PDA

View Full Version : Google aktivirao Gmail Push



selfcare
23-09-2009, 16:00
Radi zaista odlično, mail stiže u roku od par sekundi, zavisno od lokacije mail providera sa koje je mail poslat.

Probajte, i javite iskustva ;)


http://www.google.com/mobile/products/sync.html#p=apple

kocka90
23-09-2009, 17:10
a baterija? :)

mknjizar
23-09-2009, 19:25
Ovo savrseno radi...u sekundi! Za bateriju jos ne znam,vreme ce pokazati.

Nesha
23-09-2009, 20:06
Koje sr*nje. Ne mogu da imam istovremeno 2 Exchange naloga. Vec koristim jedan za posao, ovaj google bi bio drugi...

Poruka kaze:
"Only one Exchange ActiveSync account can be configured".

Inace sto se baterije tice, ovo moze samo manje da trosi, koristi push umesto fetch...
Zrtvovao sam poslovni ipak vise volim da odmah dobijem Gmail mail.

Da li neko zna na koji nacin setovati 2 Exchange naloga?

iphone-srbija
23-09-2009, 21:26
nema jos reshenja za 2, a radi extra :)

Nesha
23-09-2009, 21:56
Ja sam syncovao i kontakte i calendar. Posebno me raduje sto u Google calendaru moze da se podesi SMS notifer, tako da salje sms na mob za sve vezano u kalendaru. Kako dodam nesto u kalendar i kliknem save, odmah je i na iPhoneu. Savrseno :)

dacko
24-09-2009, 09:44
Ali ovo onda non stop mora da trosi edge ili 3g internet od mobilnog operatera? ... ako ima wifi onda ne, naravno... ali kad nema wifi?

ubicatigrova
24-09-2009, 10:49
kad nema wifi trosi ti gprs ili 3g ako si podesio
meni nije podeseno nista sem wifi-ja, al posto sam manje vise ceo dan pod wifi mrezom nije mi neki problem.
a pise tamo da je samo za 3.0 firmware ali to nije istina, ja imam 2.3 i radi savrseno, podesio sams pre jedno 3 nedelje.

carlito
24-09-2009, 17:21
Koje sr*nje. Ne mogu da imam istovremeno 2 Exchange naloga. Vec koristim jedan za posao, ovaj google bi bio drugi...

Poruka kaze:
"Only one Exchange ActiveSync account can be configured".

Inace sto se baterije tice, ovo moze samo manje da trosi, koristi push umesto fetch...
Zrtvovao sam poslovni ipak vise volim da odmah dobijem Gmail mail.

Da li neko zna na koji nacin setovati 2 Exchange naloga?

Jedino resenje za sada ti je da odradis forward poruka, npr. sa firme na gmail ili obratno.

Nesha
24-09-2009, 20:09
Ne volim da mesam jedno i drugo, cak i sa gmail labelima.

Nervira me sto sam morao da obrisem drugi nalog. Dovoljno je bilo da bude samo jedan aktivan, ali iPhone insistira da bude obrisan...

joksa
24-09-2009, 22:42
Chek malo, nesto mi nije jasno.
Kreirao sam nalog kako pise u uputstvu.
Da li treba da mi bude ukljucen Fetch New Data (koji vremenski period),
da li u SBSettings treba da ukljucim PUSH i/ili PUSH mail da bi ovo radilo.
Napomena: mail mi je aktivan u procesima ali sve ove gore opcije su iskljucene,
i mail ne stize !!!

EDIT:
Hahahah radi ko singerica. Moze u SBSetting da se ugasi PUSH i stizu mailovi, ceka 2-3minuta.
Ovo mi je trebalo !!!

Ognjeni
25-09-2009, 01:33
a kredit :D ....kad proverava non stop ode kredit za dan ..nisu svi na racunu niti imaju wifi

Satyr
25-09-2009, 02:06
Jel moze neko malo da mi obhasni o cemu je ovde rec?

Koren
25-09-2009, 02:16
Umesto da se non stop kacis na mail i da proveravas da li je stigla nova poruka. Gmail "obavesti" telefon da ima poruka, uspostavi konekciju i tebi stigne mail. To bi bilo to ukratko.

PozZ

Markisha
25-09-2009, 17:21
Radi fantasticno! Samo jos da vidimo kako ce ovo pogoditi bateriju...
Samo, cini mi se da nece da gurne mail kada je fon zakljucan, je li tako i kod vas ili ja to nesto nisam dobro iztestirao!

Nesha
25-09-2009, 18:27
Prima mail trenutno i kada je zakljucan telefon, proveri samo da li imas internet konekciju.

Markisha
25-09-2009, 18:33
Evo upravo mi je stigao mail i kada je bio zakljucan. Mora da mi je pao signal ili tako nesto kada sam probavao prvi put!
Ovo je genijalno, ali skroz! Samo da jos vidim kako utice na bateriju i to je to!

joksa
25-09-2009, 22:24
Ni meni ne stize kada je telefon na Lock, bar za sad.
Jer kada uradim unLock tada mi se pojavi signal za WiFi.

