PDA

View Full Version : 3gs 6gb neće da se sinhronizuje niti da uradi update nikako!!!



shumbiliks
27-02-2013, 11:52
Nedavno sam nabavio 3gs i ko i svi čačko sam po njemu i istraživo:D
Prvo sumnjivo mi je bilo što nikako ga nisam mogo sinhronizovati sa kompom uvek mi piše da se iphone disconektuje pri samom kraju procesa :crash:
Odlučio onako ko grom iz vedra neba sam da je vremem da mu osvežim os i probam ja to preko itunes i niš... probam direktno sa njim i svaki put mi napiše da nije u mogucnosti da uradi update i to svaki put na samom kraju.
Odneo sam ga prijatelju koji ima iphone već dugo i konta vise nego ja da go on proba digniti sa 5.01 na 6.0 i posle duže zezancije je uspeo ali do tad nije izašla untethered verzja jailbreak.a pa je uradjena tethered verzja (loose znam..)
No nakon svih ti zezancija opet iste problemi neće da se sinhronizuje niti da uradi update na 6.1 i naravno zaključo se tako da mi neprima 064 karticu :brickwall: ( no ovo nije problem to sam skonto kako popravit) i da još dodam da sam ga slucajno ugasio tako da mi sad puno stvari nece da radi email, safari, cydia...
Dali imate nekakvih savet kako i šta da uradim ili da ga nosim u servis jer mi sad iphon služi kao ipod >:(?


UNAPRED HVALA!!!

Svitac
27-02-2013, 14:05
Skini redsnow, zakači fon i klikni na just boot opciju, tebi je tetered fon tj. svaki put kad ugasiš fon moraš na ovaj način da ga upališ. Inače imaš i untethered JB, il uradi lepo custom FW za fon na 6.1.2 otključaj ga sa ultrasnowom i miran si.. Imaš detaljna upustva na forumu za ceo proces.

shumbiliks
28-02-2013, 09:15
Uradio sam to sto si reko prikačio ga na komp i uradio tu opciju just boot i i ovo mi je ispiso
"Missing Keys.plist data for this build:
Device: iPhone 3GS
EDIC: 2487207166735
Build: iPhone2,1_6.0.1_10A523"

Ekran je sad crn svetli ali je crn i tako stoji :(
Ima neko jos neki predlog?


sad vise nije crn dosao je sebi ali idalje cydia ni ostale stvari koje riknu kad se ugasi threaded verzija jailbreak.a sto znaci da ga nisam uspio butovat...

zabrljanje
28-02-2013, 09:36
Uradi ono sto je drugo predlozio, custom na 6.1.2 sa sn0wbreeze i otkljucavanje sa ultrasn0w iz Cydia-e.

stek
28-02-2013, 09:42
Treba ti 6.0 fw za 3GS, idi na extras pa select IPSW. Tako će da se bootuje

somazvanica
10-03-2013, 01:20
ja nisam ni znao pre svega da postoji 6 gb model iphona 3gs ;p

shumbiliks
10-03-2013, 18:24
Ma to je 8gb... Izvinjavam se na pogresnom naslovu.
Toliko sam se smorio kad sam skonto sta sam uradio...
No odneo sam ga u servis da slucajno nenapravim neku glupost opet pa da ga stvarno pokvarim...
U svakom slucaju hvala ljudima loji su odvojili deo svog vremena i napisali svoje predloge.
Hvala jos jednom! ;)