PDA

View Full Version : iBatteryInfo



bbrks
28-03-2013, 17:50
Simpatican tweak. Cim se phone ubode izadje info i free je. Samo enable u settings :)

http://img42.imageshack.us/img42/3116/img0005x.png (http://img42.imageshack.us/i/img0005x.png/)

iMad
28-03-2013, 18:03
gdje si nasao tu temu??

bbrks
28-03-2013, 18:11
Nema je jos javno. Beta verzija.

Go®aN™
28-03-2013, 18:12
Jel ima neka zamena za non JB telefone?

zabrljanje
28-03-2013, 18:35
Ha, ha, retko ko nije pitao za ovu temu (nebitno sto nije o tome rec ali je ocigledno dobra).

Sorry za off.

milan64586
28-03-2013, 21:05
Koliko vam pokazuje kapacitet kada napunite bateriju do kraja?

bbrks
28-03-2013, 21:19
Evo ja sam ga sad napunio, 1332 mAh, a gore se i vidi 193 ciklusa. Normalno malo cemo pratiti. Tel je inace cca 2 godine star.

milan64586
28-03-2013, 21:21
Meni pokazuje 1340 a ima 60 ciklusa. Mislim da to nije bas najpreciznije. Pricalo se ranije o tome.

igor11
29-03-2013, 02:06
zasto punis bateriju pre nego padne ispod 20%? negde sam citao da treba da se secaka da padne ispod 20% da se ne bi izgubilo na kapacitetu iste.. sj.bes jos celije iako je ne punis do kraja..

Go®aN™
29-03-2013, 11:06
Ja se nebih slozio! Cak naprotiv je preporucljivo da se baterija puni, tako sto se nadopunjava recimo po pola ciklusa. Sve u svemu sve sto je blizu broju 40% produzava vek bateriji. Teoretski kad bi mogla da bude uvek na 40% vek bi joj bio najduzi. U svakom slucaju krajnosti treba izbegavati, i ne dozvoliti da pada ni blizu 1% a isto tako i ne puniti do kraja na 100% s'tim sto je ovo prvo prioritet.

acasmc
29-03-2013, 13:13
E svasta. Ispade sad da baterija ne valja ni da se puni, ni prazni? :)

Go®aN™
29-03-2013, 13:29
To sto ti bukvalno shvatas, ne mora biti neobicno. Ko je razumeo shvatice. Ocigledno nemas nista pametnije za reci. ;)

technobuba
29-03-2013, 13:32
Ma kod mene ima 600+ ciklusa i punin kad stugnem :) normala je, koristim ga bas pa i dva x nekad dnevno ide na recharge :) puni kako ti volja :) ti si njega kupio a ne on tebe :)

acasmc
29-03-2013, 13:35
Pa mislim, izvini sto tako moram da kazem, ali lupas gluposti. ;)
Kakvih 40%? Ne znam odakle ti te imformacije?
Ja sam uvek i sve svoje uredjaje punio uvece do ujutru. Bez obzira da li su bili ma 1, 11, ili 111%. I nikad mi nije otisla baterija, niti jos se smanjio kapacitet, vise nego sto je to normalno od koriscenja. Imam cak i jedan iPhone 3G, star cirka 4-5 godina. Neces verovati, baterija mu je fabricka i drzi 1.5 dan. A stigao je i da odstoji 4 meseca mrtav, sa totalno ispraznjenom baterijom. Nije bila cak ni blizu "magicnih" 40%.

Go®aN™
29-03-2013, 13:49
Ma kod mene ima 600+ ciklusa i punin kad stugnem :) normala je, koristim ga bas pa i dva x nekad dnevno ide na recharge :) puni kako ti volja :) ti si njega kupio a ne on tebe :)
Tvoje subjektivno osjecanje me ne zanima, jer po tvojoj teoriji beterija nema svoj vek. Ako iole znas koristiti google nacices odgovor na to pitanje gde stucni ljudi pricaju o tome, u suprotnom ces pricati kako ti kazes "gluposti" sto i potvrdjujes svojim postovima.