Markisha
25-09-2009, 23:17
E, vidis meni isto kako kad, vrlo cudno!
sada sam upravo probao kada je bio zakljucan nece, otkljucam, kao sto kazes tek se onda pojavi signal i primi ga za par sekundi, zatim ga zakljucam, probam ponovo i stigne kada je zakljucan!
Dakle izgleda da on jednostavno ili nekada ili poslije odredjenog vremena prekine WiFi signal kada je zakljucan, ako nije to onda je nesto sasvim random!
Evo sada cu ga ostaviti malo, pa cu ponovo probati...

Posejdon
25-09-2009, 23:41
Instalirajte KEEPAWAKE iz CYDIA-e za SBS setings iz BOSS REPO sourca i WI-FI ce vam raditi i kada zakljucate telefon:vb_rtfm:

selfcare
26-09-2009, 03:03
iPhone čak i kad je spojen na Wi-Fi mrežu, a u zaključanom je stanju, održava konekciju sa Google-ovim mail serverom, ali preko mobilne GPRS/EDGE ili 3G/HSDPA mreže. U neposrednom periodu nakon zaključavanja aktivan je Wi-Fi, medjtim nakon toga uspostavlja se veza preko mobilne mreže.Takve su default vrednosti koje je postavio Apple upravo zbog trajanja baterije. U suprotnom, instaliranjem crackova za Wi Fi ili slično, vreme trajanja baterije će drastično opasti.

Markisha
26-09-2009, 09:04
Upravo sam iskusio to sto si napisao! Keepawake mi je bukvalno sprzio bateriju preko noci, a, naravno, nisam nista ni koristio, tako da on izlazi iz kombinacije!
Danas cu probati bez njega kako radi baterija, pa cu vidjeti!
Ovo je stvarno fantasticna stvar, ali steta ako bude znatno przio bateriju, jer i ovako ga punim bar jednom dbevno, svako skracivanje tog intervala mi je ne prihvatljivo!

Nesha
26-09-2009, 15:59
najbolje resenje je da predjete na neki postpaid paket kod svog mobilnog operatera i da uzmete internet paket. Onda ne razmisljate da li imate net bilo gde.

Koren
27-09-2009, 09:54
Pored ovog keep awake, sad sam naleteo i na SBS toogle Insomnia koji radi istu stvar. Posto se dodaje u SBS znaci da mu imate brz pristup da ga ukljucite/iskljucite u svakom trenutku. Wifi dosta jede bateriju, tako da je ovo ql koristiti samo kada se ocekuje neki mail.

PozZ

arula
27-09-2009, 10:53
Umesto da se non stop kacis na mail i da proveravas da li je stigla nova poruka. Gmail "obavesti" telefon da ima poruka, uspostavi konekciju i tebi stigne mail. To bi bilo to ukratko.

PozZ

Push bi trebalo da samo notifikuje iphone o novom mail-u, samo pregledanje (stizanje) mail-a je i dalje standardno kad ga citate.

I nije gmail aktivirao Gmail push jec je instalirao Microsoft Exchange za tu svrhu. Te bi ispravnije zvucalo 'Gmail Exchange Push Notifications'.

selfcare
27-09-2009, 13:25
Upravo i jeste prigodan termin, jer Google nije instalirao Microsoft Exchange, u suprotnom plaćao bi Microsoftu licencu za svakog pojedinacnog korisnika, vec je napravio sopstveni sistem koji emulira Microsoft Exchange sinhronizaciju. Možete više informacija o tome da pronadjete na specijalizovanim sajtovima i blogovima koji se bave Gmail tematikom.

Zika
02-10-2009, 22:57
kako meni na ikonici mail na glavnoj strani pokazuje koliko imam novih poruka u mailu kada nisam konektovan na wi-fi??

Markisha
02-10-2009, 23:54
Da nisi podesio gprs?

Zika
03-10-2009, 00:57
pa koliko znam nisam
!!!
evo sad bas gledam u settings podeseni su parametri za gprs ali nista ja nisam odobravao konekciju gde da ugasim to sra..?

Markisha
03-10-2009, 01:12
Instaliraj SBS settings ako nisi i u okviru njega imas opciju da iskljucis gprs/3G...

Zika
03-10-2009, 02:33
ok hvala uradio :D

Getz35
08-10-2009, 08:49
Kod mene uopste nece da radi. Ne znam u cemu je fora, da li posto ji nesto sto posebno treba podesiti?

Zika
05-01-2010, 19:05
kad udjem u aplikaciju i kada pritisnem activate push service on mi izbaci:
registering push services with apples server.please wait and try again.
???? sta ynaci ovo?