PDA

View Full Version : iPhone 4s ne mogu ugasiti!



Ady88
11-03-2013, 23:23
Zanima me da li se nekom desavalo da ne moze ugasiti iphone, imam 4s i ne mogu ga ugasiti. Ugasim ga ALI se odmah pojavi logo jabuke i upali se sam. Primijetio sam to i primijetio sam da nekad imam zvuka na telefonu nekad ne, dakle trenutno kad pustim muziku, youtube, itd. nemam zvuka i nemam uopste one "tacke" da vucem za pojacavanje i smanjivanje tona. Kad kliknem 2x na home dugme da pojacam ton stoji samo prazna linija za volume. Cim ubacim slusalice pojavi se zvuk a i na telefonu nekad sam od sebe dode.

Uradio restore sa 5.1.1 na 6.1.2 i opet isto. Cak ne mogu ni jailbreak uraditi, odmah na samom pocetku mi neku gresku izbacuje ali to je nebitno, bitno mi je ovo gore rijesiti.

I mozda najbitnija stvar sto sam izostavio, :) neku noc mi prijateljica prospe pice po telefonu, nije puno ali predpostavljam da je sve ovo zbog toga jer prije nisam primijetio da zvuk nestaje i da ne mogu ugasiti telefon.
Hvala unaprijed na odgovorima!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Silence
11-03-2013, 23:27
To ti je jedan mali gornji flet verovatno, cija zamena kosta oko 1000din.. Probaj malo da izduvas kompresorom ako se ne sredi, odnesi u servis...


Tapatalk.

buxna
12-03-2013, 06:16
Imao licno takav problem. Nema sta nisam probao. Bez zavaravanja otidji na servis jer ti je negdje spoj u telefonu. Kod mene je vlaga dosla do dock connectora i nikako nije mogao da se ugasi. Navecer bi po 15% bat iscurilo samo na stand by. Tona za notifikacije nije bilo. Znaci prodrla je vlaga unutra sto ces vidjeti po rozim tackicama ( senzori vlage) kad ga otvoris u servisu. A ako si malo bolje srece onda ce ti se povratiti stanje samo od sebe jer imam i to iskustvo. Kad sam lijepio foliju na displey (vlazni metod) isto mi se desilo ali nakon 10 min ponovo je dosao sebi. Ali opet kazem ako problem traje vise od 24 sata pravac servis jer ima spoj.
Ovo je moje licno iskustvo sa ip4s znaci nije rekla-kazala