PDA

View Full Version : Iphone 5 USA los signal?



kunaguero
24-03-2013, 21:32
Zelim da uzmem Iphone 5 i lakse mi je da uzmem americki nego evropski model.Sad me interesuje da li je stvarno istina u losem signalu i da se 3g retko kad "dobija" u gradu?

kylle
24-03-2013, 22:48
Hehe, obozavam da cujem ovakve price.. Ko ti je to reko? :) Zar mislis da bi pravili za jedno trziste bolje a za drugo losije telefone.

kunaguero
25-03-2013, 00:21
Ne znam,prica se stalno o tome,jos i prodavci stalno naglasavaju da je EU a ne US ili azija.Jos su US jeftiniji za 30-40 e kolko vidim...

kunaguero
25-03-2013, 00:28
Jos sam i sam imao iphone 4 vise od 2 godine,Kanadski, i moram da kazem da sam bas bio ne zadovoljan i signalom i 3gom u gradu...

mekjuser
25-03-2013, 01:09
Prodavci pricaju onako kako im odgovara. Ovde postoji fama da iPhone koji nije iz Evrope nema garanciju u Evropi. To naravno nema veze sa istinom, ali zbog toga otud niza cena, mada ne bas tolika koliko ti kazes. Ja sam od 21. Sep 2012 do danas imao i imam 3 iPhone 5, od toga dva US i nikakvu razliku nisam primetio u prijemu, bateriji ili bilo cemu drugom.

igne
25-03-2013, 07:17
Nije fama, ja sam nosio pre dve nedelje od prijatelja jedan iPhone 4S iz US u budimpestu a da nisam ni znao da je odatle, samo me je zamolio da mu odnesem taj telefon i kad sam odneo, momak je prvo proverio serijski broj zbog garancije i nakon toga mi rekao da na zalost ne mogu da uvaze garanciju jer je telefon iz amerike. Tako da to sigurno nije fama, ako mi neverujes pitaj Darka iz panceva, njegov telefon sam nosio. Za racunare nema veze, nije bitno odakle su ali iUredjaji moraju da budu za odredjeno trziste. Mozes im i poslati mail slobodno da se raspitas o tome. Tako je u budimpesti, mozda apple store ima drugaciju praksu i za njih necu nista da tvrdim.

mekjuser
25-03-2013, 08:35
Jeste fama ;) iStyle nikako nije Apple store. Da se ne bi ponavljali vise puta: http://www.isrbija.net/showthread.php?p=394813#post394813

ibosko
25-03-2013, 10:42
Prodavci pricaju onako kako im odgovara. Ovde postoji fama da iPhone koji nije iz Evrope nema garanciju u Evrop.

Ovo je meni potvrdjeno od APPLE!!! Ako ga narucis iz USA nemas garanciju u Evropu, ako ne vjerujes zovi ih i pitaj, ja sam kad je pusten u prodaju kod njih htio da ga narucim direktno iz apple i zvao ali sam odustao od toga zbog garancije

igne
25-03-2013, 13:20
Jeste fama ;) iStyle nikako nije Apple store. Da se ne bi ponavljali vise puta: http://www.isrbija.net/showthread.php?p=394813#post394813

Nije Apple Store ali je ovlasceni Apple serviser, imaju iste kriterijume. Uostalom, madjarska je nama i jedina najbliza zemlja zbog koje bi covek seo u auto i otisao da resi uredjaj. Rekao sam da tako funkcionise iStyle i da za Apple Store necu da tvrdim nista jer se nikad o tome nisam kod njih raspitivao, ali zbog 100% tacne informacije sledeci put kad odem u Minhen pitacu.

Ja govorim iz licnog iskustva, ne rekla kazala i mozda je tako ili nije.

Citiracu @AppleFan-ov detalj posta:

"Apple može ograničiti garanciju za iPhone i iPad na zemlju gde su kompanija Apple ili njeni Ovlašćeni distrubuteri originalno prodali Apple proizvod."

I hajde ti sad pretpostavi da li ce neki Apple Store da ti to uvazi ili ne i da li ce se serviser striktno drzati kriterijuma ili ne. Eto, madjari ne uvazavaju US modele.

no1livz4ever
25-03-2013, 14:33
Ja mislim da ne treba da pricamo o garanciji. Mislim da je vec svima poznato da iPhone iz USA nema garanciju u Evropi, ali to ne znaci da telefoni iz US imaju bilo kakav problem. Inace GSM iPhone 5 iz US je model 1428 i to znaci da nema podrsku za frekvence LTE mreze u Evropi (ne znam da li u svim zemljama ali i principu). 1429 model (koji se prodaje u EU) podrzava ove frekvence. Inace ja licno imam iPhone 5 iz US i nemam ama bas nikakav problem sa 3g (brzina je isla u downloadu do 21 Mbs).

Ripper
04-05-2013, 11:11
Ja sam ubeđen da se to tiče samo LTE signala...3G i edge su identični. E sad...mislim da bi Apple morao da uvaži garanciju svuda u svetu pošto je internacionalna...možda u Apple Store doduše...al...nek se ipak javi neko ko je probao ;)

mmilos82
04-05-2013, 15:56
Losa interpetacija... apple garancija vazi u celom svetu bez obzira gde je uredjaj kupljen. To nam je potvrdio kolega sa foruma koji radi u apple-u!!!