PDA

View Full Version : Cudno sa baterijom!



technobuba
02-03-2013, 13:19
Znaci bio 100% pun... Malo ga koristio i baterija bila na 95%. Uradio respring kad baterija 98%. U cemu je fazon ovdje? Ne kontam!? Prvi put ovo u zivotu vidim! Jel se nekome dogodio isti slucaj?

maaxiimus06
02-03-2013, 13:24
da, meni neki dan posle update i5 na 6.1.2
bilo je tako 2-3 punjenja.
onda, punio se skoro pa 4 sata i sada je sve ok za 24 sata s.by imao sam 3 sata upotrebe i bat je na 70%
znaci,nikad bolja bat do sada.

technobuba
02-03-2013, 13:28
Meni ja na 6.1 i usage nije neki! Bio mi je veci na 5.0.1 za 3h skoro :( hhhee i meni se juce punio dugo nego inace... A i praznio sam ga do kraja... Vidjecemo ;) nije da mi smeta nego bas mi cudno :) mada godinama radi, jbga... Dao je sve od seve pa cak i vise :) hvala mu...

maaxiimus06
02-03-2013, 13:30
bice bolje,videces...
isti slucaj sam imao, samo ja tome ne posvecujem paznju, posle 4 godine sam siguran da iphone ne izdaje tako lako i svaki posle 4 godine radi kao prvog dana.
bar moji.
sve sam ih poslao familiji i svi prezadovoljni.

technobuba
02-03-2013, 13:57
Pa to :) i meni godinama radi :) cak i 2g me sluzio samo tako... Vidjecemo hoce li biti ok :) nadam se... Ima li jos ljudi da im se ovo desava? :)

stefan_mikic
02-03-2013, 14:30
Meni se ovo deshavalo,nekoliko puta, ali nikakvih drugih problema nema sa trajanjem baterije - tipa samo je neki vizuelni bag :)
iPhone 4 5.1.1 JB

zabrljanje
02-03-2013, 14:34
Pre nekoliko dana na 4S, 5.1.1, jb i taman sam odradio update na 6.1.2 i sve radi ok ali, inace, nemam usage ni blizu bilo kakvih egzibicionistickih koje vidjam po forumu.

technobuba
02-03-2013, 14:41
Meni oko 4,5 do 5h na 6.1 3gs. Na 5.0.1 i do 7,5h bio usage... Cudno ovo sa prikazivanjem baterije! Nije da smeta ali ono logicki kontas onda laze! Tj. ne pokazuje pravu vrijednost... Al' hajd ;) proci ce valjda.. :)

goranagf
02-03-2013, 16:31
Meni se isto desavalo, prije pola godine na i4, neki dan primjetih i na 4s. Pustio sam da se telefon ugasi, znaci baterija iscuri do kraja, napunio bateriju preko noci sa ukljucenim Battery Doctor-om i sad se vise ne desava, preporuka za Battery Doctor - sumnjam da moze nesto produziti trajanje baterije, ali je bar dobar za pracenje i preventivno odrzavanje, iznenadio sam se kad sam neki dan vidio da moze mjeriti koliko koja aplikacija vuce bateriju.
To sto se inace desava sa baterijom, pretpostavljam da je neki softverski glich ili greska u kalibraciji baterije, nista zabrinjavajuce.

somazvanica
06-03-2013, 08:17
jednostavno nije svima ista baterija jer je svi ne punimo isto nepraznimo isto ... vremenom u zavisnosti od brojs punjenja ona slabi, pa je glupo meriti koliko kome izdrzi .. sve zavis od toga pre nego od samog ios koje korisits, normalno baterija se brze trosi uz 3g,wifi .. notifikacijec.. i ostalo.
a sto se tice ovog sa povecanjem procenta baterije ukazuje po meni na problem sa baterijom.. i nije nenormalno to sto se " dopuni " ugasis telefon zagrejs ga malo na radijatoru ili negde ukljucis i eto imaces koji procenat vise baterije :P