PDA

View Full Version : Apple tv and Music Out



matrix
02-03-2013, 00:31
Da li je neko probao da pusta muziku preko digitalnog izlaza a da je koristio neku vrstu transformatora iz digitalnog u analogni signal?
Dakle,kao i vecina nas,uredjaji koji nam sluze za pustanje muzike u kucnoj varijanti su uglavnom bez digitalnog inputa,sto nam govorim da ne mozemo direktno sa Apple tv da pustamo muziku na pojacalo ili slicno.ja konkretno idem preko hdmi kabla na tv pa moram da upalim tv da bi dalje sproveo zvuk preko chincha do muzickog stuba.hocu da ne palim tv da bih slusao muziku!ima na ebay gomila tih stvari koje pretvaraju digitalni u analogni signal.znam da se gubi na kvalitetu ali nije da zameram i ovakom tipu zvuka dokle god je komoditet u pitanju.imao sam jedno resenje A to je Belkinov Bluetooth reciever za zvuk ali sam poklonio jer sam izmedju ostalog uzeo apple tv da bih zaobisao jos jedan uredjaj i jos jedan steker u strujno kolo.
Ima li neko neka iskustva sa ovime

Sent from my iPad using Tapatalk HD

maaxiimus06
02-03-2013, 00:44
ja koristim ovaj


http://www.kjell.com/sortiment/ljud-bild/kablar-adaptrar/rca-audio/signalomvandlare/dac-ljudomvandlare-p68907

i prezadovoljan sam...

matrix
02-03-2013, 00:51
Da znam to sam i hteo da kupim na ebay.ima za nekih 15€...ok ako kazes da balja onda idem na ovo pa ti javljam svoje iskustvo(naravno kad stigne).

Sent from my iPad using Tapatalk HD

maaxiimus06
02-03-2013, 01:06
ja sam svoj platio cca. 50€ jer nisam hteo da cekam par dana dok mi ne stigne sa ebaya i sl.
vidis cenu koliko kosta kod nas u swe.
ne znam koji su ti na ebay, i da li ces biti zadovoljan.
ja sam svoj proba i mogao sam da vratim da nisam bio zadovoljan.
ali prezadovoljan sam sa njim, na sony iPod dock koji koristim(50W)

miskot
02-03-2013, 01:13
kako mislis da ne moze direktno sa atv na pojacalo. moj atv2 je optickim kablom direktno povezan sa pojacalom a pre toga je bio sa 3.5 na cinch kablom

matrix
02-03-2013, 01:18
Pa ti imas onda imas extra pojacalo,novije generacije.ja nemam,jer u suprotnom ne bih otvarao ovu temu,ne ;-)
A kad kupujes bilo sta i kad placas putem PayPal-a imas garanciju(od paypal) do 200€ ma sta god da se desi sa uredjajem ili ako ne radi onako kako je prodavac opisao u description,tako da sam miran.a i vise prodavca boli ako mu stavis negativnu ocenu nego bilo sta,jer masa njih zivi od prodaje na ebay.stize iz eu tako da ce brzo.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

miskot
02-03-2013, 02:18
Zeznuo sam se pre atv2 na staro pojačalo sam kaciio airport express
Novo ima optiku

Rakic90
10-06-2013, 13:10
Kupis pojacalo ili risiver koji ima Optical In i picis. :)

amsterdamxxx
10-06-2013, 18:31
tako je....i onda mozes da slusas mjuzu preko airplaya,bez paljenja Tv-a:thumbup:

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

matrix
10-06-2013, 22:12
Jeftinija varijanta od pojacala je adapter,konverter iz digitalnog u analogni signal koji sam kupio prosle godine i radi izvrsno.zvuk je super.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

markogts
12-06-2013, 16:45
Ja sam skoro uzeo Apple TV i sada cekam da mi stigne konvertor. Posto moje pojacalo nema opticki ulaz. Ali Apple tv je super uredjaj, preko njega slusam internet radio i najzad sam se resio nasih dosadnih stanica sa brdo reklama.

m1l0s
22-12-2013, 20:23
Ima li neko od vas iskustvo sa nekim splitter-om za optical kablove? Na receiver-u imam samo jedan optical in, a dva uredjaja koja bih povezao.
Trenutno ja glumim splitter, menjam jedan kabl na dva uredjaja. :)

