PDA

View Full Version : Kako da nahvatam internet sa iphona na ipad?



djordje 26
02-03-2013, 11:52
Pozdrav svima naime kupio sam novi ipad 4 u koji ide ikartica , unutra sam ubacio pripaid karticu i dok ima kredita internet sljaka kada nema ne radi :) logicno , a u iphonu imam postpaid karticu na kojoj imam puno besplatnog neta pa me zanima da li mogu nekako da sharujem taj net 3g sa iphona na ipad da ne bi non stop menjao karticu ? Ipad nije jilbrakovan .. i josjedno pitanje da li ima neka aplikacija da mogu da zovem i saljem poruke sa ipada kada je kartica unutra? Hvala unapred na pomoci

didlika
02-03-2013, 12:00
Imaš internet thetering na iPhone-u preko njega možeš da šeruješ net. Uključiš tethering i wifi na telefonu i na njegov wifi se nakačiš preko ipada.

Edit: Evo ti link na kome je sve lepo i slikovito objašnjeno:

http://www.gottabemobile.com/2012/09/19/how-to-use-personal-hotspot-on-ios-6-and-the-iphone-5/

djordje 26
02-03-2013, 14:16
To verujem da moze kada je wi fi u pitanju ali ne treba mi to jer ja i sa ipadom hvatam normalno wi fi nego da li mogu na iphonu da uhvatim mrezu preko kartice 3g mrezu pa taj net da serujem na ipad ? Hvala

technobuba
02-03-2013, 14:21
Naravno da mozes!

gasmias
02-03-2013, 14:24
To ti je i rekao @didlika

Imas opciju na iphone-u koja se zove personal hotspot (settings), ta opcija se nece pojaviti dok ne podesis apn za internet tethering u podesavanjima za net (za tethering treba da bude isti kao za net, prepises). I to je ono sto ti trazis, ako ti je na iphone-u 3g i upalis personal hotspot tvoj ipad ce naci wifi po imenu koje ti stavis u personal hotspot na telefonu i koristices vezu koju dobijas sa telefona a koja se pak koristi iz paketa koji je dodeljen tvom broju.

djordje 26
02-03-2013, 14:31
Uspeo sam :) hvala vam puno , extra jer ne moram kartice da prebacujem konektujem se na 3g preko telefona i onda uhvatim na ipad i uzivancija :) , kakv sam debil a ja kupovao ipad 4 koji ma celular da bi imao net kada nemam wi fi a i da nemam za karticu vovatno bi mogao tu meezu da hvatam .. Hvala jos jednom

Silence
02-03-2013, 14:48
Javi koliko ti traje baterija na uredjaju sa koga saljes hotspot..


Tapatalk.

zabrljanje
02-03-2013, 14:50
Prilicno brzo ga sprzi, probao davnih dana i, ocekivano, bio odusevljen brzinom praznjena baterije :).

djordje 26
02-03-2013, 16:07
Hocu cim napunim pa probam ..pozz