PDA

View Full Version : IPHONE 5 ( USA version ) potencijalni problemi



markos1985
07-03-2013, 19:22
Pozdrav svima,

Narucio sam iPhone 5 iz USA, on je kupljen, ali sam danas saznao da iPHONE 5 kupljen u USA ima problema sa 3G-om (signal los )kada se koristi u Srbiji,

pa me interesuje da li je ovo tacno ? ako jeste, onda imam opciju da ga vratim ...

Da li generalno ima jos nekih problema sa iPhone 5 koji se kupi u USA kada se koristi u Srbiji ?

Unapred hvala,

M.S.

swimmer
07-03-2013, 19:26
Ja sam imao ip5 iz usa i mogu ti reci da nisam imao nikakvih problema sa 3g-om. Cak mislim da je kvalitetnije izradjen nego eu model.

skiper
07-03-2013, 19:57
Nema nikakvih problema, osim garancije koju ne mozes da ostvaris u Evropi, imao sam nekoliko iz USA i sve je radilo besprekorno.

komsa
07-03-2013, 19:59
ako rikne,moraces ga slati u maticnu zemlju.....

mekjuser
07-03-2013, 23:12
Vi sto tvrdite da garancija ne vazi u Evropi, da li ste imali pokvaren telefon kupljen u US koji nisu hteli da vam zamene u Evropi ili lupate bez veze?

skiper
07-03-2013, 23:17
Mom drugu nisu hteli da zamene u iStyle-u u Budimpesti, rekli su da mora da zameni u Americi.

mmilos82
07-03-2013, 23:42
u jednoj temi ovde na forumu je pre nekoliko dana covek koji radi u Apple-u (clan je naseg foruma) je objasnio situaciju oko garancije.

http://www.isrbija.net/showthread.php/36302-Iphone-4s-quot-No-Wifi-problem-quot?p=394815#post394815

zakljucak cele price je da simfree telefon kupljen bilo gde na svetu, moze da ostvari garanciju u svakom apple store i reseller prodavnici na svetu, osim sto kod nekih reseller-a mora da se plati neki fee od 150EUR...

skiper
07-03-2013, 23:46
Ovo sto ja pricam je sigurno 100%, to je bilo tacno pre dve godine kada je dobio odgovor da ne mogu da mu zamene telefon vec mogu samo da ga daju na servis i ukoliko moze da se popravi da ce morati da plati jer mu garancija ne vazi u Evropi, ili da ga nekako posalje u Ameriku.


Sent from my iPhone_5 using Tapatalk

mekjuser
08-03-2013, 02:02
Od 2010 je promenjena politika i telefoni koji nisu pod ugovorom imaju world wide garanciju. Takodje, iStyle nije Apple store i posto su skloni mahinacijama, verovatno na svoju tuku nisu hteli da mu zamene. Ili mozda tada nisu bili ovlasceni. Trebalo je da ode do Apple store-a u Minhenu.

mmilos82
08-03-2013, 02:22
@skiper ne kazem da lazes, vec da je covek koji radi u Apple-u "objasnio" da za sim free telefone gde god da su kupljeni vazi world wide garancija...nema razloga da mu ne verujemo, sve sto je do sad reko na forumu je 100% proverena informacija!

drumsonly
26-06-2013, 20:11
Da li neko zna da li je završna obrada i dalje problem na crnim iPhone5?

Licno sam se uverio na licu mesta (Apple Store, 5th Ave., NYC) da su bili spakovani izgrebani. Odmah su mi zamenili za beli...
No, ja bih crni ponovo...

dumil
16-07-2013, 23:36
Ja sam svoj telefon kupio u Frankfurtu prosle godine. U medjuvremenu se pokvario power taster i krajem maja 2013 sam pokusao da ga sredim u USA.
Pokusao sam i u New York i u Chicago to da uradim i u oba slucaja su mi rekli da moram u evropi da ga reklamiram.

Naime u slucaju power tastera na ip5, uredjaj se ne popravlja vec kompletno menja za novi. U USA su mi rekli da zbog nekih razlika na usa i eu modelima ne mogu da zamene telefon.

Sto se tice bilo kakvih popravka, mozete i u USA da reklamirate ali ne mozete da dobijete novi uredjaj.

Poslao sam telefon u Frankfurt i posle 3 nedelje dobio kompletno nov uredjaj.