PDA

View Full Version : Puklo staklo na ekranu



joker
16-03-2013, 15:16
Sinoc sam razbio staklo, nije ekran pukao. Zvao sam nas iphone servis i rekli su mi da oni jos nemaju delove jer su skupi a da mogu da mi naruce i poprave i bilo bi oko 300e. To je bas mnogo! Onda sam trazio na ebayu itd zamene i moze da se nadje jeftiniji delovi. Voleo bih kada bi mi neko samo malo bolje uputio da ne bih kupio neki bzv deo koji ne valja ili koji nece da odgovara! I sta mi je najbolje ciniti??:(

mmilos82
16-03-2013, 15:18
da ne bih reklamirao nekog napisacu ti u PM kome da se obratis :)...

joker
16-03-2013, 16:08
Da li je tacno da mora da se zameni ceo ekran da ne moze samo staklo?

nenad87
16-03-2013, 16:27
Pazi ja ti preporucujem da ako je telefon legalno kupljen odes u neki apple store i trazis da ti zamene iphone, kazes kako ti je slucajno ispao i samo je staklo razbijeno, oni to provere i ako ti prihvate zamenu ovde u evropi ti je cena 249eur, i dobijes drugi iphone 5. ako imas nekoga da ide u USA tamo je jos jeftinije kosta 229dolara. Mislim da ti je to bolja solucija nego zezanje sa menjanjem, naravno ako mozes nekako da stignes do nekog apple stora. Znam da to ne rade resseleri i njihovi servisi vec mora da bude oficijalan apple store.

savrseno
16-03-2013, 19:52
Da li je tacno da mora da se zameni ceo ekran da ne moze samo staklo?
100% tacno... mora i lcd i touch da se menja...

hellfire85
16-03-2013, 20:11
lcd i digitizer su na iphone 5 spojeni fabricki (takodje i na 4, 4s), tako da slobodno zaboravi na zamenu samo ekrana ili samo touch-a..zao mi je ali mora u kompletu da s menja..

a pogotovo povedi racuna kupujuci delove preko ebay-a (ako nemas iskustva), znaju tamosnji prodavci mnogo iskusno da se prave blesavi, pa propagiraju kojekakve jeftine delove koji ne obavljaju funkciju kao originalni deo i najcesce mogu da dovedu do kratkog spoja i veceg sr*nja..

joker
16-03-2013, 21:04
Auff. Ja sam ovde kupio kod nas, tako da ne verujem da imam garanciju.. A jel ima ovde negde kod nas da se kupe delovi?
A ja u apple store mogu da zamenim i bez garancije tako? U velikom sam s**** :)

DeVLAX
16-03-2013, 21:13
I da imaš garanciju , ne bi mogao da zameniš za novi, odbili bi te jer je telefon fizički oštećen.

joker
16-03-2013, 21:22
A da znam, nego me interesuje ono apple+care? Da li to imaju mob koji su samo kupljeni u apple store?

zabrljanje
16-03-2013, 21:23
Osim ako imas Applecare+.

joker
16-03-2013, 21:25
A sta je to tacno? Mislim kako da znam da li imam ili ne?

hellfire85
16-03-2013, 21:48
applecare

http://www.apple.com/support/products/
applecare+

http://store.apple.com/us/product/S4575LL/A/applecare-for-iphone
(sumnjam da imas applecare+ opciju na raspolaganju, jer se to doplacuje prilikom kupovine, ili u roku od 30 dana od kupovine uredjaja u applestore


https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do
ovde unesi IMEI tvog telefona, i proveri status, garanciju, itd..

zabrljanje
16-03-2013, 22:16
Apple Care+ mora da se uzme pri kupovini ili do 30 dana od dana kupovine, koliko se secam, cisto da se ne bi desilo da nakon 11 meseci i 29 dana slupas iPhone i uzmes i zastitu od fizickog ostecenja i trazis onda novi telefon.

DeVLAX
16-03-2013, 22:19
Baš sam sada hteo da napišem isto, ova opcija se uzima najkasnije mesec dana od kupovine telefona!

uroskg
16-03-2013, 22:34
Ista prica kao i prosle godine sa 4s, sacekaj jos mesec dva i pojavice se na trzistu brdo kineskih ekrana koji se menjaju u servisima umesto orginalnih, cena ce biti oko 60e a sto se tice kvaliteta, ima raznih, manje su mehanicke cvrstoce, ali ekran skoro identican kao na 5, to jest jedina razlika je u digitizeru i vezi sa lcd-om. Ovi ekrani se stavljaju u servisima po BG-u gde se ne naglasava da nisu original, cak i neki dobavljaci tvrde da su original iako nisu obzirom na izradu, ja sam zamenio jedno 50-tak do sada na svim vrstama iphone-a i nije bilo nekih primedba osim toga sto se desavalo da neki slome ekran ponovo... E a ako hoces original onda to boli lepo...

nenad87
16-03-2013, 23:27
Za zamenu iphone ti netreba apple care. Znaci ako je samo malo pukao odneses kod njih oni vide da je ok i platis 249eur i dobijes novi. Treba samo da bude u jednogodisnjoj garanciji. Evo iskopiran tekst koji se tice popravki koje nepokriva garancija, ovo je za engleski apple store. Znaci netreba apple care.

"Out-of-Warranty Service

If you own an iPhone that is ineligible for warranty service but is eligible for Out-of-Warranty (OOW) Service, Apple will service your iPhone for the Out-of-Warranty Service Fee listed below.

Please note Out-of-Warranty Repair Service fees from your carrier may be different than those listed below.iPhone Model Out-of-Warranty Service
iPhone 5 £ 186.44
iPhone 4S £ 146.44
iPhone 4, iPhone 3GS,
iPhone 3G, Original iPhone £ 126.44


The Out-of-Warranty Service Fee includes a £ 7.44 shipping fee, which applies only if service is arranged through Apple and requires shipping. All fees are in British pound sterling and include VAT. iPhone Out-of-Warranty Service may also be available from your wireless carrier. Pricing may vary.

When setting up out-of-warranty service, Apple will request credit card pre-authorisation for the maximum service fee listed above. This amount will be deducted from your credit limit. The final service fee we charge will be determined during testing and may be less than the service fee listed above.

Certain damage is ineligible for out-of-warranty service, including catastrophic damage, such as the device separating into multiple pieces, and inoperability caused by unauthorized modifications. However, an iPhone that has failed due to contact with liquid may be eligible for out-of-warranty service.

Apple reserves the right to determine whether or not your iPhone is eligible for Out-of-Warranty service. iPhones that are repaired or replaced have a 90-day limited hardware warranty or assume the remainder of your standard warranty or AppleCare Protection Plan for iPhone coverage, whichever is longer. Please see Apple's Repair Terms And Conditions for further details.

If you have an iPhone that Apple determines is not repairable, you may wish to contact your carrier for other options. "