Ovo vazi za tebe. ;)

Pa mislim, izvini sto tako moram da kazem, ali lupas gluposti. ;)
Kakvih 40%? Ne znam odakle ti te imformacije?
Ja sam uvek i sve svoje uredjaje punio uvece do ujutru. Bez obzira da li su bili ma 1, 11, ili 111%. I nikad mi nije otisla baterija, niti jos se smanjio kapacitet, vise nego sto je to normalno od koriscenja. Imam cak i jedan iPhone 3G, star cirka 4-5 godina. Neces verovati, baterija mu je fabricka i drzi 1.5 dan. A stigao je i da odstoji 4 meseca mrtav, sa totalno ispraznjenom baterijom. Nije bila cak ni blizu "magicnih" 40%.

acasmc
29-03-2013, 14:15
Nisam ja ovde delio nikakva osecanja (to su emocije, ako nisi znao sta znaci ta rec). Nego licno iskustvo.
A ako ti iznosis svoje stavove, po principu rekla-kazala na google, onda ni nisi kompetentan da vodis raspravu.
I svaka baterija gubi svoj kapacitet vremenom, cak i ta tvoja perfektno napunjena na 40%. Nisam ja nigde rekao da to nije tako.

igor11
29-03-2013, 14:18
Jel ste se nekad zapitali zasto vas obavestava kada padne na 20%?

belthazor2012
29-03-2013, 14:33
U principu nebi trebalo pustati da pada ispod 20%. I treba uvek puniti do 100%. Izbegavati ekstremno niske i visoke temperature i bice cool ;). I na 50-ak ciklusa isprazniti skroz da se kalibrise merac. Ovo je teorija ako nekog zanima. U praksi konzumiramo alkohol, pusimo, jedemo pastete, virsle i ostale otrove tako da bi i za lion baterije trebalo da nas boli k****. :), uvek moze da se zameni, ne robujte uredjajima, uzivajte u njima.

acasmc
29-03-2013, 14:42
Da ne kazem, pored svega ostalog, baterija je bitna, koliko i semafor u GTA. :D

hellfire85
29-03-2013, 15:26
Jel ste se nekad zapitali zasto vas obavestava kada padne na 20%?

tacno tako...pa mislim i logicno je, zar ne.. :)

e sad da se vratimo na temu...
sinoc sam instalirao ibatteryinfo..ostavio ga preko noci da se puni, i jutros mi izbaci info da baterija nije skroz puna (fully charged: NO) ...wtf?
da li bi mozda trebalo uraditi kalibraciju baterije, pa ocekivati realne rezultate...?

Go®aN™
29-03-2013, 15:32
Nisam ja ovde delio nikakva osecanja (to su emocije, ako nisi znao sta znaci ta rec). Nego licno iskustvo.
A ako ti iznosis svoje stavove, po principu rekla-kazala na google, onda ni nisi kompetentan da vodis raspravu.
I svaka baterija gubi svoj kapacitet vremenom, cak i ta tvoja perfektno napunjena na 40%. Nisam ja nigde rekao da to nije tako.

Hvala ti na tvojoj nauci ali ne i na tvojoj bukvalnosti, moja misao je usmerena na tvoju samoocenu necega kao osecaja a ne "emociju" ili osecanje kao psihicki dozivljaj. Ipak ovo nije forum za takve teme. Tvoje iskustvo takodje moze biti subjektivno, a ako ti kazes da neko nije kompetentan to zasigurno mozes biti samo ti. Meni za to google nije potreban jer godinama radim na toj problematici, ali koliko vidim ni google nije pametan koliko si Ti. Elem, da nebih ulazio u raspravku sa tobom koji bukvalno shvata stvari i prica kontraverzne teorije reci cu ti da baterija niukojem slucaju ne moze ostati na istom kapacitetu posle 4 godine koristenja. Isto tako ne moze odrzati kapacitet ako duze vremena voltaza nije na "normal" nivou. U prvom izlaganju tvoje iskustvo sve te cinjenice pobija. Apsolutno nije bitno o kojem se apatratu radilo kad je baterija u pitanju. Cak i telefon (baterija) koji je nov i ne koristi se duze vremena ima istu sudbinu kao i onaj koji ima vec svoje odradjene cikluse kad je baterija u pitanju. Da li si se zapitao kad neko hoce da kupi neku "x" bateriju zato pita "da li je sveza"? Da si se zapitao ne bi lupao kao Maskim po diviziji nego bi znao da ta baterija u najboljem slucaju posle 4 godine koristenja izgubila kapacitet za ~ 30%. Kad naucis izubicemo te ;)

