PDA

View Full Version : Cydia Crashes pri restartu



ivke81
14-03-2013, 11:44
Pozdrav prijatelji,koristim iPhone 4 16gb,base band 03.10.01 sw 5.1.1 jailbreak-ovan, otkljucan sa Gevay pro karticom
Desava se sledece:
Prilikom paljenja telefona cesto se desava da mi sve aplikacije koje su sa Cydie skinute kresuju (pokrenem ih i odmah se ugase),u sustini nemam puno istaliranih aplikacije(sbsetings,bitesms,activator,barrel,icle aner,ifile,rocky racoon 5.1.1),ali jedna mi je mnogo bitna (ultrasnowCN) ona treba automatski da aktivira gevey sa karticom,posle nekoliko paljenja i gasenja telefona proradi sve...
Zna li neko sta moze biti,i da li je neko imao slicna iskustva sa ovim?
Izvinjavam se ako se ponavljam sa temom!

zabrljanje
14-03-2013, 17:17
Ne znam da li ti se to desilo posle koriscenja icleaner-a ili je nastalo samo od sebe ali kako god okrenes neki od tih programa baguje (pogotovo ako su krekovani-povecava se ta mogucnost). Vidi da li si nesto instalirao pa je krenulo posle toga mada mislim da ti sleduje restore.
Mozda jedino da pokusas da skidas jedan po jedan pa da vidis ali cisto sumnjam.
Backup svega sto ti je bitno pa kreni sa cackanjem.

ivke81
14-03-2013, 18:01
Posumnjao sam i ja na iCleaner,ali sam u opcijama samog programa odstiklirao da ne ceslja nista vezano za cydiu,tako da ni sam ne znam sta moze biti,mada mozda i jeste problem sa cleanerom,e sada problem je taj sto nisam bas neki korisnik spretan sa apple proizvodima pa bi mi restore mozda napravio problem posto koristim gevey za otkljucavanje :-(

zabrljanje
14-03-2013, 18:16
Da li imas sacuvane shsh za 5.1.1 na Cydia-i? U toj varijanti mozes re-restore uz pomoc redsn0w-a vrlo elegantno (naravno uz cuvanje baseband-a). Ako nemas, onda bi morao da pravis custom sa sn0wbreez-e i onda shift plus restore preko najnovijeg iTunes.

ivke81
14-03-2013, 19:58
Imam sacuvane shsh od 5.1.1
ako imas neki link sa tutorijalom,zalepi da ispratim kako se radi pa se mozda latim posla ;-)

zabrljanje
14-03-2013, 21:07
http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=25156
...samo sto umseto b1 mozes b3 da koristis i najvaznije je da ti ponudi da sacuvas baseband (bez toga bi ga zakljucao; na 4s ti samo da upozorenje da ce ti podici baseband).

Ovo je sa sn0wbreeze

http://absinthejailbreak.com/update-to-ios-5-1-1-and-preserve-baseband-with-sn0wbreeze-2-9-5/