Ninoslav
22-12-2013, 20:37
http://www.ebay.com/itm/Toslink-Optical-Audio-Splitter-2-To-1-Adapter-Fiber-Optic-TOS-Link-Converter-/301038499929?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item46174af859

m1l0s
22-12-2013, 20:44
Vidim da je dvosmeran, slicne sam i ja nalazio po net-u, ne znam samo kako se ponasa u situacijama kada oba uredjaja rade, da tu ne dodje do nekog kursluma.
Ranije su mi preporucivali splitter koji ima kao neki preklopnik, medjutim njega nisam uspeo da nadjem ovde u Srbiji.

iLaki
22-12-2013, 20:56
Ako povezem pojacalo preko Optical In kabla sa Apple Tv-om oce li se zvuk pustat i na TV kad TV bude upaljen jer mi cesce treba zvucnik na tv..

m1l0s
22-12-2013, 21:15
Zvuk ces imati i na TV-u (preko HDMI) i na receiver-u (preko optical).

iLaki
22-12-2013, 21:23
Ja sad htjedoh da povezem apple tv sa pojacalom ali vidim pojacalo ne podrzava taj kabal, tv podrzava ali od toga nema nista?:)

m1l0s
22-12-2013, 21:31
Onda jednog dana update receiver-a. Ja sam vec isplanirao update na neki sa AirPlay podrskom. :)

amsterdamxxx
23-12-2013, 10:46
Ja sam povezao Appletv2 optickim kablom sa av risiverom....i hdmi kablom sa tv...ako zelim samo da saljem muziku na appletv...zvuk ide preko risivera,i ne moram da palim tv...a imam link gde sam ja uzeo spidf sklopku..al kad dodjem kuci....

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

sredojesubotic
28-07-2017, 00:01
Da li je neko probao da strimuje muziku sa iphone preko apple tv na kvalitetno pojačalo i zvučnike ranga nekoliko K evra i više. Pitam iz razloga sto sam zvučničke kablove i kablove CD "pozlacene" plaćao po nekoliko stotina evra a ovaj optički kabl, koji imam uz neki 5.1 sistem koji koristim sa TV-om, deluje prilično jadno. Naravno na sve to dođje i nemogućnost direktnog prikljucenja opt. kabla na predpojacavac jer nema digitalni ulaz (inače uredjaj je jako je dobar i ne bih ga menjao) pa bih morao da koristim neki DAC dig./analog. konverter, sa kojim ko zna kako bi to sve radilo.
Ima li neko uopšte iskustva kako to zvuci stvarno u poredjenja sa pravim stvarima?


Srećko

Ninoslav
28-07-2017, 03:44
Nemoj da se uvredis, ali ako imas takvu opremu zasto razmisljas o streamu uopste? Ja imam solidan sitem/sisteme i nikad mi nije palo na pamet da streamujem išta sem kad imam društvo pa ako hoće neku pesmu da čuju... za svoju dušu samo CD/Flac i to direktno, bez streama.

sredojesubotic
28-07-2017, 06:23
Naravno ne ljutim se. Desetak godina malte ne nisam uključio HiFi. Omatorio sam. Ustvari nekada je to bio dobar sistem mada koliko čitam ništa bitno se ne menja u tome.
Zašto pitam? Promenile su mi se, opale zbog godina slušne sposobnosti, a neke stvari su vema napredovale i udobne su poput bežičnog strima (sa telefonom kao i mnogi samo sto ne spavam). Siguran sam da bih teško uočio sam razliku i kod mene, da se ogradim, je sve u psihičkom domenu tipa da ne degradiram performanse previše; iako objektivno verovatno ne bi trebalo da o tome uopšte razmišljam. Znaci stvar je principijelne prirode-zanima me, a ne stvarna potrebe.


Srećko

matrix
29-07-2017, 12:52
Mislim d sam pisao o tome...ja sam imao taj digitalni/analogni konverter na Apple TV 3. Sta reci...ja nisam neka picajzla za zvuk ali ces sigurno primetiti blagu degradaciju zvuka jer:1. muzika ti je smestena na iPhone/iPad u m4a formatu (256kbit) a to je zamena za MP3 koji se u medjuvremenu ugasio (ostaje da zivi na netu),
2. preko stream-a gubi blago na kvalitetu jer se talasi mesaju (pogotovu ako zivis u zgradi!), mozda bi te 5GHz mreza malo spasila...
3. Apple TV prima zvuk i salje ga:
a) TV putem HDMI kable,a iz TV-a optickim ide u muzicki stub/Reciever (pass through tzv.) = gubis na kvalitetu!
b) iz Apple TV direkt preko HDMI u muzicku liniju/reciever (bolja opcija ali ne verujem jer si rekao da 10 godina nisi palio stub, a iz tog vremena se nije pravio Reciever sa HDMI Input-om), onda je to malo bolja varijanta, jos ako koristis HDMI 2.0 4K na 60Hz...onda je to ok varijanta.


