PDA

View Full Version : zaglavim u Soft DFU Modu



iNaranca
26-03-2013, 19:55
Napravio sam custom Ipsw za 6.0.1 verziju, i uradio restor preko itunsa i kad je zavrsilo nije mi se upalio telefon nego je ostao u soft Dfu modu, uspeo sam da ga upalim tako sto sam ga bootvao u redsnow, ali svaki put kad mi se telefon ugasi on se vrati u taj Soft dfu mod i moram da ga palim preko redsnowa....sad sam uradio i evasion jailbreak i opet se isto desava, a ne mogu da pokusam da ubacim neki drugi ios jer samo od 6.0.1 imam shsh fajlove, a necu da ga update na 6.1.3

kylle
26-03-2013, 20:13
Ja sam imao isti problem, hteo sam da dignem na 6.0.1 ali nisam uspeo. Pokusaj da snimis SHSH preko Tinyumbrella-e, zatim preko sn0wbreez-a napravi custom i uz pomoc iFaith-a zalepi SHSH, nakon toga preko iReb-a ubaci u DFU mode i shift pa restore na iTunes-u. Ako ti prodje, onda si na konju, meni je izbacivao gresku 14 i nikako nisam uspeo da resim. Probaj pa javi kako je proslo.

iNaranca
26-03-2013, 20:19
ma uspeo sam ja da uradim restor izvadio shsh fajlove sa ifaith i napravio custom fw preko snowbreza, i vratio sam na 6.0.1 i upalio telefon sve radi, ali cim ugasim telefon ili krenem da ga restartujem on ode u Soft dfu mod i tako ostane i onda ga moram pokrecem preko boota u redsnowu

iProdaja
26-03-2013, 20:21
Nema ti pomoci, problem je sa sje*anim blobovima koji su sacuvani na Cydiji. Jb se ponasa kao tethered iako je untethered. Desava se sa svim iPhone 3GS i 4 uredjajima. Jedini spas je ako si sacuvao blobs preko iFaith (sto je malo ko uradio oslanjajuci se na cydiju).

savrseno
26-03-2013, 20:24
probaj napravi custom sa starijom verzijom sn0wbreez-a koji podrzava 6.0.1 i resices problem

iNaranca
26-03-2013, 20:49
ne vredi nece nista, probao sam sad hvala svima u svakom slucaju :)

Letic
27-03-2013, 00:48
ne vredi nece nista, probao sam sad hvala svima u svakom slucaju :)

Imao sam isti problem i bas danas sam ga resio, preko iFaith-a prikaci blob na original 6.0.1 firmware, ubaci iPhone u DFU preko iReba, restoruj ga, i onda preko redsn0w-a ga jailbreak i to je to.

iNaranca
27-03-2013, 01:23
ma pokusao sam sve moguce nece nema sanse nema veze sad je na 6.1.3 tethered jb