PDA

View Full Version : no service problem...iPhone 3GS



iMad
01-03-2013, 20:15
Imam iPhone 3Gs 16GB,stari bootrom,iOS 6.0.1 ,otključan i odrađen jailbrake sa Sn0wbreeze ....tel. radi odnično,ali ima jedan problem,problem je što tel. nekada kao da izgubi mrežu...naime nekada cjeli dan imam mrežu,a nekada jednostavno nestane i pojavi se "no service"...ja ukljucim i iskljucim "Airplane mode" i opet "No service" i mreža se ponovo pojavi kad restartijem iPhone...znači meni nije "No service" uvijek,već ponekad i to me nervira jer ako me neko zove na tel. ne može me dobiti,naravno....

pomislio sam da je jailbrake mozda loš,možda je nešto loše prebačeno na tel tokom jailbrake-a?? danas sam pokusao da ponovo odradim jailbrake,skinuo sam isti firmware 6.0.1,pritisnuo shift+restore u iTunes-u i gore se sve fino odrađiva,tel se gasi,pojavi se znak usb kabla na tel.....alliii izađe greška "Error 3194" i tel se sam ponovo uključi ...probao sam sa programom "Tinyumbrella" da se smakne ta greška.. ,radi ok ali ponovo se pojavi greška u iTunes-u ali ovaj put "Error 11" ....e sad molim vas možete li mi objasniti šta treba raditi,kako se riješiti te greške "Error 11" i dali postoji bilo koji drugi način da odradim novi jailbrake bez ovih grešaka i ako je moguće bez iTunes-a..

Ili možda jailbrake neće riješiti problem?? Sad mi je tel. u safe mode,namjerno sam ga stavio da vidim hoće li tada ići u "No service"...cini mi se da neće,ali možda hoće do sledeće sedmice.. molim sve da svoja mišljenja postave ovdje

igor11
01-03-2013, 20:35
sto se tice "no service" normlano je da povremeno ispadne iz mreze jos ako se nalazis u nekoj zatvorenoj prostoriji, onda je taj problem nesto cesci..

e, sad.. sto se tice error-a 3194 moras da edutiujes host fajl.. to ces ovako uraditi
http://www.fixerrorcodesnow.com/error-3194

zabrljanje
01-03-2013, 20:51
Ne znam da li ti ovo nesto znaci


http://jaxov.com/2012/05/fix-itunes-error-11-while-restoring-ios-5-1-1-ipsw-manually/

http://www.jailbreaktrend.com/fix-itunes-error-11/

shiza
06-03-2013, 01:05
I meni sada prvi put u zivotu otisao van dometa telefon,a uvek ovde imam signal.Danas sam presao na 6.1.2 i ne znam sta mu je.Ima li nekakvo resenje?

somazvanica
06-03-2013, 08:08
sto se tice error 39... sve sto treba da uradis jeste da skines ios 6.1.2 da napravis custom sa sn0w.... i ubacis telefon DFU mod , pokrenes itunes Shift + restore selektujes fw koji je napravio snOwbr.. i restore i nece biti te greske i telefon ce ti radi lepo

sto se tice gubljenja signala samo iskljuci 3g i ako koristis internet obicna gprs konekcija bice sasvim dovoljna za sve ako ti bas zatreba 3g uvek mozes ga ukljucis, ali com ga izgasis neces gubiti signal vise.

iMad
06-03-2013, 18:41
sto se tice gubljenja signala samo iskljuci 3g i ako koristis internet obicna gprs konekcija bice sasvim dovoljna za sve ako ti bas zatreba 3g uvek mozes ga ukljucis, ali com ga izgasis neces gubiti signal vise.

problem je sto meni tel. gubi signal i kad je iskljucen EDGE/3G ...al evo sad se malo primirio,vec 3 dana se ne gubi mreza,a nisam nista dirao...