Sve u svemu ako nisi zahtevan moze i to da prodje...ugodno jeste na ustrb kvaliteta.

sredojesubotic
04-08-2017, 11:09
Iskoristio sam za probu DAC Airport Expresa, i sasvim je ok-veoma udobno (Apple Time capsule Home Router i pridodat mreži Airport Expres).
@Ninoslav i @matrix bili ste u pravu. Naravno da materijal sa iPhona nije vrhunski ali nije ni toliko loš. Airport Expres na svojih 2.7 GHz ponekad stucne ali kao sto rekoh prihvatljivo. Sve u svemu DAC zaslužuje drugu rundu razmišljanja u smislu kvalitenijih rešenja.
Procitah da vrhunski DACs 2-2.5 k rade apsolutno savršeno. Jedan moj poznanik iz USA mi reče da je izbacio preamp i da mu je sistem prodisao (B&W DM 801, Marc Levinson snagas i Cambridge Audio DAC, doduše 2k).
Bilo bi lepo kada bi neko otvorio topic u vezi sa Hi-Fi. Znam da ima specijalizovanih sajtova, posecujem ih, ali mišljenja nisu ni na pribliznom nivou kao na ovom forumu. Takodje tamo ima mnogo ljudi kojima je to na neki način biznis pa automatski devalvira i iznete stavove.

babaroga73
24-08-2017, 12:14
Jedan mozda malo glup komentar , ali i jednostavno resenje. Kakav tv imas ? Ja imam LG koji ima ovakav daljinski

https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1rnkTFFXXXXboXFXXq6xXFXXX5/200656242/HTB1rnkTFFXXXXboXFXXq6xXFXXX5.jpg

i onda kad samo slusam muziku pritisnem gore levo zeleno dugme "energy saving" koje zatamljuje sliku , i ima 4 moda high-mid-low-off , i njime samo ugasim sliku a imam zvuk ( i passthrough).

U principu ATV4 se sam ugasi ako je TV ugasen neko vreme.

sredojesubotic
25-08-2017, 17:01
Naravno svako rešenje je dobro. Meni je ovo moje veoma funkcionalno jer tel. upravljam i 5.1 sistemom vezanim za TV i Apple TV i potpuno nezavisnim sistemom Hi-Fi sa Apple Airport Express-om.


Srećko

bbrks
25-08-2017, 17:09
Iskoristio sam za probu DAC Airport Expresa, i sasvim je ok-veoma udobno (Apple Time capsule Home Router i pridodat mreži Airport Expres).
@Ninoslav i @matrix bili ste u pravu. Naravno da materijal sa iPhona nije vrhunski ali nije ni toliko loš. Airport Expres na svojih 2.7 GHz ponekad stucne ali kao sto rekoh prihvatljivo. Sve u svemu DAC zaslužuje drugu rundu razmišljanja u smislu kvalitenijih rešenja.
Procitah da vrhunski DACs 2-2.5 k rade apsolutno savršeno. Jedan moj poznanik iz USA mi reče da je izbacio preamp i da mu je sistem prodisao (B&W DM 801, Marc Levinson snagas i Cambridge Audio DAC, doduše 2k).
Bilo bi lepo kada bi neko otvorio topic u vezi sa Hi-Fi. Znam da ima specijalizovanih sajtova, posecujem ih, ali mišljenja nisu ni na pribliznom nivou kao na ovom forumu. Takodje tamo ima mnogo ljudi kojima je to na neki način biznis pa automatski devalvira i iznete stavove.

Na sve ovo receno imam samo jedno da kazem i pokazem :)

http://i.imgur.com/JuuqTtl.jpg

http://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/1070-devialet-expert-130-pro-dac-integrated-amplifier

sredojesubotic
25-08-2017, 17:53
Pored THANKS @bbrks moram da Vam i ovako zahvalim na materijalu koji ste prosledili. Iako relativno dugo pratim ova dešavanja nisam imao prilike ovo da vidim. Hvala jos jednom.

Srećko

bbrks
25-08-2017, 18:21
Sredoje, bilo mi je zadovoljstvo [emoji16]