Evo i clanka za ljude koje hoce nesto vise da nauce o tome, ovde smo da ucimo a ne da se pravimo pametni kako sve znamo. Niko nikog ne tera da vodi racuna o bateriji ali sam od onih koji voli znati nesto vise od prosecnog korisnika. http://batteryuniversity.com/learn/article/is_lithium_ion_the_ideal_battery

bbrks
29-03-2013, 15:47
E da sam znao da cu sa ovim simpaticnim tweakom, da napravim nuklearnu fuziju i fisiju vezano, ne bi ga prijavljivao, majke mi.
Alo bre zgubidani, svako puni bateriju kako mu dodje ........danas nemam vremena...... e ajde suta ujutru cu, pu zvoni tel, moram da idem....ma nek crkne, ne mogu sad..... kad se vratim...... pu ugasio se......jbt ljudi moram da idem, da punim telefon, zvace me neko ........mozda ...............
Daj bre ne svirajte, ispade da covek treba da bude vrhunski profesionalac punjac baterije, posvecenje min 12 sati dnevno, gledaj procente.....u jbt zamalo da sidje ispod 20 %........qq, preznojih se.................uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:cr ash:::lol::

Go®aN™
29-03-2013, 16:04
Niko te ne tera na takav nacin tretiranja baterije. Cak naprotiv! Istrazivanje je pokazalo da onaj koji mnogo ne mari kako ce puniti bateriju ima nabolje rezultate. Sto je u jednu ruku i logicno ako se uzmu sve cinjenice u obzir.

Baraba
29-03-2013, 16:06
@bbrks, stvarno, sta uradi čoveče sa temom :D



tacno tako...pa mislim i logicno je, zar ne.. :)

e sad da se vratimo na temu...
sinoc sam instalirao ibatteryinfo..ostavio ga preko noci da se puni, i jutros mi izbaci info da baterija nije skroz puna (fully charged: NO) ...wtf?
da li bi mozda trebalo uraditi kalibraciju baterije, pa ocekivati realne rezultate...?

Kako se na iP radi kakibracija?


Sent from my iPhone using Tapatalk

hellfire85
29-03-2013, 16:08
prosto...ispraznis skroz dok se telefon ne iskljuci sam, slobodno ostavis na punjacu preko noci..to je sve..

@technobuba - sorry ;)

technobuba
29-03-2013, 16:09
Isprazni je do kraja i ostavi preko noci da se napuni...

Edit: dok sam pisao vec postovao neko slican post...

bbrks
29-03-2013, 16:13
Eto ja to uradim kad imam vremena, tj kad se setim, jedno 2 puta mesecno, a ostalo kad stignem, kad sednem 53 minuta...cek da vidim....jbt imam fore daj da ga bocnem malo.....i tako stalno ......i sta je rezultat.....ako posle 2 godine imam 92 % kapaciteta baterije.......qq dal je to dobro ili treba da se zabrinem :brickwall:

Go®aN™
29-03-2013, 16:17
@bbrks, stvarno, sta uradi čoveče sa temom :D




Kako se na iP radi kakibracija?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Obavezno to uradi preko noci! Jer samo nocu kalibracija je moguca. Salim se naravno. :) Ovde imas sve sto te zanima vezano za bateriju.
http://www.racunalo.com/savjeti-za-produljenje-ivotnog-vijeka-baterija-mobitela/

acasmc
30-03-2013, 03:35
Hvala ti na tvojoj nauci ali ne i na tvojoj bukvalnosti, moja misao je usmerena na tvoju samoocenu necega kao osecaja a ne "emociju" ili osecanje kao psihicki dozivljaj. Ipak ovo nije forum za takve teme. Tvoje iskustvo takodje moze biti subjektivno, a ako ti kazes da neko nije kompetentan to zasigurno mozes biti samo ti. Meni za to google nije potreban jer godinama radim na toj problematici, ali koliko vidim ni google nije pametan koliko si Ti. Elem, da nebih ulazio u raspravku sa tobom koji bukvalno shvata stvari i prica kontraverzne teorije reci cu ti da baterija niukojem slucaju ne moze ostati na istom kapacitetu posle 4 godine koristenja. Isto tako ne moze odrzati kapacitet ako duze vremena voltaza nije na "normal" nivou. U prvom izlaganju tvoje iskustvo sve te cinjenice pobija. Apsolutno nije bitno o kojem se apatratu radilo kad je baterija u pitanju. Cak i telefon (baterija) koji je nov i ne koristi se duze vremena ima istu sudbinu kao i onaj koji ima vec svoje odradjene cikluse kad je baterija u pitanju. Da li si se zapitao kad neko hoce da kupi neku "x" bateriju zato pita "da li je sveza"? Da si se zapitao ne bi lupao kao Maskim po diviziji nego bi znao da ta baterija u najboljem slucaju posle 4 godine koristenja izgubila kapacitet za ~ 30%. Kad naucis izubicemo te ;)