Paranormal
06-03-2013, 18:48
Mozda je do kartice...

iMad
06-03-2013, 19:16
Mozda je do kartice...

maska mi je pukla uz duzinu telefona,tacnije od ulaza za slusalice pa sve do sredine...da mozda to nije problem sto se gubi signal/mreza?? mada opet mislim da nije jer se problem rjesava rebootom..???

somazvanica
10-03-2013, 01:18
problem resava super lepak od 40 din :p haha samo lepo to spoji ako se odvojio i kontakti ce se vratiti na mesto imao sam slican problem sa dugmetom za paljenje

kata
16-03-2013, 20:51
Momci da ne bi otvarala novu temu evo pitam ovde.... Posle duzeg vremena prevarim se i dignem 3GS sa 5.1.1 na 6.1.2. Sa sn0wbreeze sam napravila IPSW kako bi se telefon aktivirao nakon dizanja sistema ali ne mogu nikako da dobijem mrezu na telefonu. Uvek posle Searching dobijem no signal i nema sanse da nadje signal :( pokusala sam sam sve sto sam pronasla na netu sto bi moglo da resi problem ali nisam uspela. Da li neko zna resenje? Hvala

iMad
18-03-2013, 20:26
Momci da ne bi otvarala novu temu evo pitam ovde.... Posle duzeg vremena prevarim se i dignem 3GS sa 5.1.1 na 6.1.2. Sa sn0wbreeze sam napravila IPSW kako bi se telefon aktivirao nakon dizanja sistema ali ne mogu nikako da dobijem mrezu na telefonu. Uvek posle Searching dobijem no signal i nema sanse da nadje signal :( pokusala sam sam sve sto sam pronasla na netu sto bi moglo da resi problem ali nisam uspela. Da li neko zna resenje? Hvala

jesi li probala staviti iPad baseband? to nekad moze rijesiti problem...ustvari koji baseband imas? mozda 6.15.00 ??

kata
18-03-2013, 21:28
jeste 6.15.00 a nisam probala sa iPad baseband.... Cak sam i odustala od ideje od update-ovanja iPada sa iOs5

wrongtrn
08-04-2013, 13:47
pozz imam problem sa ovim mojim 3gs-om naime vec 3 dana mu dusu vadim sto preko redsn0w pa i preko sn0wbreeze i prosto me ubija u pojam. buraz je slusajno bio pametan pa resio da digne na 6.1.3 3gs sva sreca ostali moji shsh sa 6.1.2 pa me sn0wbreeze spasao ljubim ga, ali kad mi on napravi custom 6.1.2 sa mojim shsh sto su mi ostali i uradim restore na itunes on se lepo odradi aktiviran jailbrekovan sve ludilo ali kad idem na cydiu i instaliram ultrasn0w restartujem telefon gurnem karticu jedno 5 min stoji u searching i onda izbaci no service? ima neko ideju sta raditi? baseband mi je 5.16.08 trenutno

igor11
08-04-2013, 14:52
Moras spustiti bb na 5.13 ultrasnow ne otkljucava taj bb

wrongtrn
08-04-2013, 15:33
kako da spustim?

wrongtrn
08-04-2013, 15:33
koji program sta da koristim

igor11
08-04-2013, 15:37
Ja mislim sa ne mozes sa 6.1.2 da spustis bb. Moraces da uradis downgrade sw na 4.2.1 onda instaliras ipad bb 6.15 pa njega da spustis na 5.13 i onda opet uradis custom na 6.1.2 sa bb 5.13

Edit: sve to radis sa Redsnow-om

wrongtrn
08-04-2013, 15:42
uf :D:crash:

ima negde neki tutorijal kako bih rekao pesaka sve polako :D

zabrljanje
08-04-2013, 16:57
http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=14563

Nakon ovog dizanja baseband-a ides na spustanje istog

http://www.isrbija.net/showthread.php/32001-Kako-spustiti-Baseband-06-15-00-na-05-13-04

http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=22652.

wrongtrn
09-04-2013, 00:35
uspeo sam da ga vratim sa 6.1.2 na 4.2.1 sreca ima shsh :D onda odradio dizanja na ipod bb tj 06.15.00 i sad isto uzeo redsn0w ista procedura samo downgrade from ipod bb i krene da radi sve lepo ludilo kad posle limer1n-a dodje vreme za reboot telefona da flesne bb on izbaci u redsn0w EXPLOIT FAILED :/ ima neko neku ideju

uspeo sam ljudi hvala vam puno najvishe :D:D:D koristan savet ako nece iz prvog i drugog puta iz 6 oce sigurno XD zabrljanje i igor11 fala momci najvise

jedno korisno pitanje znam da sam dosadan ali kako sad opet na 6.1.2?

zabrljanje
09-04-2013, 06:14
Nema na cemu, svaka cast, treba biti uporan, nekada stvarno nece nego iz pedesetog puta.

