PDA

View Full Version : Gomila instaliranih stvari (u Cydia-i)??!



byMaX
11-08-2008, 23:29
Cydia instalira tonu stvari, predlaže ih kao kritične i stalno dopunjava. E sad, ja nikad ni na kompu, a i ovako, ne volim da imam stvari koje mi ne trebaju. Znam da MacOS nije kao Windows pa da se sve diže i učitava u memoriju jer ne radi na principu servisa (startup ipak postoji). Pošto još nema SysTool u kome mogu da vidim aktivne procese, voleo bih da znam šta mi treba od onih developer gluposti u spisku instaliranih stvari, a šta mogu da izbacim. Sigurno će telefon tako biti rasterećeniji, koliko god on dobro baratao sa virtuelnom memorijom... :)

p.s. Kume, nemoj da kreneš sa pričama, znamo da je MacOS do jaja, ali stvarno me nerviraju stvari poput adv-cmds, APT (telesporeo), Berkley DB (Oracle-ov database engine, wtf), 10 vrsta unzip aplikacija, a sve podržavaju i zip i rar i ace i sl., pcre, redline, rsync, sed, tape archive itd.

Jel neko ima pojma čemu to sve... pošto ga ranije nije bilo (mada ga možda Installer nije prikazivao, ko zna)

NeoDesign
12-08-2008, 12:39
Mislim da instaler pola tih stvari ima u sebi, a da je fora sto Cydia to koristi kao spoljne servise. APT je 'backbone' svega jer je on taj koji skida i instalira pakete (a i razresava dependancy probleme). To je proverena stvar koja je preuzeta iz Debian linuxa.

BerklyDB koji se koristi na iPhone-u ima izuzetno mali footprint i ne bi trebalo da te brine, mislim da installer ovo radi preko xml fajlova.

Meni se cini da Cydia mnogo brze instalira stvari od Installer-a, a kao okoreli Linux-ovac ... ipak mi se svidja vise Cydia i pokusacu iskljucivo nju da koristim.

byMaX
12-08-2008, 21:16
Hvala na odgovoru :)