniku su ispisani sa +3826xxxxx, +3816xxxxxx i sl.... tako da nije problem sa prefiksima kao sto vecina ima problem sa tim. I nervira me (kao na slici http://s24.postimg.org/a5su9v19h/IMG_1.jpg ) kad mi jedno ime ispisuje u pozivima svaki put posebno kad zovem i primam poziv il imam propusteni poziv iako je isti broj u pitanju,kao na mrtvi samsung. Sve je bilo ok i normalno (jer sam od starta unosio brojeve sa +382xxxx) dok mi nije tel bio u romingu. A cuo sam da je neko isto tako imao problem kad je bio u romingu pa eto zato sam to pomenuo. Ukoliko moze neko da mi pomogne i sl bio bih zahvalan.... ;)

Paranormal
03-04-2013, 17:12
Imas li JB i instaliran CallerID Format-Fix? Ako nemas skini i resice ti problem. U suprotnom ne znam o cemu se radi...

The_Doctor
03-04-2013, 18:02
Imam JB...ali zasto bih instalirao Caller ID i FF kad mi je svaki broj ispisan sa prefiksom +381 +382 i sl...? Ovo mi se desava od kad sam bio u romingu,poceo da budali i da mi duplira ista imena u pozivima,kao sto vidis na slici.

The_Doctor
11-04-2013, 02:23
Dal je imao neko slican problem? :confused:

.stefan
11-04-2013, 03:32
instaliraj caller id ili radi restore, treceg resenja nema

iAlfa
11-04-2013, 07:48
Moje iskustvo ( T-mobile CG) inderifikacija radi i sa prefiksom i bez u CG i svuda u roamingu, jedino kad odem u Srbiju prestane da funkcionise- ne izbacuje ime, to na na nacin da dok zvoni vidim samo broj, kada prestane u propustenim pozivima lijepo stoji ime, to se nastavi i kad se vratim nazad u CG, problem rjesim obicnim gasenjem/paljenjem iPhona.

The_Doctor
11-04-2013, 16:16
@iAlfa Identicna je i kod mene situacija. Svuda mi je u romingu radio i kad sam svratio u SRB na par dana i bio kod vas u romingu,od tad mi ne radi. Ja sam pokusao,odnosno to mi je prvo palo na pamet...gasio sam i palio iphone 100x i situacija prvih par poziva je ok,ali vec kasnije opet isto,ne pokazuje imena.

iAlfa
11-04-2013, 16:28
Onda jedino sto ti preostaje prije restore, je da resetujes network settings, ugasis/upalis tel. vidis da li to rjesava stvar.