Vec se danima vrti prica na forumu da su losi blobovi koje je Cydia sacuvala za iOS 6 i da posle pravljenja custom-a za 6.1.2 ljudi ostanu u recovery mode-u.
U nekoliko navrata su bbrks i igor pisali da treba sa najnovijim iFaith-om ici na to da sacuva blobove i ako on ne prijavi da su losi onda bi trebalo da mozes sa istim programom da ih zalepis na zvanicni 6.1.2 i uz pomoc sn0wbreeze-a zavrsis pravljenja custom-a.

Btw: kad ti je post ispod posta a ne zelis nesto da naglasis da bi svi videli, koristi edit dugme a za hvala thanks.

KNELE
09-04-2013, 06:36
Pozdrav,apsolutno sam nov u ovom svetu ne baratam najbolje pojmovima ali ucim polako.Imam 3gs 5.1.1 i firmware 6.15.Primetio sam da telefon nema signal kao predhodni moji telefoni koji nisu bili Iphone tj.da ima slabiji signal.Kod mene se desava sledeca situacija.Kada hocu da ukljucim 3g net telefonu padnu dve crtice signala (kojih inace ima oko 3 u proseku ) i cesto se desava da tom radnjom ispada iz mreze,"znaci" sa tri padne na dve a nekada i ispadne iz mreze pa ide ...trazenje mreze i kada je i nadje ima samo jednu crticu signala a u nekim slucajevima i ne moze da nade ukoliko sam na mestima gde je inace slabiji signal.Ima li neko iskustva sa ovakvom situacijom?

Jos nesto ne vezano za ovu temu ali dobro bi dosla pomoc oko GPS-a koji ne radi zbog ovog 6.15 ako sam dobro nasao na forumu.Koje su opcije sa ovim problemom?


Unapred hvala svim ljudima na pomoci.

zabrljanje
09-04-2013, 07:16
Normalno je da kad ukljucis 3G padne koja crtica ako je slabija pokrivenost i kad prebacujes sa 3G na EDGE (nestane i nakon nekoliko sekundi se vrati). Slaba je pokrivenost 3G mrezom u Srbiji i drzi ga uglavnom iskljuceno (osim ako ti bas nekad treba) - tako stedis i bateriju.
Za downgrade iPad baseband-a imas uputstvo

http://www.isrbija.net/showthread.php/32001-Kako-spustiti-Baseband-06-15-00-na-05-13-04

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=22652

http://www.redmondpie.com/how-to-downgrade-iphone-3gs-3g-06.15.00-to-05.13.04-baseband-for-unlock-and-working-gps/

Sa ovim bi trebalo da ti lepo proradi GPS.

KNELE
09-04-2013, 07:38
Hvala.Jos uvek je to za mene Spansko selo,mozda malo da se iphone i ja bolje upoznamo.Jos samo jedna stvar koju sam zaboravio da napomenem (i necu vise) isto se tice signala.U kuci recimo ima dve crte,uzmem ga u ruku bez ikakvih radnji se ponekada dogodi da izgubi obe crte i ponovo trazi mrezu.Sve ovo sto sam naveo stalno me tera da proveravam da li je telefon dostupan tj. da li ima mreze i to me izludjuje.Najvise me nervira sto sada nisam siguran da li je telefon ispravan ili nije?Zato sam se i obratio ovde da vidim vasa iskustva.

zabrljanje
09-04-2013, 09:41
Probaj da drzis iskljucen 3G i vidi kako se ponasa.

KNELE
09-04-2013, 12:55
3g kada je iskljucen u proseku ima tri crte signala,cim ga ukljucim ima jednu.U momentu ukljucenja 3g pa dok se malo ne stabilizuje ume i da ga izbaci sa mreze na neko vreme (20-30-ak sek) dok ne nadje mrezu.Bas nervira

Jos jedno pitanjce :-) Sta predstavlja mala ikonica slusalice sa nekim tackicama pored ikone baterije,ubih se trazeci i ne mogu da uklavirim.