PDA

View Full Version : Asus P5KPL, Intel dual core e5300, Nvidia GT218 GeForce 210



JadeJade
06-03-2013, 21:51
Pozdrav svima,

Već sam imala instaliran Snow Leopard (pre određenog vremena) i sve je radilo koliko-toliko solidno, osim interneta, zvuka i grafička je malo zezala. Sve osim toga. :D

Nisam imala baš vremena tada da eksperimentišem sa kext-ovima, itd. pa bih sada probala ponovo za koji dan. Da li bi na ovoj konfiguraciji mogao da se instalira Lion? Retail ili možda iAtkos L2? Ili je ipak bolje rešenje SL?

Najviše mi je potreban internet, u pitanju je Realtek RTL8101e/8102. Da li postoji kext koji provereno radi?
Pronašla sam nešto po raznim forumima, da probam R100, zatim RTGMac_v2.0.0 i v.2.4.0. ali mi to ništa nije sigurno, znam naravno da moram probati ali da vas pitam za mišljenje.

Šta mislite o grafičkoj?

Zahvaljujem.

Sava
07-03-2013, 02:49
E ovako GeForce 210 radi na lionu provereno, A ovo bi trebalo da je za tvoju mreznu katicu

http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=1439
A da bi graficka radila treba u apple.boot.plist da uneses sledece:


<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>PCIRootUID</key>
<string>1</string>
I to je to. Treba i grafika i mreza da ti radi bez problema :)

JadeJade
07-03-2013, 13:20
Ovo me je veoma obradovalo. :D

Puno, puno hvala.

Probam za koji dan pa javim ishod. :)

JadeJade
08-03-2013, 16:31
Instalacija je uspela. :)

http://i.imgur.com/O5sqobx.jpg


Internet takodje radi, kext je RTL8169 Ethernet.

Jedini problem je sto nema zvuka. U pitanju je (valjda) nvidia high definition audio controller. U podesavanjima se ne moze nista jer pokazuje da nema uredjaja.

EDIT: Problem resen pomocu VoodooHDA.kext.

Ako neko ima slicnu/istu konfiguraciju, kod mene je instaliran iAtkos L2, prilikom instalacije u 'customize' nisam nista cekirala, tj.sve je po defaultu i sve radi.

Pozdrav.

Babakaj
08-03-2013, 17:28
/off Ako ne gledas seriju Mad Men pocni sto pre :)

Sava
08-03-2013, 18:54
@JadeJade ako radi extra :) Dugo da te sluzi :)

JadeJade
08-03-2013, 20:41
Da li je ovo za Mad men upućeno meni? :D


@Sava Radi odlično! Hvala, nadam se da neće biti problema. Bar ne uskoro :)