PDA

View Full Version : i4 SAM unlocked 4.3.3 to 6.1.2



Iceshade
01-04-2013, 22:49
Molim forumase za brzu pomoc ako moze.
Nisam se odavno baktao sa upgrade-om ios a vidim brdo novina i ogranicenja.
Uglavnom, i4 unlockovan sa SAM-om, sacuvao sam lockdown folder da mogu da ga vratim posle novog ios-a, shsh 4.3.3 pa na dalje,
ja hocu da ga podignem na 6.1.2 (ima taj shsh u cydia) ali imam problem.
Snowbreeze custom 6.1.2 mi ne prolazi iz itunes-a (zadnja verzija itunes-a), daje error 3149 odmah po raspakivanju, znaci ni ne pocinje instalaciju.
Probao editovanje hosta, i dodavanje i brisanje apple linija.
Redsnow (0.9.15b3) ne podrzava stich za shsh 6.x, tako da ne mogu da personalizujem 6.1.2 pa da probam preko redsnowa ....

Neki savet ? Zadrzao bih trenutni BB jer ne znam ako se update da li ce moci unlock sa SAM-om.

Hvala, pozz

bbrks
01-04-2013, 23:00
Ako imas SHSH sacuvane samo na Cydii, nece moci, na zalost. Svi SHSH za 6.x.x na Cydii ne valjaju, tako da restore na 6.1.2 nece uspeti. Najbolje sto mozes da uradis, je 5.1.1, ako imas SHSH. Ti su OK i mozes da ga dignes na 5.1.1 sa Rednsow custom IPSW. Za sam, ne znam, ali cenim ako vratis SAM ticket posle restora, trebalo bi da radi. Mozda se javi neko sa vise iskustva oko SAMa. Ili na kraju , ako nece JB, onda ga baci na aktuelni 6.1.3.

Iceshade
01-04-2013, 23:15
Pa iFaith je skinuo sve shsh na komp, velicina shsh-a je oko 50kb a za ove 6.x oko 20kb, a koliko mi se cini da je dao neko upozorenje da zadnji koji valja je 5.1.1
TinyUmbrela takodje poskidala neke shsh velicine 2kb, pa ne znam ni to da li valja.
Ako sam dobro skapirao ne postoji nacin da se digne na bilo koji 6.x ako ranije nisam rucno skidao na komp shsh ?

bbrks
01-04-2013, 23:20
Jeste bas tako. AKo hoces untethered JB, onda ti je trenutno jedina opcija 5.1.1. Na 6.1.3 imas samo tethered.