Evo i clanka za ljude koje hoce nesto vise da nauce o tome, ovde smo da ucimo a ne da se pravimo pametni kako sve znamo. Niko nikog ne tera da vodi racuna o bateriji ali sam od onih koji voli znati nesto vise od prosecnog korisnika. http://batteryuniversity.com/learn/article/is_lithium_ion_the_ideal_battery

ja sam cuo da ljudi traze sveze voce kad kupuju, ne i za baterije. ali opet, ja nisam kao ti GODINAMA U PROBLEMATICI.
opet se pozivas na google, znaci rekla-kazala! jedino ako je ovaj sajt svetski priznat univerzitet za baterije, a ti si njegov clan? u tom slucaju, primi moje najiskrenije izvinjenje.
opet, postoji i druga opcija, koja nije strana strucnim licima, a to je prakticna vezba. uzmes dva nova uredjaja, sveza naravno i punis ih licno. jedan na nacin na koji to radi ~ 7 milijardi ljudi na planeti (napunis do kraja, praznis, kad dodje blizu praznjenja stavis da se puni opet i tako u krug). drugi na tvoj nacin (punis do 40%, cekas da padne na OPTIMALNI minimum, punis opet do savrsenih 40% i tako u krug). o svemu naravno vodis urednu dokumentaciju po naucno-istrazivackim standardima (mada ti i to verovatno vec znas) i kad zavrsis, objavis naucno-istrazivacki rad na tu temu. kasnije kao revolucionar punjenja i praznjenja baterija, drzis predavanja na poznatim koledzima, ljudi te prepoznaju na ulici u mc donaldsu, na plazi..., ozenis se, imas 3 dece, zlatnog retrivera, ogradu od ruzinog drveta,i toyotu karavan d4d...
u medjuvremenu, ja budem prognan i eventualno spaljen na lomači, zbog baterijohuljenja! :)

p.s. odustajem od dalje rasprave, pobedio si. svako dobro!

Go®aN™
30-03-2013, 11:57
Hahhaahh, postali su mi smesni tvoji konentari. Legenda si! Mislim da nisi najbolje procitao moj prvi post i da si ga bukvalno shvatio. Ja sam tamo naglasio da bi baterija koja je konstantno na 40% "TEORETSKI" kako god tebi ta rec zvucala, imala najduzi vek. Naravno, prilagodjena temperaturi od 0 ~ 25 c . Sam proizvodjac, kad telefoni izadju iz fabrike bateriju napuni na 40%. Obrati paznju pri kupovini novog telefona. Za tvoju informaciju voce se kupuje sveze ali i baterije. Telefon treba da se koristi normalno i puni kako tebi odgovara jer on tebi sluzi a ne ti njemu. Ali naravno da treba izbegavati praznjenje telefona do kraja osim kad je rec o kalibraciji koja treba da se radi 2x mesecno. Kako gore procitah neko je lepo postavio pitanje. Zasto te telefon upozorava da je baterija dosla u "low" nivo? Odgovor na to pitanje ce ti dati mnoge odgovore. Jos jedna stvar, kad je u pitanju google i kako ti kazes "rekla, kazala". Ovaj forum si nasao preko tog googla "rekla, kazala". I pretpostavljam da nisi na njemu bez nekog razloga (ucenje). Ako mislis da googlu ne treba verovati kako ces verovati onda ovom forumu i ovim ljudima koji svakodnevno napreduju i edukuju se. Naravno da na googlu i forumu ima netacnih informacija ali se valjda trudimo da ne bude tako. Ne mozemo generalizovati stvari i reci googlu da ne verujemo jer je google najveca biblioteka na svetu! Sve najbolje.

acasmc
30-03-2013, 12:01
ma druze, no hard feelings. svi smo ovde da se ucimo. malo šale, nije na odmet. :)

Go®aN™
30-03-2013, 12:07
Sve je ok, nemoj opet na feelings da se vracamo. ;) sve najbolje drug

hellfire85
31-03-2013, 15:40
izbacili su update, i fix za fully charged status.. (taman kad sam poceo da mislim da nesto nije u redu sa samom baterijom :))

MajX
01-04-2013, 03:17
A jeste li probali sa cydie BatteryDoctorPro?
Odlican tweak,ima mnogo funkcija,kad se stavi na punjenje odmah se pojavi doktor,ima da se izabere npr outdor,indor profil koji odradjuju pravo posao

Baraba
01-04-2013, 10:07
+1 za BatteryDoctorPro, ima i lepe Toggle u roletni. Nema potrebe više za NCSettings.