PDA

View Full Version : Zaglavljen deo slusalica



mila45blok
12-03-2013, 01:17
Zdravo svima :) Naime, imam "mali" problem sa iPhone-om 4s, odlomio mi se deo prikljucka za slusalice i ostao unutra u socketu, pokusavala sam svakako da ga izvucem bez uspeha. Pravi problem je u tome sto meni sada zvucnici ne rade jer taj zaglavljen deo telefon prepoznaje kao slusalice, i samim tim ne mogu nikoga zvati niti primiti poziv. Kapiram da ce morati da ga rasklapaju ukoliko ne nadjem drugo resenje da izvucem taj deo... Pomagajte, sta mi je ciniti? :'( Hvala unapred

hellfire85
12-03-2013, 01:32
iskreno, najbolje ti je da odneses u servis..nije vredno rizika da napravis gore s#anje..

a ovaj savet ti dajem da uradis na sopstvenu odgovornost:

spajalicu oblozenu gumom, malo smrt lepka i ubacis unutar polomljenog cinca od slusalica, ostavis par minuta da se stegne pazeci da se ne pomera i zatim polako izvuces...to sam radio na drugom starom telefonu, moram priznati da je pipav posao.. a inace sam ovaj savet nasao na nekom drugom forumu, odavno...
(generalno ne preporucujem ovo, ali eto ideje..)

EDIT: evo, objasnio covek..upravo pronadjoh..

http://www.youtube.com/watch?v=er_dTMlQ--E

Nosorog
12-03-2013, 01:36
Ili da probas da prsnes sa WD sprejom u mjesto za sluske, i probas da izvuces dok je klizavo..

Sve i da ne upali fora sa WD-om ne mozes da pokvaris nista.

hellfire85
12-03-2013, 01:43
taman posla WD, "bad idea.."
nije to automehanika...zna se za sta sluzi wd, cak ni ideju sa lepkom ne preporucujem...pravac servis!

@Nosorog
http://gizmodo.com/5932262/10-surprising-uses-for-wd+40-and-5-places-it-should-never-be-sprayed

Nosorog
12-03-2013, 01:48
Ja sam inace muzicki producent. Imam i mtv nagrade iza sebe, takodje sam vlasnik studija... Nego da ne ispane da se hvalim sad....

U svakom slucaju, ne mozes ni da zamislis u koliko sam takvih bananica, inputa/outputa/mixera u zivotu kanuo WD, i nikad nista nije pokvario..

Wd je sprej za odmascivanje, nema to veze iskljucivo sa auto industrijom :)

hellfire85
12-03-2013, 01:54
svaka cast za tebe, ne da mi se raspravljati i ici u offtopic a kamoli meriti ciji je veci...iskreno, ideja da prska wd u iphone mi je van pameti (bez uvrede, nista licno)

ako si koristio WD sprej napravljen na naftnoj bazi, koji služi za odmašćivanje i podmazivanje mehaničkih elemenata itd za elektronske kontakte i sve je to radilo kako kazes onda moram priznati da si fenomen..e sad, kontakt sprej je nesto sasvim drugo..
u elektronici i preciznoj mehanici je suludo koristiti WD, jer on nagriza metale i druge materijale, to zadovoljstvo sto trenutno radi dobro, nece dugo trajati, a poslije ce biti gore nego sto je bilo, a tek ne daj boze da se WD razlije po ploci...


moj savet je da se ode u servis i da sredi problem ne razmisljajuci sta moze da krene po zlu.. toliko od mene.

Nosorog
12-03-2013, 02:02
Stvarno, iskreno nisam imao namjeru da dokazem na iphone forumu da mi je veliki, vec pricam iz iskustva sa 5.000.000 slicnih stvari :)

Samo sam rekao da wd NE MOZE da pokvari ulaz za sluske (kontakt sprej nije dovoljno 'klizav' za tu akciju). Cak sam se ogradio da mozda i nece da upali fora da se izvadi parce 'banane' koje je ostalo unutra, al da moze teoretski da upali, moze..

Servis je naravno safe opcija, ali cura ocigledno hoce da proba to DIY(ili da ustedi na popravci), ne bi nas pitala u suprotnom.


Edit :

A i dzek za susalice nije nista drugo nego mehanika. Ni jednog tranzistora ili chipa na njemu nema :) Svakako ne bi bilo preporucljivo da to cura natopi sa istim!

igor11
12-03-2013, 02:53
da li bi stetilo ako bi probala da ga magnetom izvuce? ipak je on od metala..

ervin.p
12-03-2013, 03:06
Magnet moze lose na display da utice, ako imas one pincete uske sa njima mozes, ja sam tako izvukao, e sad ako nemas:'(

mila45blok
13-03-2013, 00:05
Momci, hvala puno na savetima, sve sam to sinoc vec pokusavala nakon detaljnog "guglanja"... (ne biste verovali sta sve ludi Ameri rade u ovom slucaju :D)
Patrona hemijske, super lepak, uzarena spajalica, pinceta, magnet, sve sve, i naravno nista nisam uradila, osim potrosila vreme i zivce. Oduvek sam bila vesta u "uradi sam" manevrima, ali sad eto...
Jutros sam ga odnela u servis i covek mi je pola sata vadio to, zamalo da odustane i kaze mi da moram da menjam ceo audio jack, ispalo je da sam napravila vece s*anje pokusavajuci sama da izvadim taj deo. Ovo pricam ljudima koji nalete na ovaj post pri slicnom problemu, verujte mi, ne petljajte sami! :)

Nosorog
13-03-2013, 00:25
Vazno je da radi sad :)

Babakaj
13-03-2013, 00:26
Ako se nekom zaglavi deo slusalica moze da se javi Mili na PM. :D
Problem resen. lock :wave: